7 وسیله که مستاجرها نباید بخرند

مستاجرها چه وسیله‌هایی برای خانه نخرند؟

اگر فردی هستید که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنید و قصد خرید خانه ندارید، قطعا سختی جابه‌جایی وسایل را به هنگام اسباب کشی به طور کامل درک کرده‌اید.

اگر با دقت بیشتری به وسایل منزل خود نگاه کنید، قطعا در میان آنها، وسایلی را پیدا خواهید کرد که مدت زیادی است از آنها استفاده نکرده‌اید و جزو وسایل غیر ضروری منزل شما به شمار می‌روند.

در این مقاله ما قصد داریم وسایلی را به شما معرفی کنیم که خرید آنها، خصوصا زمانی که شما اجاره نشین هستید، ضرورتی ندارند. البته که تعریف هر فرد از « وسایل ضروری» با فردی دیگر متفاوت بوده و کاملا وابسته به سبک زندگی و نیازهای هر شخصی است اما ما در این مقاله سعی کردیم که به بررسی کلی‌تر از اسباب غیر ضروری برای مستاجرها بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

لوازم غیر ضروری آشپزخانه

  1. ظروف و سرویس آشپزخانه

اگر تعداد اعضای خانواده شما کم است و فردی هستید که مهمان‌های زیادی به خانه شما رفت‌و‌آمد ندارند، شاید بهتر باشد تعداد سرویس‌های آشپزخانه و ظروف کمتری برای منزل خود تهیه نمایید. خصوصا که در هنگام اسباب کشی، امکان شکستن و آسیب دیدن ظروف بسیار بالا است.

  1. یخچال و فریزر به صورت جدا

یخچال و فریزر جزو لوازمی هستند که به علت وزن و حجم زیاد، هنگام جابه‌جایی دردسرهای فراوانی را به وجود می‌آورند، بنابراین اگر مستاجر هستید و همچنین فردی هستید که نیاز به فضای فریزری زیادی ندارید، می‌توانید از یک یخچال فریزر استفاده نمایید.

  1. لوازم پخت و آماده‌سازی غذا

لوازمی مانند ساندویچ ساز، سرخ کن، پلوپز، بخارپز و… جزو لوازم غیر ضروری منزل به شمار می‌روند، اما این موارد هم باز به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر فردی هستید که مشغله کاری زیادی دارید و زمان زیادی جهت پخت و پز ندارید، ممکن است هریک از این لوازم برای شما ضروری به شمار برود.

لوازم غیر ضروری سالن پذیرایی

  1. بوفه

بوفه‌ها و ویترین‌ها جزو لوازم غیر ضروری هستند که فضای زیادی را اشغال می‌کنند و حمل آنها هم هنگام اسباب کشی برای مستاجرها بسیار دشوار است، بنابراین اگر علاقه چندانی به استفاده از بوفه در منزل خود ندارید، می‌توانید آن را از لیست لوازم مورد نیاز خود خط بزنید.

  1. لوازم دکوری و تزئینی

لوازم ریز و درشت دکوری و تزئینی جزو لوازمی هستند که به هنگام اسباب کشی گم و یا شکسته و خراب می‌شوند. بهتر است از تهیه لوازم دکوری به تعداد زیاد در منزل خود دوری کنید.

لوازم غیر ضروری اتاق خواب

  1. رخت‌خواب اضافه

معمولا در خانه‌ها یک کمد به صورت مجزا برای رخت‌خواب در نظر گرفته می‌شود، در حالی که اگر شما فردی هستید که مهمان‌های زیادی به خانه شما رفت‌و‌آمد نمی‌کنند، نیاز به نگهداری تعداد زیادی رخت‌خواب نیست، چرا که حمل آنها کار بسیار دشواری است. با حذف خرید رخت‌خواب‌های اضافی، فضای بیشتری جهت قرار دادن لوازم خود در اختیار خواهید داشت.

  1. کمد و جعبه‌

ممکن است به علت کمبود جا برای قرار دادن لباس‌های خود، از کمد‌های پارچه ای، چوبی و… همچنین جعبه‌های مختلف استفاده کنید که این لوازم هم فضای خیلی زیادی را اشغال می‌کنند و هم هنگام اسباب کشی دردسرهایی را به همراه خواهند داشت. بنابراین اگر مستاجر هستید، استفاده از این لوازم حجیم را به حداقل رسانده و به جای آنها از چوب‌لباسی‌های سبک و کم حجم استفاده کنید.

در هنگام خرید سایر لوازم با در نظر گرفتن سبک زندگی خود می توانید انتخاب‌های هوشمندانه‌تری داشته باشید تا به هنگام اسباب کشی دچار مشکل نشوید. برای مثال مبلمان سبک‌تر و یا تعداد کمتر، میزها و فرش‌ها به تعداد کمتر و سایر لوازمی که اگر نیازهای خود را در نظر بگیرید و اولویت بندی کنید، می‌توانید شرایطی را فراهم کنید که در عین حالی که تنها لوازم ضروری و مورد نیاز خود را خریداری کرده‌اید، خانه‌ای زیباتر داشته باشید و به هنگام اسباب کشی هم دردسرهای کمتری را تحمل کنید.

بنابراین اگر اجاره نشین هستید، پیش از خرید وسایل منزل، ابتدا لیستی از ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز خود تهیه کنید و به جای لوازمی که جای زیادی را در منزل شما اشغال می‌کنند و به هنگام اسباب کشی دردسرهایی را فراهم می‌کنند، لوازم کاربردی‌تر و ضروری‌تر را در لیست خود جای دهید، سپس برای خرید وسایل اقدام کنید. قطعا به این روش نتیجه رضایت‌بخش تری خواهید داشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *