چگونه از رنگ سال 2020 در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

5 روش که می‌توانید رنگ سال 2020 را به خانه‌هایتان بیاورید

رنگ‌ها به قدری قدرتمند هستند که به تنهایی می‌توانند یک فضا را به فضایی کاملا متفاوت تبدیل کنند. استفاده از رنگ‌ در دکوراسیون داخلی یک مسئله بسیار مهم و تاثیر گذار است که به هنگام طراحی یک فضا حتما باید در نظر گرفته شود.

شرکت پنتون یک منبع جهانی در زمینه انتخاب رنگ سال است. رنگی که هر سال انتخاب می‌شود در زمینه‌های مختلف مثل مد و طراحی لباس، طراحی صنعتی، طراحی دکوراسیون و… استفاده می‌شود.

انتخاب این رنگ‌ها بر اساس مد، فرهنگ، جامعه، طبیعت و بسیاری از عوامل دیگر انجام می‌شود. رنگی که این شرکت به عنوان رنگ سال 2020 انتخاب کرده است، آبی کلاسیک گفته می‌شود. این رنگ حس آرامش، صلابت، استواری و شکوه را منتقل می‌کند.

نقش رنگ سال 2020 در دکوراسیون داخلی

رنگ آبی کلاسیک به علت انطباق‌پذیری با انواع رنگ‌ها، یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای طراحان داخلی به شمار می‌رود. شاید در ابتدا به دلیل شکوه و جلال این رنگ، به نظر برسد که تنها مناسب استفاده در سبک‌های کلاسیک و مجلل است. اما واقعیت امر این است که با کمی خلاقیت و علم ترکیب رنگ‌ها می‌توان چیدمانی را انجام داد که در بسیاری از سبک‌های طراحی داخلی قابل استفاده باشد. اگر شما هم تابع مد هستید و علاقه دارید تا خانه خود را بر اساس رنگ سال چیدمان کنید، پس همراه ما باشید تا در ادامه به بررسی روش‌هایی بپردازیم که به کمک آنها بتوانید این رنگ جذاب را به خانه خود بیاورید.

  1. یک وسیله بزرگ مانند مبل را به رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید

استفاده از یک وسیله بزرگ مانند مبل به رنگ آبی کلاسیک می‌تواند به فضای شما جلوه بسیار زیبایی ببخشد. جنس پارچه این مبل را می‌توانید از جنس مخمل و یا جیر انتخاب کنید. قرار گرفتن رنگ آبی کلاسیک در کنار جنس پارچه جیر یا مخمل، به مبل شما ظاهری مجلل‌تر و زیباتر می‌دهد.

هنگامی که یک وسیله بزرگ را در یک فضا به رنگ آبی کلاسیک انتخاب می‌کنید، بهتر است رنگ سایر لوازم موجود در فضا تنها هم‌خانواده‌‌هایی از این رنگ باشد و یا رنگ‌های پاستلی‌تر و ملایم‌تر که در کنار حجم زیادی از رنگ آبی کلاسیک زیباتر و چشم‌نوازتر به نظر برسند.

  1. از رنگ آبی کلاسیک به عنوان مرکز توجه و نقطه کانونی استفاده کنید

استفاده از این رنگ کاملا وابسته به متراژ و نوع فضای شما است. در برخی مواقع می‌توانید کل یک فضا را به رنگ آبی کلاسیک رنگ‌آمیزی کنید و در مواقعی دیگر بهتر است که تنها یک قسمت مثل یک وجه دیوار و یا یک ستون به این رنگ درآورده شود. برای مثال برای گالری‌ها، استودیو‌ها و فضاهای این چنینی می‌توان به صورت کامل برای تمامی دیوارها از این رنگ استفاده نمود. اما در مورد سالن پذیرایی و یا اتاق خواب بهتر است تنها در یک قسمت از فضا از این رنگ استفاده شود. در این شرایط فضای رنگ شده به عنوان نقطه کانونی و یا مرکز توجه در کل فضای شما معرفی شده که باعث خاص‌تر و متفاوت‌تر جلوه دادن فضای شما می‌شود. بر روی دیواری که نقش نقطه کانونی را ایفا می‌کند می‌توانید از تابلوهایی با قاب‌های سفید و در ابعاد مختلف استفاده کنید.

  1. ترکیب رنگ آبی کلاسیک با رنگ‌های خنثی

در فضاهایی مانند فضای آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی می‌توانید تمامی لوازم موجود را به یک رنگ خنثی مثلا سفید انتخاب کرده و تنها یک بخش را به رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید. برای مثال برای سرویس بهداشتی می‌توانید کابین روشویی را به رنگ آبی کلاسیک و سایر لوازم سرویس را به رنگ سفید انتخاب کنید و همچنین در مورد آشپزخانه اگر جزیره دارید، می‌توانید کابینت‌های جزیره را به رنگ آبی کلاسیک و سایر لوازم و کابینت‌های آشپزخانه را به رنگ سفید انتخاب کنید. رنگ آبی کلاسیک همانند لکه‌ای در کل فضای سفید شما خودنمایی کرده و ترکیب بسیار زیبایی را به وجود می‌آورد.

  1. استفاده از رنگ‌های مکمل

قرار گرفتن رنگ‌های مکمل در کنار هم، همیشه زیباترین ترکیب رنگ را به وجود می‌آورند. مکمل رنگ آبی، رنگ نارنجی است و قطعا سایه روشن‌هایی از این دو رنگ هم در کنار یکدیگر ترکیب بسیار زیبایی را به وجود می‌آورند. برای مثال ترکیب رنگ آبی کلاسیک در کنار رنگ خردلی و یا رنگ اکر یک ترکیب گرم، آرامش‌بخش و بسیار زیبا را به وجود می‌آورد.

  1. رنگ‌هایی که با آبی کلاسیک ست می‌شوند

هنگامی که قصد دارید از رنگ آبی کلاسیک در دکوراسیون فضای خود استفاده کنید بهتر است رنگ‌هایی را که با این رنگ ست می‌شوند بشناسید تا بتوانید ترکیب رنگ زیبایی بسازید. رنگ آبی کلاسیک در کنار رنگ‌هایی مانند خاکستری، نارنجی، زرد، قرمز و سفید ترکیبات بسیار زیبایی را به وجود می‌آورد.

شناسایی رنگ‌ها و دانستن این مسئله که هر رنگی نمایانگر چه احساسی است و دانستن این مسئله که  ترکیبات رنگ‌ها در کنار یکدیگر چه جلوه‌ای خواهند داشت، به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. به همین دلیل بسیار مهم است تا پیش از انتخاب رنگ برای هر نقطه از فضای خود، ابتدا راجع به رنگ‌ها اطلاعات کافی داشته باشید تا در نهایت تصمیم رضایت‌بخشی داشته باشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *