نوروز امسال را با رنگ‌های بهاری آغاز کنید!

رنگ های فصل بهار

روزهای زیبای فصل بهار فرا می‌رسند، کم کم به گرم‌تر و طولانی‌تر شدن روزها نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم. بشتابید تا با رنگ‌های طراوت بخش تجسمی از فصل بهار و میهمانی‌های نوروزی را شاهد باشید.

 

زرد، به وقت بهار

دکوراسیون خانه

تجسم کاملی از فصل بهار، با استفاده از یک کاغذ دیواری به رنگ  زرد ماسه‌ای!
شاید این طرح شما را به سال‌های گذشته برگرداند، اما اخیرا استفاده از آن به ویژه در دکوراسیون‌های شیک و تجملی در مجلات مد و دکوراسیون، بازگشت دوباره‌اش را تضمین کرده است.

دکوراسیون خانه

اگر استفاده از این کاغذ دیواری برای شما کمی زیاده روی به حساب می‌آید، استفاده از دیوارکوب‌های زرد رنگ ریسک کمتری را برای به کار بردن این رنگ می‌طلبد! هنگام انتخاب لوازم تزئینی منزل، رنگ زرد بهاری را فراموش نکنید.

دکوراسیون خانه

به کار بردن این رنگ، با طیف‌های بسیار تیره یا بسیار روشن رنگ سبز، ترکیب فوق العاده‌ای خواهد ساخت. این رنگ از سوی طراحان، بیشتر برای فضاهای بزرگ با دکوراسیون‌های ساده و کلاسیک پیشنهاد می‌شود.

آبی یخی

دکوراسیون خانه

آبی یخی ترکیب مختصری از سبز در خود دارد که یادآور دریایی شفاف و زلال است. درعین حال رنگی بهشتی است که خنکای فصل بهار را در محیط خانه به وجود می‌آورد. ترکیب این رنگ با مبلمانی سفید رنگ، زیبا خواهد بود و سبکی این رنگ را کمی خنثی می‌کند. “آبی یخی” برای فضای کوچک آپارتمان‌ها مناسب است. طراحان دکوراسیون استفاده از آبی یخی را برای رنگامیزی دیوارها و تمام لوازم تزئینی پیشنهاد می کنند. این رنگ از دسته رنگ‌هایی است که زیاده روی در آن جایز خواهد بود. اولین روزی که در این اتاق از خواب بیدار شوید، تاثیر مثبت آن را احساس خواهید کرد.

دکوراسیون خانه

با این رنگ می‌توان یک تم جزیره‌ای در چیدمان ایجاد کنید، البته ترکیب آن با سفید را فراموش نکنید! کمک می‌کند تا این تم را زیباتر جلوه دهد در غیر این صورت سبک مدرن کلاسیک را انتخاب کنید و با اضافه کردن المان‌های تزئینی کلاسیک سیاه رنگ و جیوه‌ای، زیبایی این رنگ را دوچندان کنید.

به وسعت گل یاس!

دکوراسیون خانه با رنگ بنفش

می‌توانید این رنگ را با خیال راحت برای رنگامیزی سطوح وسیع در منزل  به کار ببرید. استفاده از رنگ گل یاس شما را در یاد همه ثبت کرده و امکان ندارد کسی منزل شما را از یاد ببرد.

دکوراسیون خانه با رنگ بنفش

استفاده از رنگ گل یاس ، ماندگاری در ذهن کسانی که از منزلتان دیدن می‌کنند را تضمین می‎کند.
مزیت دیگر این رنگ زیبا متمایز کردن رنگ سایر وسایل منزل است. اگر وسایل و مبلمان منزل شما در طیف‌های رنگی تند و سنگینی همچون قرمز، شرابی، نارنجی تیره و زرد است، دیوار یا پرده‌ها را به رنگ گل یاس کم رنگ در بیاورید.

صورتی

دکوراسیون صورتی

اگر به میهمانی گرفتن علاقه دارید، این رنگ را حتما امتحان کنید، چرا که شور و نشاط فراوان آن همه را به وجد می‌آورد. رنگ صورتی تنها رنگی است که به صورت استثنایی بهار را یادآوری می‌کند. رنگی ماجراجویانه‌ای که به فضاهای مینیمال عمق زیادی می‌بخشد. شاید در وهله اول کمی به نظر لوس و کودکانه بیاید، اما نیازی نیست حتما تمام وسایل و دیوارهای خانه را صورتی تصور کنید!

دکوراسیون صورتی

صورتی برخلاف انتظار، رنگی بسیار قوی است و آن قدر طیف‌گسترده‌ای دارد که دست شما را در استفاده برای هر نوع دکوراسیونی باز می‌گذارد. اما زیاده روی در استفاده از این رنگ، کسل کننده خواهد بود.

دکوراسیون منزل

اگر در باور ندارید رنگ‌هایی که اصلا تناسبی با یکدیگر ندارند را می‌توانیم به عنوان اصلی ترین رنگ‌های دکوراسیون منزل خود انتخاب کنیم؟ بدون دیدن این نمونه‌ی زیبا از مجله دکوراسیون ال تصمیم نگیرید!!

ایده های دکوراسیونی
دکوراسیون خانه

اگر این ترکیب چشم نواز، توانسته است چند دقیقه‌ای چشم شما را خیره کند، پس در انتخاب درنگ نکنید!

یک کاغذ دیواری جدید

ایده های دکوراسیون خانه

برای تنوع در دکوراسیون خانه نیاز نیست زحمت و دردسر رنگامیزی دیوارها را به خودتان بدهید، تنها کافی است یک طرح زیبای بهاری مثل، شکوفه‌های ریز یا برگ‌های پیچک آفریقایی را انتخاب کرده و با الگویی تصادفی از یک گوشه دیوار شروع به کشیدن این طرح کنید. حتی می‌توانید از ترک‌هایی که در امتداد دیوار و سقف منزل ایجاد شده کمک بگیرید و این طرح‌ها را درست روی آن‌ها پیاده سازی کنید. این طرح‌های ظریف گیاهی برای دکوراسیون‌ مدرن و وسایل و مبلمان مینیمال امروزی بسیار ترکیب زیبایی خواهند بود.

در این قسمت از پالت رنگی ماه، چند روش برای آن که بتوانید دکور خانه را مثل فصل بهار تازه کنید آموزش خواهیم داد.

• تعداد زیادی کوسن‌

ایده های دکوراسیون خانه

حال و هوای خانه را با خرید چند کوسن در رنگ‌هایی که بیشترین تضاد را با دکور منزل دارند تغییر دهید.

• استفاده از گل‌های تازه

ایده های دکوراسیون خانه

گل‌های تازه می‎‌توانند در هر محیطی روح سرزندگی و نشاط را بیدار کنند.

• توجه به جزئیات

ایده های دکوراسیون خانه

پرداختن به جزئیات بسیار مهم است، پس وسایل پذیرایی را نو کنید! از یک فنجان ساده چای خوری گرفته تا زیر بشقابی‌ها، همگی تاثیر بسزایی در روحیه شما خواهند داشت. سعی کنید رنگ این وسایل را با پرده یا رنگ غالبی که در منزل به کار رفته هماهنگ کنید.

• استفاده از شمع بر سر میز

ایده های دکوراسیون خانه

شمع یک پیشنهاد همیشگی برای ایجاد تغییرات کوچک است. شاید خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما استفاده از شمع‌های معطر، حس زیبا و عاشقانه‌ای از بهار، به محیط خانه و خانواده منتقل می‌سازند.

صرفا برای تنوع دست به تغییر زده‌اید؟ یا هدفتان برانگیختن توجه میهمان‌ها است؟
اگر جزو گروه دوم هستید، پیشنهادات ترکیب رنگی فصل بهار می‌تواند از گزینه‌هایی باشد که باید بیشتر به آن فکر کنید!

کلام آخر شعار دکوراسیونی همیشگی ما، “قدرت رنگ را دست کم نگیرید”…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *