چند راهکار برای راحت شدن از سر و صدای همسایه مزاحم!

راهکارهای مقابله با سر و صدای همسایه مزاحم!

همه ما حداقل یکبار بیدار شدن بی‌موقع با سر و صدای همسایه خود را تجربه کرده‌ایم و حتما کلی عصبی شدیم. در این مواقع چه باید کرد؟ نگران نباشید، راهکارهای موثری برای حل این مشکل وجود دارد که می‌توانیم به کار ببندیم.

آپارتمان‌نشینی یعنی زندگی در واحدهای کنار هم، روبروی هم یا روی هم. یعنی نزدیکی خانه و خانواده‌ها به هم. این نزدیکی خانه‌ها و افراد به همدیگر امروزه مشکلات جدیدی برای ما به وجود آورده است که قبلا در خانه‌های شخصی خود کمتر با آن‌ها مواجه بودیم.

با وجود این‌که امروزه اکثرا آپارتمان ‌نشین هستیم اما هنوز هم فرهنگ آپارتمان نشینی در میان ما به خوبی جا نیفتاده است. یا از قوانین آپارتمان ‌نشینی مطلع نیستیم و یا مطلع هستیم و ترجیح می‌‍دهیم آن‌ را نادیده بگیریم.  بله چاردیواری اختیاری است اما در فرهنگ آپارتمان‌نشینی این اختیار تا جایی است که آسایش و آرامش همسایگان سلب نشود.

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که همه ما در آپارتمان‌ با آن مواجه هستیم، سر و صدای همسایگان است. مهمانی‌های پر سر و صدا و تا دیر وقت، دعوا و جروبحث با صدای بلند، صدای دویدن طبقه بالا، صدای بلند بازی و دویدن‌های بچه‌ها، سر و صدای حیوانات خانگی و …، می‌تواند آسایش همسایگان را سلب کند و موجب نارضایتی در آپارتمان شود.

به طور کلی “آلودگی صوتی” در خانه، مشکلی است که این ‌روزها همه ما خصوصا در کلان‌شهرها با آن روبرو هستیم، که در مقاله‌ای جداگانه به طور مفصل، به راه‌های کاهش آلودگی صوتی پرداختیم. در این مقاله سعی داریم در مورد سر و صدای مزاحم همسایه‌ها و راه‌های مسالمت‌آمیز و موثر حل این مشکل صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کمی صبر کنید و فکر کنید

بین سر و صدای عادی و سر و صدای بیش از حد تفاوت وجود دارد. به این نکته توجه کنید که در آپارتمان‌های امروزی که همه قوانین و معیارهای درست معماری درشان رعایت نشده است، ردوبدل شدن صدا بین واحدهای نزدیک به هم امری طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است. یعنی شاید همسایه ما دلش نمی‌خواهد با ایجاد سر و صدا ما را اذیت کند، اما این اتفاق می‌افتد، مثل صدای بازی بچه‌ها، گریه نوزاد، جابه‌جایی وسایل، مهمانی و دورهمی‌.

فراموش نکنید که شما هم گاهی سر و صدا ایجاد می‌کنید، مهمانی می‌گیرید، بلند صحبت می‌کنید و بچه کوچکتان گریه می‌کند. پس اگر سر و صدای همسایه‌تان موقتی است یا جزو زندگی روزمره است، صبر پیشه کنید و آن را به عنوان امری طبیعی در زندگی آپارتمان‌نشینی در نظر بگیرید.

با همسایه‌ خود صحبت کنید

اگر سر و صدای همسایه شما به حدی است که آرامش شما را گرفته، ابتدا این مشکل را با خود او در میان بگذارید. شاید او متوجه این مزاحمت نشده و با یک گپ‌وگفت دوستانه بین شما، این مشکل حل شود.

از مدیر ساختمان کمک بگیرید

اگر این مشکل از طریق صحبت با همسایه حل نشد و سر و صدای مزاحم هم‌چنان ادامه داشت، این موضوع را با مدیر ساختمان خود مطرح کنید تا مدیر بر اساس قوانین آپارتمان ‌نشینی به او تذکر دهد.

همسایه‌ها یاری کنید

اگر مشکل سر و صدای همسایه با گفتگو و پادرمیانی مدیر ساختمان هم حل نشد، با همسایگان ناراضی دیگر صحبت کنید و راه‌حلی پیدا کنید. بهتر است موارد آزار و اذیت و صدای مزاحم را مستند کنید و یادداشتی مبنی بر نارضایتی از همسایه موردنظر آماده کنید. بعد جلسه‌ای با حضور مدیر ساختمان و همه همسایگان تشکیل داده و موارد مزاحمت را به همسایه خاطی تذکر دهید. او را متوجه اشتباهش بکنید و به او اخطار دهید که اگر مشکل حل نشد، از راه‌های قانونی اقدام می‌کنید.

از صاحب‌خانه کمک بگیرید

اگر همسایه خاطی مستاجر است، از صاحب‌خانه کمک بگیرید تا مشکل را حل کند. مسئولیت رسیدگی به شکایات سر و صدا در آپارتمان وظیفه صاحب‌خانه است. از آنجایی‌که قانون مشخصی در مورد سر و صدای همسایه در ساختمان وجود ندارد، بهتر است که این مورد در اجاره‌نامه شما با صاحب‌خانه ذکر شود تا در مواقع بروز مشکل، هم شما بتوانید از صاحب‌خانه کمک بخواهید، هم صاحب‌خانه بتواند به مستاجر مزاحم تذکر دهد.

شکایت، راه حل آخر

به طور کلی انجام هر فعلی که آرامش همسایه‌ها را مختل کند، قابل‌ پیگیری و اعتراض است. اگر هیچ‌کدام از روش‌های دوستانه جواب نداد، شما حق شکایت از همسایه مذکور را دارید. اگر همسایه مزاحم، مالک است، خودتان برای شکایت اقدام کنید، اما اگر مستاجر است، بهتر است مالک او این کار را انجام دهد.

حالا برای شکایت دو راه دارید:

 • زمانی که همسایه شما در حال نقض قانون سر و صداست، با پلیس تماس بگیرید تا به مسئله ورود کند و با انجام تحقیقات، کارهای لازم جهت حل این مشکل را انجام دهد.
 • روش دوم این است که می‌توانید با تنظیم یک شکایت‌نامه به دادسرا یا شورای حل اختلاف محل خود بروید. شورای حل اختلاف محله دقیقاً برای همین مشکلات کوچک ایجاد شده است و به ‌راحتی می‌توانید طرح دعوی کنید. فرم دادخواست را با مشخصات فردی، آدرس پستی دو طرف اختلاف، درج و تشریح موضوع دعوی و ذکر دلایل آن پر کنید تا مراحل رسیدگی به پرونده صورت گیرد. سپس با روی کار آمدن شکایت، شما و همسایه مزاحم فراخوانده می‌شوید و موضوع مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فقط یادتان باشد تمام فعالیت‌های مربوط با همسایگان خود در مورد مزاحمت را مستند کنید. همه زنگ‌ها، نامه‌ها یا ایمیل‌هایی را که قبل از شکایت با دیگران برقرار کردید، ضبط کنید. سعی کنید موارد سر و صدای همسایه مزاحم خود را با جزئیات مستند کنید، مثلا صدای مزاحم موسیقی بلند را ثبت و ضبط کنید تا بتوانید ادعای خود را راحت‌تر اثبات کنید.

مواردی که برای کاهش سر و صدای مزاحم در آپارتمان باید رعایت کنیم:

 • یک مرام‌نامه برای تمام اهالی ساختمان تهیه کنید و تمام موارد و خط‌مشی‌های آسایش و آرامش ساکنین را در آن ذکر کنید. مثلا ساعات سکوت ساختمان، مصادیق صدای مزاحم مثل صدای بلند موسیقی، ساعات برگزاری مهمانی و … به طور واضح مشخص کنید. در صورت نقض این سیاست، عواقب آن را توضیح دهید. به عنوان مثال، تخلف اول و دوم یک اخطار است، سوم جریمه و تخلف بعد از آن می‌تواند منجر به مجازات‌های شدیدتر مانند شکایت یا اخراج احتمالی شود.
 • كفش‌هاي سخت يا پاشنه‌بلند را تنها بايد هنگام خروج از ساختمان پوشيد. براي تردد در ساختمان بايد از دمپايي يا كفش‌هايي با كف نرم استفاده شود تا سروصدا به حداقل برسد.
 • از روشن كردن ماشين لباسشويي و جارو برقي در ساعات سكوت خودداري كنيد.
 • از تجمع در محل‌هاي عمومي ساختمان پرهيز كنيد و هنگامي كه در بالكن، راهرو، پلكان و آسانسور هستيد، سروصدا را به حداقل برسانيد.
 • براي صدا كردن كسي يا صحبت كردن با دوستان يا همسايه‌ها از تلفن يا آيفون داخلي استفاده كنيد. براي فراخواندن آن‌ها داد نزنيد و از پنجره يا بالكن با آن‌ها صحبت نكنيد.
 • هنگام جابه‌جا كردن لوازم منزل آن‌ها را بلند كنيد، روي زمين نكشيد. از جابه‌جا كردن لوازم منزل در ساعات سكوت بپرهيزيد.
 • مهماني‌هاي شبانه خود را به‌گونه‌اي تدارك ببينيد كه تا قبل از ساعت سكوت به پايان برسد.
 • در ساعاتی که دیگران درحال استراحت هستند، مثل شب‌ها، ظهر‌ها و روز‌های تعطیل، سر و صدا تولید نکنید.
 • کار‌ها و تعمیرات ساختمانی که سروصدا دارند را از ساعت ۹ تا ۱۳:۳۰، یا ۱۷ تا ۱۹ و در روز‌های غیرتعطیل انجام دهید.
 • موسیقی نیز فقط باید در واحد خودتان شنیده شود. همسایگان مجبور نیستند صدای موسیقی شما را بشنوند.
 • اگر مراسمی دارید که تا دیروقت طول می‌کشد، سعی کنید همه‌ی همسایه‌ها را در جریان بگذارید و در ساعات بعد از ۹ شب تلاش بیشتری برای بر هم نخوردن آرامش همسایه‌ها به کار ببندید.
 • در قوانین آپارتمان نشینی، نگهداری حیوانات خانگی در قسمت‌های مشترک مجاز نیست. همچنین در مورد نگه‌داری از حیوانات خانگی در واحد خودتان هم قوانینی وجود دارد. تنها زمانی مجاز به این کار هستید که نه تنها با قوانین آن آپارتمان تناقضی نداشته باشد بلکه بو، صدا و حضور حیوان خانگی در واحد شما مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکند.

در فرهنگ آپارتمان ‌نشینی هر شخصي وظايفي در قبال ديگر ساكنان آپارتمان دارد. برخي از اين موارد ممكن است در قانون نيامده باشد، اما مواردی است که بشر برای داشتن زندگی منظم و بدون جنجال به آن رسیده است و همین موارد کوچک به زندگی آرام‌تر و مسالمت‌آمیزتر اقشار مختلف در یک آپارتمان کمک می‌کند. سعی کنیم در آپارتمان نشینی به جای ترجیح نفع شخصی، منافع عمومی را ارجح بدانیم.

تجربیات خود در زمینه رفع مشکل سروصدای همسایه (صدای دویدن طبقه بالا) را با ما در میان بگذارید.201 نظر درباره “چند راهکار برای راحت شدن از سر و صدای همسایه مزاحم!”

 • سلام. خانه ما ورامین است و یک طبقه . یک خانه ویلایی و بزرگ با دوحیاط مجزا . مدتی است صداهای عجیب و معمولا آزار دهنده از زیر زمین میشنوم روز و شب هم ندارد به تمام همسایه های اطراف هم مراجعه کردم و انها هم اظهار بی اطلاعی میکنن نمیتوانم منشا این صدا را پیدا کنم لطفا اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید

  • سلام ما یک ماهه که به خونه جدید اومدیم که طبقه سومه من نوزده سالمه و کنکوریم ینی ده تیر هزار و چهارصد کنکور دارم:))) اما تا اومدیم فهمیدیم بالاسرمون یه مشت گاو زندگی میکنن دوتا پسربچه دارن یکی سه سالشه یکی کلاس دوم از ساعت نه صبح تا دو شب عین اسب میدوعن حیوونا کلافم کردن از یه طرف استرس و فشار درسا و کنکور از یه طرف صدای این حیوونا یا همش دوتا باهم میدوعن دنبال هم یا پسربزرگه همش کوچیکرو میزنه و اون مدام گریه میکنه واقعا میخوام خودکشی کنم دیگه من با صدای گریه اون از خواب بلند میشم تک تک صحبتاشونو تو طول روز میشنوم حتی کوچکترینارو صدای مامانشون پسربزرگه ام که کلاس دومه عین سگ همش واق واق میکنه حرومزاده همش صداش تو اتاق منه که دارم درس میخونم بخدا هیچی از درس نمیفهمم و فقط پنج ماه تا کنکور مونده رشتمم تجربیه نمیدونم چ غلطی بکنم خسته شم هروز با قلب درد و سر درد از خواب بلند میشم شبا که میرم تو رخت خواب همش قلب درد دارم ضعف اعصاب گرفتم حالم خیلی بده خیلی بیشعور و حیوون چند بار بهشون گفتیم میگن بچه ان یبارم پسر بزرگه گفت مهم نیست من بازم بیشتر میدوعم حرومزاده از قصد میدوعه هرچقدرم دسته طی میزنم به سقف کافی نیست بازم میدوعن همش صدای گریه کوچیکه میاد انقدر حرص خوردم این یک ماه و دندونامو بهم فشار دادم فکم درد میکنه مامان بابامم اصلا درکم نمیکنن نمیفهمن چه فشاریو دارم تحمل میکنم هم درس و استرس و کنکور و فقط پنج ماه باقی مونده هم صدای دوییدن و عر عر و گریه داد و فریاد اینا خستم واقعا خسته:)))هروقتم به بابام میگه بهم فهش میده میگه همه جا اینطوریه خفه شو باید تحمل کنی یا مامانم با فهش ها بد میگه اصلا نمیخوایم درس بخونی ببند دهنتو بجای اینکه طرف من باشن که دارم هروز له میشم زیر این همه فشار عصبی طرف اون حیوونان از اونجایی که خیلی به کارما اعتقاد دارم فقط امیدوارم یروزی بچرخه و عینشو ببینن حتی مامان بابام از همه متنفرم و هروز با گریه و ناامیدی از خواب پامیشم حتی دیگه رغبت نمیکنم درس بخونم چون میدونم بی فایدس و اگ بخونم تمام مدت بدون تمرکز و الکی خوندم

   • سلام ،باورت می شه تنها لحظه ای که درد نوشته ات رو می خوندم تو حال خودم بودم باورت می شه که من بیشتر از ده سال که این درد رو می کشم من این رو از شانس بد خودم می دونم همسایه بالای سر من شش نوه داره از ده سال گرفته تا دو سال و خدا می دونه که همینطور نوه به دنیا بیاد بالای سر من مهد کودکه این شالله توی کنکور قبول می شی ویک فرجی حاصل می شه به نظرم هیچ راه حلی نیست فقط دعا کردن برای همدیگر

   • با سلام . منم دقیقا تو شرایط تو بودم . منم کنکور های ۹۸ و ۹۹ داشتم ولی این همسایه بالایی فقط سروصداهای لرزشی میکرد . دائم بچه هاش از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱ شب میدوئیدن و میپریدن انگار مسابقه اسب دوانی بود خودشونم دوپ دوپ روی پاشنه راه میرفتن و هر چی وسایل سنگین داشتن به زمین میکوبیدن . فقط زمونی آرامش و آسایش داشتیم که یا خوابیده بودن یا گورشونو گم کرده بودن رفته بودن بیرون . تو دقیقا حرف دل منو زدی . منم از پدر و مادرم خیلی انتظار داشتم ولی اونا بی خیال این موضوع بودن . اصلا انگار داشتن تو یه عالم دیگه زندگی میکردن . صد بارم تذکر داده بودیم ولی هیچ فایده ای نداشت فقط تقابل به مثل تا حدودی جواب میداد نصفه شب دیوارو چند تا مشت میزدم خودشونو یه هفته جموجور میکردن ولی در عوض پدر و مادرمم هر چی دهنشون میومد میگفتن . من کاملا درکت میکنم نه کتاب خونه ای هست بری نه تو خونه میتونی درس بخونی دیگه من اونقدر ضعف اعصاب گرفتم نصف مو های سرم ریخت . ۹۵ کیلو بودم شدم ۸۰ کیلو . از وقتی که از خواب بیدار میشم نفرینشون میکنم تا وقتی که بخوابن ایشاللا یه روزی بیاد ماشینشون چپ کنه همشون تیکه تیکه بشن . آمین یا رب العالمین .

    • حالا توی کنکور چی قبول شدی؟ چون منم همچین وضعیتی دارم و اصلا امیدی ب اوردن رتبه خوبی نیستم

   • سلام. 1-برو پیش دکتر و مقداری قرص آرامبخش سبک بگیر و استفاده کن آرومت میکنه. 2-از داروخونه چند ئی-یر پلاگین بگیر و بگذار داخل گوشت حدود 70-80 درصد جلوی صدا رو میگیره. ارزون هستند شاید جفتی 10 هزار تومن 3- بخدا توکل کن و به موفقیتی که بزودی کسب میکنی. ان اشالله درست میشه.

   • همین شرایط دقیقا، منتها از ساختمون سمت راست،ساختمون سمت چپ، واحد پایین وبالا، یعنی از4جهت برای من ایجاد شده، بسسار متاسفم که در میان همچین انسان های اولیه ای زندگی میکنیم.
    پنجشنبه است، طبق معمول باصدای اینا از خواب بیدار شدم

   • سلام
    یه راه حلی بهتون پیشنهاد میدم فعلا میتونید تا قبولی در کنکور ازش استفاده کنید تا انشا. قبول بشید و برید خوابگاه چند سالی از دست این آدم ها خلاص بشید. یکسری اسفنج ها هستن به نام ایرپلاگ اینها رو میگیری داخل گوش میذاری تا حد قابل قبولی صدا رو کاهش میده در اصل برای افرادی که در محیط هایی با صداهای بسیار بلند کار میکنن و برای جلوگیری از آسیب به گوش طراحی شده ولی من چون با همین مشکل آزار و اذیت از طرف همسایه مواجه بودم با این وسیله کاربردی آشنا شدم و از جایی که خرید کردم نظرات رو خوندم بسیاری از آدم ها هم مشکلاتی نظیر ما داشتن از همسایه بد تا مشکلات خواب و غیره و خیلی ها هم مثل شما کنکوری بودن هنگام مطالعه برای تمرکز بیشتر استفاده میکردن.امیدوارم راهگشا باشه

   • سلام رویا جان
    وقتی پیامت رو شروع کردم به خوندن دردت رو حس کردم ، حتی همین الان که پیام میدم دارم صدای سم همسایه بالاییمون رو میشنوم و ضعف اعصاب و قلب درد گرفتم . عزیزم من فقط اینو میتونم بگم که یه کتابخونه پیدا کن و سعی کن خوندن رو اکثرا تو کتابخونه انجام بدی ، میدونم خوابیدن هم حتی شبا با استرسه ، خودم هرشب باید منتظر باشم کثافتا بخوابن تا منم خوابم ببره ، حتی میکوبم به سقف چند ذقیقه ساکت میشن باز از اول .
    من صبر کردم سالمون تموم شه ازینجا بریم . فقط بدون تهنا نیستی عزیزم اکثر آپارتمان نشینا دارن با همین دردا زندگی میکنن و راهی نیست جز تحمل و بعدا سر فرصت جابه جایی .
    راستی گوش گیر هم میتونی استفاده کنی ، از دیجی کالا بگیر راحت بذار تو گوشت ، همون بهتر که مامان و بابا مشکلی ندارن ، خودت راحت بذار و درس بخون ، شبا هم بذار راحت بخوابی

    • وقتی این نظراتو خوندم دیدم کشور ما از نظر تعداد گاو از هلند پیشی گرفته بخدا من وقتی راه میرم پامو اروم میزارم همسایه پایینیم اذیت نشه اونوقت همسایه بالای بنده خودش و بچه ش انگار بجای پا سم دارن واقعا سردرد و میگرن هر روز با منه انگار با پتک میزنن تو مغز سرت بهش هم بگی میگه نمیتونم دست و پاشو ببندم اینقدر که با خودم حرف زدم و تو تخیلم با تبر نصفشون کردم و با ار پی جی کل ساختمون رو منفجر کردم روانی شدم هر شب باید منتظر بمونم تن لشون رو بزارن رو که بتونم بخابم که خوابمم نمیبره چقد پول جور کنی با قرض و وام و بدبختی چارمتر خونه تو این گرونی بخری یه مشت حیوون برینن تو جوونیت بابا پیامبر که اخر سختی کشیدن بودن شب سرشون رو راحت میزاشتن رو حصیر به زنم میگم دوس دارم بمیرم که رااااحت تو قبر بخابم هر چقدر که میخام فقط امیدوارم این سختی کشیدنا یه اثری داشته باشه اون دنیا

   • سلام . واقعا باید بگم که حق داری واقعا . آدمایی که بچه هاشونو رها میکنن آدمای واقعا بیشعوری هستن و باعث تاسفه که این آدما اومدن توی آپارتمان ها زندگی میکنن . واقعا آدمای احمق و بیشعور زیاد شدن. ولی بدون که زمین گرده و حتما یه روز حتما حتما حتما کسی که اذیت میکنه ، خودش یه روزی اذیت میشه چندین برابر. برات آرزوی موفقیت دارم . امیدوارم من و هر کسی که اینجا نظر گذاشته و اذیت شده در اینده مواظب باشیم تا بچه های ما موجب ازار همسایه نشن حتی اگه همسایه چیزی نگه. این نشانه ی فهم ماست و وظیفه ای هست که باید رعایت بشه .

   • سلام همین مشکل برای ماهم هست، طبقه بالایی ما دو تا توله سگ داره، اوایل که اومدیم اینجا خیلی سر و صدا داشتن رفتم به مدیر ساختمان گفتم اونم زنگ زد به خود سگ اومد بهش گفتم که تکرار نشه، گفت بچه هستن و اینا گفتم بجه که هی پاشو نمیکوبه زمین، تا حدودی الان بهتر شده، و در ضمن یکی از همسایه همون هم رفته به مادر توله ها گفته که اینا با بقیه فرق دارند یکم مراعات کن، الان بهتره یکی بره با اونا صحبت کنه

  • بهترین راهکار رو براتون میگم انجام بدین حتما نتیجه میگیرید ، اگر میخواهید از شر صدای طبقه بالایی راحت شوید شب چون سکوت هست صدای موزیک حتی ضعیف هم به طبقه بالا و پایین راه پیدا میکنه ، اتاق خواب طبقه بالایی رو پیدا کنید و شب زیر ان اتاق موزیک بزارید از 12 شب تا 8 صبح خودتون هم برید جای دیگه بخوابید مطمن باشید عمشون میاد جلو چشمشون هر شب انتقام صداشونو به این میگیرید ، لازم نیست این صدا جوری باشه که خودتون هم اذیت شوید از یک لول صدا بزاید و هر شب یکم افزایش بدهینش ، از یکجایی به بعد میبینید همسایه به … میفته.

 • سلام…. وقتتان بخیر… متاسفانه بعضی مواقع برای من محرز میشود که آنچه در این کشور میگذرد لیاقت ماست و به هیچ عنوان شایسته وضعیت بهتری نیستیم…. اینکه گاه گریزی به تاریخ میزنیم و بیاد اجدادمان و لوح کوروش کبیر میافتیم فقط بخاطر توهم و خودخواهی هایی است که به مرور زمان تبدیل به یک باوری شده است که فکر میکنیم لیاقت ما بیشتر از آنچیزی است که هستیم…. اما کافی است به زندگیمان در کنار دیگران مراجعه کنیم و به طرفه العینی متوجه میشویم که مشتی خودخواه راحت طلبیم که خودمان را مرکز دانش و فهم برای دیگران میدانیم در حالی که یک بیشعور بتمام معنا هستیم…. متاسفانه این متن را بعد از یک گفتگوی تلفنی با همسایه طبقه بالای سرمان مینویسم…. پدر و پسر 8 ساله اش که مشغول طناب زدن بالای سر ما هستند… استاد دانشگاهی با دو متر قد و شعوری در حد یک صغیر غیر ممیز که این برای ددهمین بار است که با او تماس میگیرم و ایشان میگوید که صدا از ما نیست…. خانم ایشان هم دانشگاهی هستندد…. اما برای من خیلی جای سوال دارد که واقعا چه چیزی برای آموختن به دیگران داریم در حالیکه نمیدانیم چطور شرایط رشد شعورمان را به همراه بقیه مسائل زندگیمان گام گام جلو ببریم و زمانی که مسئله راحت طلبی و آسایش در میان است عقل و شعور آخرین چیزی است که به آن مراجعه میکنیم…. به هر حال وقتتان را نمیگیرم…. فقط اینکه فرزند همسایه ما تازه ساعت دوازده شب میخواهد بازی کند و معمولا تا ساعت نزدیک به ساعت سه ادامه دارد…. درحالی که پدر و مادرش هم خواب هستند… نمیدانم واقعا چه باید کرد با این همه آدمهای بیملاحظه… فقط اینکه ما به هیچ چیز در این کشور نیاز نداریم و فقر، فساد، بی سوادی، مزاحمت، جنایت و هر آنچه که هست بابت آنچیزی است که هستیم و هیچ ربطی به حکومت ندارد…. تنها راه نجات ما یک قانون سالم بسیار دقیق و سفت و سخت میباشد…. در غیر اینصورت امیدوارم کرونا خیلی زود تنهامون نگذاره چون واقعا تعداد آدمهای بیخودیمون خیلی بالاست…. خسته ام خسته از این همه خودخواهی و بیشرمی….
  ممنون از شما..

  • اقا منم این مشکل رو دارم نه با یکی با دوتا همیسایه زیریمون اونقد کم عقل اند فک میکنن صدا بالا نمیاد درحالیکه تو اپارتمان کوچکترین صدایی میپیچه هیچ کاری هم نمیتونی بکنی طرف دوروزه اومد این محل اجارس نیم متر زبون داره وای به حال اون کسی ک مالکه چی میگی مرد مومن دلت خوشه بخدا الان ضعف اعصاب گرفتم اونقد صدای پا شنیدم تهش میخوای بری یارو رو بزنی پات گیره کلانتریه خدا تومن دیه میخواد نزنیش سکوت راه به جایی نمیبره تذکر میدی اونقد بیشعوره حالیش نمیشه شکایت کنی دنبال نخود سیایی یعنی بعضیا واقعا بیشعورن طرف اصلا گردن نمیگیره صدا از واحد کوفتیش میاد مشکل اصلی اینجاست اساسا بعد توشک میذارتت ک فک کنی اون نیست دفعه بعدی نری جلو درش تو رودربایستی میمونی من همه این راهارو رفتم از سکوت تا جر و بحث یا باید تحمل کنی گورشونو گم کنن یا تو بذاری بری یا کل ساختمون پشتت باشن استشهاد جم کنی که بره ما متاسفانه همه بی عرضه اند و ما چوب ین بی تقاوتی همسایه ها یا مدیر ساختمونارو میخوریم اونام مقصرن یا باید بفهمونی ک اقا اینجا اپارتمانه چاردیواری فقط بره تو نیست و چهل تا دیواره که نگه چاردیواری اختیاری البته اگه طرف درک کنه ساکت بشه که بعید میدونم با این حجم از بیشعوری یه نکته ای هم که هست اینه ک متاسفانه این مثل چار دیوار ی اختیاری بد جا افتادع همه تکرار میکنن بدتر از اون همه قبول میکنن بعضیا برمیگردن میگن تو اپارتمان باید سر صدا باشه که این حجم کم عقلی از یاوه گویی بی سابقه اس مخصوصا اگه ادم از اطرافیانه خودش اینو بشنوه ناامید میشه .

   • سلام.من هم همین مشکل رو داشتم با همسایه بالایی شب از ساعت ۱ شروع به رخت شستن در حمام میکرد تا ساعت ۳ صبح دو بار تذکر دادم .گوش نداد.من هم یک شب تا صبح هرچند دقیقه با چکش میزدم به دیوار.دیگه رعایت کرد

    • همه از صدای پای همسایه بالایی ناراحتن… فقط باید مقابله به مثل بشه تا مردم رعایت کنن… لطفا راهکار بدین چطور باعث ازار همسایه بالایی بشیم؟

     • سلام دوست عزیز…. همینطور گذری داشتم مطالب رو میخونم که نوشته ی شما رو دیدم….. آگه مزاحمت از طریق واحد طبقه پایین برلی ما ایجاد بشود کار ما تا حدودی راحت و قابل جبران است ولی متاسفانه بیشتر مواقع مزاحمتها از سمت طبقات فوقانی ایجاد میشود…. من همین مشکل رو با یک خانواده بیشعوری در طبقه بالای خودمان دارم….. ابن دونفر استاد دانشگاه هم هستند البته نمیدانم چه گوهی درس میدهند ولی مطمین هستم که در این کشور هیچ چیزی سر جای خودش قرار ندارد که البته عامدانه و خواسته صورت گرفته تا مردم از هم فاصله بیشتر و بیشتری داشته باشند تا مبادا حس دلسوزی و محبت به جایی برسد که آنها را کنار هم متحد کند… باور کن چیزی که میگویم دقیقا سیاست بکار برده‌ شده میباشد….
      در هر حال مزاحم ما فرزند 10 ساله ای دارد که صبح با یک توپ فوتبال از خواب بیدار میشود و شب با همان توپ خواب به خواب میرود. … پدرش به هیچ عنوان متوجه این موضوع نیست…. بالغ بر هفت یا هشت بار با ایشان حرف زدم که دیگر جلسه آخرمان زبانم تند شده بود…. چون بسیار وقیحانه و با کمال پر رویی گفت صدا از ما نیست.. بگردید پیدا کنید و به منم اطلاع بدید….
      هنوز کماکان وضعیتمان همان است و مطمئن هستم که کارم با ایشان بیخ پیدا میکند. اما توصیه ای هم برای شما ندارم چون مزاحم شما هم طبقه بالای شماست و اگر کاری انجام بدهید و ایشان هم آدم وقیحی باشد، میتواند آن را چند برابر جبران کند… با صدای بیشتر و در زمان نامناسب دیگر آزار بیشتری میتواند برساند… اما بد نیست به مدیر ساختمان بسپارید که به او یادآوری کند که مثلا شما قصد شکایت دارید…. البته اگر فکر میکنید ممکن است به دلایل دیگری از مامور بازی بترسد….
      به هرحال موفق باشید و اگر راهی پیدا کردید به منم اطلاع بدید. ..?

    • سلام شما ها که اینقدر وقت دارید تو اینترنت سرچ میکنید درس بخونیم فرافکنی نکنید تنبلها

   • دست رو دلمون نزارید که خونه از دست همسایه بد، بااین تفاوت که برای ما بیخ گوشمونه، تو یه طبقه چهار واحدی، سه تا بچه دارن و پدرو مادر هم دیگه بدتر ازاونا صب و شب نمیشناسن با دادو بیداد حرف میزنن و بچه هام که روزا خونن با جیغ زدن سر همدیگه مغز مارو خوردن

   • مام این مشگلو داریم دیگه فوبیای صدا گرفتم با زبون گفتی مدیر همسایه ها گفتن شکایت کردیم ضربه ای که این خانواده به من زدن حالا حالا ها زخمش خوب نمیشه از درسو زندگی منو انداختن من افسرده شدم کلی مشاور دکتر رفتم کلی هزینه کردم هنوزم له لهم اخرشم میگه شماها توهم میزنید میگید صدا میاد اول بچش بازی میکرد علاوه بر بچه مادر پیشفعاله راه میره انگار پادگان اون بالا وسیله جا به جا میکنه دائم یهو یه چیزی میندازه زمین کل خونه میلرزه صبح تا شب گاهی تا ۴ صبح پیشفعال فعالیت میکنه روانی شدیم مام

    • ما هم دقیقا همین مشکلو داریم، دیگه از خونه بدم اومده بس که آرامش روحیم با سر و صدای واحد بالایی بهم ریخته. تنها راهش اینه بچشونو سر به نیست کنم شاید بتونم شبا راحت بخوابم?

   • بدبختی اینه که همسایه طبقه پایین ما دکتر روانشناسه و برای۴۵ دقیقه مشاوره از مردم۲۵۰ تومن میگیره اما اصلا فرهنگ آپارتمان نشینی و شعور نداره و بچه هاش دایما تو خونه جیغ میزنن و با دوچرخه و اسکوتر راه می رند و دقیقا تو ساعت استراحت و ۱۱-۱ شب شروع میکنن. به دویدن و چندین بار تذکر دادیم و به مدیر ساختمان گفتیم اما قبول نمیکنن که این حجم از صدا طبقه بالا رو اذیت کنه ،ملت توروخدا همینجوری به این روانشناس‌ها پول ندید .دکتر ر.م که نمی تونه روان بچه های۳-۶ ساله خودش رو اروم کنه چه جوری توقع دارید روان آدم ۳۰-۴۰ ساله رو به آرامش برسونه

    • دقیقا ما هم همینطوریم طبقه بالایی مون میگه فوق لیسانس روانشناسی داره ولی خودش ی روانی ب تمام معناست میاد توی راهرو جیغ جیغ میکنه و یا بالای سر ما با دخترش پا میکوبن و راه میرن خودش واقعا ب یه روان پزشک نیاز داره جوری روانیه ک میخواستم زنگ بزنم تیمارستان بیان ببرنش

  • سلام،من کاملا متوجهم حرف شمارو چون خودم هم با این مشکل رو به رو هستم و واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم،یه همسایه طبقه بالا با ۳تا پسر کوچک و دنیایی از بی ملاحظگی که روح و روان ما رو به هم ریخته.یکبار حرف زدن با خانم خونه رو امتحان کردم که پشیمون شدم چون تازه فهمیدم که شعورِ نداشته ی بچه ها ارثیه!با چنان بی احترامی مواجه شدم که یه چیزی هم بدهکار شدم.فقط امیدوارم بتونیم لحظه ای فکر کنیم.واقعا این بچه ها چجوری میخوان بزرگ بشن و وارد جامعه بشن با این نوع تربیت؟؟خودش اومده طبقه آخر خونه خریده که راحت باشه ولی به فکر بقیه نیست،واقعا نمیفهمم….

   • سلام
    من هم مشكل طبقه فوقاني را دارم.
    قبل از اينها كه حدود شش ماه هست اومدن و مالك هستن.دو مالك ديگر پسرهاي مجرد بودن كه ديگه خود دانيد.در مورد قبلي چند بار به ١١٠ زنگ زدم و ٥ گزارش داشتم و با مشاوره وكيل ،شكايت كردم.نه كلانتري اومد و نه شوراي خل اختلاف و نه دادسرا!متاسفانه قاضي محترم با وجود دو شاهد قرار منع تعقيب صادر كرد.
    مدير محترم ساختمان هم در هر مورد ميگن من صدايي در واحدم ندارمو به من ارتباطي نداره!فقط شارز را ميخوان!
    همسايه ها هم ميگن ما صدايي نداريم چون بالاي مانيست!!
    الان اين شش ماه كه اومدن از صبح تا شب وسايل سنگين را جابه جا ميكنن يا ميكوبن كه ناخوداگاه سر را بايد بياري پايين كه به سرت نخوره
    بالا را لمينت كردن و اقا با هيكل ١٠٠ كيلويي بدون دمپايي با پاشنه پا راه ميره و هميشه خونه هست چون بوتيك داره
    جديدا سگ اوردن و بيشتر وقتها با سگه توپ بازي ميكنن و دنبال هم ميدونن تا نيمه شب.
    لطفا من را راهنمايي كنيد
    راه هاي قانوني جواب ندادو متاسفانه قرار منع تعقيب توسط قاضي محترم براي اون شخص كه به نظر از دوستان ايشون هست باعث شده كه اين اقا و خانمش كه سگه را بچه خودشون ميدونن ! وقيحتر كنه
    اگر وكيل محترمي اين را ميخونه كه هر چند دفعه قبل سه وكيل مشاوره بهم دادن و به جايي نرسيدم راهنمايبم كنه
    چطور ميشه ازار ط بالايي را تلافي كرد؟ممنون

    • سلام
     اقا من دقیقا مشکل شمارو داشتم
     اما اما اما کاری کردم کارستون
     اقا برو تو هواکش یه مهنه بنزینی کن با مشما اطرافش رو بپوشون بچسبون دور مکش هواکش بوی بنزین روانیش میکنه
     یا پیف پاف من سه تا پیف پاف رو خالی کردم و جواب گرفتم انگار طبقه بالا تخلیه هست
     در نهایت دیدی بازم جواب نمیده با سوزوندن کهنه پلاستیکی دود سیاه بفرس سرویس میشه
     اما فقط اگر اذیت کرد اینکارو کن چون خداییش نامردیه بوی بنزین روانی کنندس

    • ایران باغ وحشه ماهم همین مشکلات را داریم همه راهها را رفتیم همسایه طبقه بالایی بدتر لج کرد الانم آپارتمانم گذاشتم برای فروش و میخوام با خانواده از این باغ وحش فرار کنم

   • وای ما یه همسایه داریم خیلی رو مخن چند تا پسره مجردن که شبا ساعت دو و سه نصفه شب میان خونه و وقتی که میان شروع می کنن به آواز خوندن و آهنگ گذاشتن و دره خونه رو خیلی محکم می بندند و خیلی بلند حرف میزنن آسایش هممونو به هم ریختن و وقتی بهشون میگیم یا ساکت باشید یا از این جا برید؟ در میان میگن اینجا خونمونه به کسی هم ربطی نداره دلم میخوااااد کَلَشونو بِکَنَمممممممممممم???

  • با درود و عرض ادب
   چقدر متن پر احساس و دردناکی، گاهی وقتها مانند این لحظه آرزو می کنم که کاش یک حیوان دیگری جز انسان بودم.
   لعنت به نفهمی و خودخواهی بی مورد!
   لعنت به بی فرهنگی!

  • سلام
   تمام صحبت‌های شما را کاملا حس میکنم، متاسفانه مردم خودخواهی هستیم، این مملکت باید شخم زده بشه از زیر و بن خراب شده، نسل نو باید بیاد، اینم بگم از لحاظ دین و مذهب هم نگاه کنی هیچ دینی بالاتر از انسانیت نیست، اما کو انسان؟ اگر حق الناس رعایت میشد مملکتمون گلستان بود، اما زهی خیال باطل، همه ناخودآگاه یا نقش گرگ رابازی میکنیم تا دریده نشویم یا برای خودمون گرگی شده ایم و زده ایم به رگ بی خیالی، در کل من شما را درک میکنم، الان هم که این مطلب را تایپ میکنم همسایه بغلی ما ساعت ۱٢ ونیم شب داره دریل کاری میکنه، چندباره بهش گفتم.

   • یک بار با احترام بهش بگو باردوم جدی و تهدید گوش نکرد فقط بزن… .گاو فقط با زور حرف تو گوشش میره .من که دوبار گیر همچین ادمهایی افتادم جواب هم داد .یک بار هم زدم کنتور برقشون را از جا در اوردم .رفت شکایت کرد منم هیچ جور گردن نگرفتم .هیچ کاری نتونست بکنه .تصمیم گرفت اروم بشه خودش .با ادم وحشی باید مثل خودش برخورد کرد.

  • با سلام و احترام
   همسايه بالا سر ما اخيرا از جنگلهاي نشتارود به تهران فرار كردند و بچه هاي آنها بصورت چهار نعل در حال يورتمه هستند. سه بار بصورت دوستانه و مودبانه تذكر داديم ولي اشتباه كرديم بايد مثل خودشان برخورد مي كرديم تا الگويي براي بقيه شهرستانيهايي كه مزاحم ديگران هستند ، باشند.
   تنها راه حل برخورد فيزيكي است.چون اگر قانون محكمي براي مزاحمت وجود داشت ، اين مشكلات بروز نمي كرد.در شهر دبي در امارات متحده عربي در صورت مزاحمت از هر نوعي ،پليس ظرف يك دقيقه به محل مي رسد و بدون دريافت رشوه يا پارتي بازي ، به موضوع رسيدگي مي كند. به همين دليل ، هيچ كس جرات مزاحمت ندارد.

  • آقا منم دقیقا مشکل طبقه بالایی رو دارم . اون که آقاشه وقتی راه میره پاهاشو چنین به زمین میکوبه انگار تو خونه داری بمب منفجر میکنی . اون که خانمشه دایم کفش پاشنه بلند می پوشه با اون ترق ترق راه میره . دو تا هم بچه بیش فعال داره که اسب وحشی پیششون کم میاره فقط چهار نعل می دوند . یا وسایل رو با نهایت توان به زمین میکوبن انگار بمب خوشه ای میزنن بالا سرت . من با دویدن بچه مشکلی ندارم ولی وقتی که ساعت دوازده و نیم نصفه شب یا سه چهار بعد از ظهر می دوند از حرص میگم برم خفشون کنم . صد بارم با احترام با جدیت گفتم فقط دو روز اثر کرده تنها راهش اینه که آشغالاتو بریزی تو راه پله و پارکینگ بسوزونیشون بوی گند همه جارو برداره بلکه آدم بشن یا قبل از اذان صبح همچین بکوبی به سقف که از خواب بشن . لیاقت ما ایرونیا آپارتمان نیس خونه های کاه و گلیه . با اینجور روانیا باید دوبه دو کرد هیچ راه دیگه نداره .

  • وای از دست همسایه بالایی مون دو تا بچه دیوونه داره که هر زمان در حال دویدن هستن اول رفتم با ادب و احترام بهش گفتم که ساعت دوازده نصف شب به بعد خواهشا رعایت کنین برگشته بهم میگه که صدا از ما نیست از طبقه بالایی هست آخه مگه قراره صدا از طبقه بالایی تو به خونه من بیاد ؟! یه ماه بعد خسته و کوفته اومدم بعد ظهر بخوابم صدای سم هاشون دیوونم کرد رفتم بهش گفتم که آخه این چه وضعیه مثلا میخوایم یکم آرامش داشته باشیم تو ظاهر عذر خواهی کرد یه ماه بعد باز‌ آش همون آش و کاسه همون کاسه رفتم بهش میگم آخه چقدر تو بی فرهنگی میگه تو اگه اینطوری به سر و صدا حساس بودی می رفتی تو خونه ویلایی میموندی تا آپارتمان منم بهش گفتم تو هم بچه هات اینقدر بیش فعال بودن می رفتی طبقه اول میموندی هر چقدر میخواستن بدوئن و بپرن . زنش اومده میگه تو مشکل عصبی داری بهش گفتم تو هم سادیسم مردم آزاری . وقتی هم که توله هاش صدا نمیکنن خودشون با اون قد و وزنشون چنان رو پاشنه راه میرن که مثل بمب میمونه . وسایلو از ارتفاع برت میکنن زمین کم میمونه قلبت وایسه . اصلا اعصاب واسه آدم نذاشتن . ماشینشونم هر جا که دوس دارن تو پارکینگ پارک میکنن . اصلا فکر میکنن کل آپارتمان رو خریدن . تازه واسه بقیه همسایه ها به ویژه همسایه بالایی شون هم عیب و ایراد میزارن . نیومده هم شد نماینده آپارتمان . فکر میکنه اگه نباشه مردم میمیرن . خیلی از خود راضی و خود خواه و راحت طلبن . والا من که بچه بودم پدر و مادرم دائم میبردنم به پارک و شهر بازی که آزارم به کسی نرسه اون وقت این بشر دلش نمیخواد نیم ساعت بچشو ببره پارکینگ یا حیاط اونقدر بازی کنه تا انرژیش تخلیه شه . تپش قلب گرفتم . بی اشتهایی عصبی گرفتم . دیگه نمیدونم چیکار کنم . چیزی بهشون نمیگی روز به روز زندگیو جهنم تر میکنن . اعتراض میکنی یه ماه ترتیب اثر میدن از ماه بعد گندشو در میارن . به خاطر آسایش و آرامش پدر و مادرتم نمیتونی تقابل به مثل کنی . فقط خدا به همه همسایه طبقه پایینی ها صبر بده به همسایه طبقه بالایی ها هم فهم و شعور .

   • ای خدا… دقیقا مثل داستان ما… برگشته بم میگه بفروش برو اگر مشکل داری همینه که هست.
    خدایا خودت همه ما رو که اومدیم زیر این پست درد و دل کردیم از شر آزار و اذیت همسایه نامروت نجات بده.

   • اوف دقیقاااااااا ماهم همینطور ادمی بالا سرمونه انشاالله که خدا جوابشونو بده و ازشون نگذره من که همیشه نفرینشون میکنم دقیقا منم تپش قلب و عصبی شدم خدا ازشون نگذره کاش همسن کرونا بکشدشون از شرشون راحت شیم

   • محمد علی جان سلام
    با تک تک حرفات هم موافقم هم کامل حسشون میکنم ، چه ازون همسایه های بیشعور و بی فرهنگ چه اون بی اشتهایی و افسردگی و ضعف اعصاب از سر و صدا رو و مخصوصا تحمل و صبر به جای تقابل به مثل به خاطر مادر و پدر پیرمون .
    ما هم هرشب همسایمون از ساعت ۱۱ تا ۴ صبح در حال دویدن و خنده و مشروب و بساط هستن .
    کاش به جای هلوشو بدم لیموشو بدم تو تلوزیون فرهنگ آپارتمان نشینی به این غربتی ها یاد بدن .
    به امید اون روز ، فقط یادت باشه تنها نیستی و اکثر آپارتمان نشین ها این مشکلات رو دارن روزانه تجربه میکنن

  • دمت گرم آقا هومن الحق که حرف دل مارو زدی یک مشت همسایه بیشعور باددماغ و نفهم وخودخواه وموذی وازارگر سادیسمی پررو که هیچ قاونی هم برای بازداشت ومتوقف کردن آنها وجود ندارد خاک بر سر قوانین این مملکت که حتی از پس یک همسایه آزارگر هم نمیشود برآمد

  • سلام و عرض ادب برادر بزرگوار
   بسيار بسيار زيبا و كامل حرف دل بنده رو گفتيد
   باورنمبكنيد من بعضي وقتها واقعا دوست دارم از فرط عصبانيت و استاصال از ديت اين نوادگان كورووووووش با صد ميليارد سال نوري فرهنگگگ و البته با عرض معذرت از بابك خرمدين و …. واقعا ميگم با خودم برم اينارو تيكه تيكه كنم همشونو همه رو ها بعد توي اين فاصله كه سقط شدن و مسلما ( البته اميدوارم ) كه آروم گرفتن ، يكم با كلي خستگي بعد از سر كار استراحت كنم تا بيان ببرنم
   والا…. ديوانه شدم كاملا
   خدا رحم كنه ( نه به اينا ، اينا از زندگي دد منششون راحت ميشن )

  • واقعا جای تاسف و تامل داره. بیشعوری درد بزرگی است که همسایه بالای ما هم دچارش است. در پاسخ به تذکر اول گفت باشه، ولی باز صداهای دیگه ایجاد می کنند. دو مادر و دختر هستند و تذکر دوم رو با کولی بازی و رو سیاه کردن واژه شعور پاسخ دادند. ساعت 5 و نیم صبح امروز بود که با صدای کوبیدن هاونگ بیدار شدم و رفتم برای تذکر و اینبار هم روی تمام بیشعوران عالم رو با کولی بازی و جیغ کشیدن و فحش های رکیک تا حد امکان سفید کردند. حتی الان که دارم می نویسم هم حالم بد تر میشه ولی با 110 تماس گرفتم و مراتب شکایت خودم رو تحویل دادم و توی یک دفتر برای دادگاه نوشتم.

  • سلام و عرض ادب. من فکر میکردم فقط همسایه ما هست که پسرش ساعت دوازده شب یادش میاد که بازی کنه و تا ساعت سه هم طول میکشه. واقعا سخته! درکتون میکنم.

   • سلام،همش به عمده،یک سری جانور هستن که سادیسم حاااااااااد دارن و من و همسرم برای بار ۴ توی ۶ سال زندگی داریم به دامشون می افتیم و چون حق خواه هستیم از همشون هم شکایت کردیم،بلکه یک تنه این بیفرهنگی و بیشعوری رو در این کشور به پایان برسونیم!! بعید میدونم پایانی داشته باشه البته،روح و روانمونمون خسته و فردسودس،هرجا میریم همینه ای خدااااااااااااااا

  • سلام ،متشکرم از اینکه این نوشته را گذاشتید .چون لحظاتی تونستم ازار همسایه بالای سرم رو فراموش کنم درد من این که شاید همسایه من عذر خواهی می کرد شاید اینقدر حساس نمی شدم تا تونست اسیب رسوند تا مارو فراری بده ولی الان ده سال به خاطر خانواده ام تحمل می کنم.به من می گند راحت برو شکایت کن کاملا می دونند من دستم به هیچ جا نمیرسه و خودم هم قبول کردم.

 • سلام.متاسفانه من هم مشکل سر و صدای طبقه بالا رو دارم. ساعتها بچه بالا سرمون میپره قلبم ناراحت شده از صداهای ناگهانی و بلند و ممتد. مادرم حدود 80 سالش هست و مدام فشارش میره بالا. صدای فوتبال دستی بیچارمون کرده. البته بچه تنها نیست که با پدر مادرش سر وصدا درمیارن. کرونا هم شده بهانه ای برای سر وصدا و اینکه بچه باید سرگرم شه. دهها بار تذکر دادیم. خانم فرمودن من 5.5 میلیون اجاره میدم میخوام بچه آزاد باشه و بعد کلی جیغ و داد گوشی رو قطع کرد. مادامی که بیدار هستن صدا ناهنجار میاد تا 2 شب. صاحبخونشون گفت مزاحم ما و مستاجرمون نشید. گفتم خونه را دارن سرمون خراب میکنن. گفت خراب کنن. اصلا برید بمیرید. دیگه 5.5 میلیون حتما مزه میده بهش. چرا به اعتراض ما گوش کنه. 110 تماس گرفتم اصلا نیومدن. شما میگید چه کنیم؟ بنظرتون تو این شرایط چجوری ایمنی بدنمون بالا باشه

  • سلام من میگم اینجور آدمها باید شماهم مثل اونها رفتار کنید ساعت 4 یا 5 صبح یه چوب مثل چوب پرچم بخرید چند تا عمودی بکوبید به سقف اتاق خواب مطمئن باشید چنان اذیت شن که دیگه از این کارها نکنن ما مشابهش رو انجام دادیم همسایه هرچی تذکر دادیم گوش نداد ولی اینکار خوب جواب داد اگر هم اعتراض کردند بگید خونه خریدم راحت باشم چاردیواری اختیاری اگر انجام دادید نتیجه اش روبنویسید

   • مستندات سر و صدا رو جمع کنید به ۱۱۰ زنگ بزنید مثلا یکبار تلفنی زنگ بزن چرا سرو صدات بالاست وقتی شروع کرد به توهین ضبط کن ویا صدای سر وصدا رو ضبط کن یک سال حکم زندان داره

    • یه هیچ عنوان نمیشه ثابت کرد. چرا که برای قاضی مشخص نمی شود که واقعا چه کسی تولید صدا کرده . کافی است که مستاجر قبول نکنه . تبرعه می شود

    • من همش تقصیرو میندازم گردن خودم…میگم حتما من زیادی حساسم…من باید تحملم بالاتر باشه…همش میخوام رو خودم کار کنم به صدای پرنده همسایه بغلیمون که انواع سوتها و جیغها رو وقت و بی وقت میکشه بی تفاوت باشم…بعد نمیتونم…عصبی میشم…از خودم بدم میاد که ضعیفم…ولی اون هم واقعا ادم بی ملاحظه ایه…من اگه از صدای پرنده خوشم میومد که خودم نگه میداشتم…خدا لعنتش کنه…اعصابم به هم ریخته

   • سلام، همسایه جید خونشون رو با کلی سر و صدا باز سازی کرد و 6 ماه داغونمون کردن که تشریف فرما بشن عروس و داماد.. حالا هم که اومدن هر بعضی وقتا واقعا صدای فیلم پورن از خونشون میاد?? خیلی اعصاب خراب کنه.. سعی میکنم اهنگ بلند بزارم نشنوم تا تموم بشه.. ولی اخه دردمو به کی بگم.. روم نمیشه بهشون بگم.. اخه ادم چرا باید انقدر خسیس باشه که بازسازی کنه ولی حداقل اتاق خوابشون رو عایق صدا نکنن.. اگه یه روز بتونم خونه بخرم حتی اگر ازدواج هم نکرده باشم حداقل یه اتاق رو عایق صدا میکنم که حداقل کسی صدای گریه هامو نشنوه ?? خستم از 35 سال مجردی بااین همسایه این مدلی ??

  • شما ساعتی که همسایه شما خوابید اهنگ با صدای بلند پخش کنید با ادمهای بیشعور باید مثل خودشان رفتار کرد

   • نمیشه اینجوری همسایه های دیگه هم اذیت میشن
    ما خودمون طبقه سومیم طبقه ی بالاییمون دوتا پسر داره تپل یه ماهه اومده یعنی معمولی راه میرن خونه میلرزه کاش فقط راه میرفتن با اون هیکلاشون میدوئن لوستر میخواد بیاد پایین من خودمم سه تا بچه کوچیک دارم ولی خدا شاهده طبقه پایینیمون هربار ازش میپرسم که صدای بچه هام اذیتتون میکنه یا نه میگه اصلا صدایی از شما نمیاد ولی ما یه ساعتم نمیتونیم راحت استراحت کنیم شبا تا سه صبح اینا میدوئن چندبار بهشون گفتیم ناراحت شدن عین طلبکارا میگه چیکار کنم بچه ان میدوئن میگیم صبح تا شب بدوئن ساعت ۳ شب اخه چرا میگه همینه که هست اصلا زن من میخواد ساعت ۳ صبح جارو کنه به خودمون مربوطه
    زنشم میاد حرف میزنه که خووتم بچه کوچیک داری درک میکنی میگم بچه ی من نمیدوئه اونم سه شب حالیش نیست اصلا ماهم خسته شدیم دیگه

  • فقط و فقط ازار بویی !!
   پیف پاف بزن تو هواکش
   کهنه بنزینی بچسبون به هواکش دود بفرس تو هواکش
   همون کهنه بنزینی روانیش میکنه

   • منم از دست همسایه بالاییم خسته شدم
    یه خانواده نفهم و عوضی که نمیدونم از کدوم قبرستونی فرار کردن..
    دوتا بچه دارن دائم توی خونه درحال دویدن..مهمونیهای چندروزه و پرجمعیتشون هم بماند..
    خیلی هم دروغ گو هستن و خودشونو میزنن به نفهمی.. خدا ازشون نگذره..خدا لعنتشون .. قلم پاهاشون بشکنه که سه ماهه آسایش رو از ما گرفتن و صحبت و تذکر هییییچ تاثیری نذاشته..

   • آقا رضا منظورت از هواکش هود آشپزخونست؟ هواکش رو میگی چه چیزایی هست همسایه بالایی ما خیلی اذیت میکنه تشکر

  • دوباره تماس بگیرید. باید بیان و می تونید شکایت کنید. اگر امکان داره صدایی که از بالا میاد رو ضبط کنید. دادگاه می تونه به جرم مزاحمت و سلب آرامش، ایشون رو به سه تا یک سال حبس محکوم کنه.

  • سلام منم این مشکلو داشتم تنها راه حلش همینه که میگم بزار سرو صدا کنن تا موقع خوابشون همون موقع تو شروع کن تا خودشون میگن گوه خوردیم یه قالیچه لول کن محکم بزن به سقف مشکلت حل میشه تنها راهش اذیت کردن این بیشعوراست منم یه خونه اجاره کردم طبقه بالایی شورشو درآورده بود گازمون مشترک بود چله تابستون تمام گاز بخاریو زیاد میکردم دیگه تحمل نکردن و تخلیش کردن

 • آقا این تجربه ماس. ما هم یه همسایه طیقه بالا داریم و دو تا بچه دارن. خلاصه بگو از مودبانه و لطفا شروع کردیم و کار به لج و لجبازی رسید و ما هم پایین صدا میکردیم. آقا طرف ناراحت شد. اومد پایین دعوای فیزیکی کرد من با چوب زدم تو سرش. اونم دو سال دوید تا 3 میلیون دیه شو بگیره که بنا به دلایل خودش نرفت پول دیوشو بگیره. و ما پایین صدا می کنیم وقتی اونا خابن و اونا بالا میدون وقتی ما خابیم و در نتیجه هیچکدام نمیخابیم و قهر هم هستیم. این وسط به نفعه آقا دزده شده که به خاطر لج و لجبازی همسابه و نداشتن نرده هر هفته میاد به ما سر میزنه. ابنو لطفا نشر بدید که نه شکایت به پلیس فایده داره چون اون پروندش میره دادگستری و خودتونو الاف نکنبد. تازه تهش هم دعوا میکنید و 3 میلیون یکی باید بده ولی بدتر مبشه و هبچ فایده ای هم نداره. اینم بگم که این آپارتمانهای نوساز همشون همینه.

 • سلام انصافاخداپدرمادرهرکی که این سایت ایجادکرده بیامرزه حداقلی وقتی صداهمسایه میادمیزنی توگوگل که چکارکنی همین که نظراتتون میبینم اروم میگیرم انصافامایه ویلاییم یکی بالاسرمونه اشناهن انصافایک ساله ارزودارم یه شام اروم وبدون دردسربخورم اینقدرحساس شدمه که دنیاروزهرمارکرده برام به نظرمن اگه اشناهه اگه گوش کردکه چه بهتراگه نه بروشکایت کن راه حل میگیری یتمثل من صبرکن ویه جای دیگه اجاره کنین وقتی رفتین انصافامیگین دنیاروبهتون دادن من کاری بم شد که دلم میخواست برم وسط بیابون که اصلاصدایی نیاد دراخرخوشحال شدم که نظراتتون روخوندم و یه جودوستانه بهم دست داد

  • انصافا راست میگی
   ما برای مشکل سر وصدا 4 تا خونه عوض کردیم ،، یکی از یکی بدتر
   از سرو صدایه خیابون تا بدو بدو بچه کوچیک و صدا ضبط بلند
   تا قبل از اینکه این متنا رو بخونم فکر کردم مشکل بیشتر برا ماست تا بقیه
   الان میفهمم همه این مشکل و دارن
   چی بگم والا شاید سبک زندگی ماهم برا بقیه همسایه ها باعث اذیت میکنه

   • ما هم مشکل سر و صدای همسایه بالایی رو داریم اما انصافا وقتی نظرات بقیه دوستان رو خوندم فقط دو ساعت داشتم میخندیدم که یکی با چوب زده تو سر اون یکی و یکی میخواسته بره وسط بیابون بخوابه و یکی ۴بار خونه عوض کرده.این آخری عجب اراده ای داشته.خداییش کلی خندیدم .و آروم شدم یکم .فکر میکردم فقط یه بیشعور هست اونم همسایه بالایی ماست .حالا میبینم خیلی بدترم هستن.واقعا شعور ندارن و خر از اونا بیشتر میفهمه.واقعا حق میدم آدم ضعف اعصاب میگیره.نه پلیس فایده داره نه شکایت آهر سر یه چیز طلبکار میشی.فقط باید مثل خودشون رفتار کرد.این تنها راهنمایی بود که میتونستم بکنم.شما هم امتحان کنید بدجور جواب میده.اونوقت شما سر صدا کنید اونا شاکی میشن.حقشونم هست.و من الله توفیق?

  • دقیقا انگار خودم این کامنت بالا رو گذاشتم ! منم مجبور شدم همه چیو فروختم و دوبرابر پول گذاشتم رفتم یه تکواحد طبقه چهارم بدون آسانسور ! مایه دار نیستما ولی کل پس اندازو و یخرده وسیله فروختم ،تازه اجاره هم دوبرابر شد ! دوستان روان راحت قیمت نداره ،الان که اومدم اینجا وقتی میتونم سکوت رو بشنوم لذت میبرم ! دوستان دیگه هیچکدوم از ماها که تو طبقه متوسط رو به پایین هستیم “ثروتمند” نخواهیم شد ، پس سر کیسه رو شل کنید و بفکر هیچ چیز جر آرامش نباشید ! بیست سال سختی بکشیم و قناعت بکنیم که 20 سال دیگه بشه فلان کارو کرد ! ولش کنید ! زندگی کنید بدون سر و صدا ،به کسی آزار نرسونید و از یه لیوان چای تو سکوت لذت ببرید .

   • سلام. متاسفانه ما در یک طبقه چهار واحدی زندگی می کنیم که مدیر ساختمان هم واحد روبروی ماست. از دست دوتا همسایه کناری عاجز شدیم. یکیشون که یه پیرزن با یه پرستاره شبانه روزیه. پیرزنه حوصله اش سر میره کلی همسایه را جمع می کنه تو یه واحد 60 متری. صدای ازدحام جمعیت و رفت و آمد و صدای آسانسور در طول روز دیوانه ام کرده. از طرفی همسایه کناری هر پنج شنبه شب پارتی میگیره تا چهار صبح. از بس تذکر دادیم دیوانه شدیم. بخدا پنج ماهه این خراب شده را خریدیم. یک روز راحت نداشتیم.

 • سلام طبقه پایین ما مغازه سوپر مارکت هست شاید در عرض دو ماه 5 بار دوستانه گقتم سر وصدای شما زیاده یخچالتون ایراد داره صدای زیادی تولید میکنه گفت چشم ولی انگار نه انگار بعدم درآخرگفت هرکاری دوست داری برو بکن انگار میدونست چه خبره 110 شکایت کردم مامور اومد صورت جلسه کرد ولی از همون شب لج کرد بیشتر سرو صدا کرد خلاصه دردسرتون ندم رفتم دادگاه گفتن باید استشهاد جمع کنی یا چند نفر شاکی باشید که امکان نداشت اگه اشتباه نکنم میگن تو کشور سوئیس حتی از یه ساعتی از شب نمیتونی سیفون بکشی که مزاحم بقیه نشی ما خلا قانون در مورد مزاحمت آپارتمان نشینی داریم.

 • سلام به همه شما همسایه پایینی ها.من بر خلاف شما همسایه بالایی هستم من ی پسره 2 ساله دارم که خیلی شیطونه .تمام پیام هایی رو که گذاشتید خوندم و واقعا دلم گرفت از قضاوت هاتون.منم مثل همساسه های شما 2 ماهه خونه قرنطینه هستیم و 3 بار همسایه پایینی ما بالا اومده و هر چی از دهنش در اومد گفت و ما رو بی فرهنگ و بی شعور کرد و رفت . فقط سوالم از شما بزرگواران اینه بچه ها رو جه طوری میشه نشوند یه حا و بهش بگی بیا گوشی بازی کن از جات تکون نخور؟ من پسرمو ظهر ها از 1 تا 4 میخوابونم شبا هم شبا از 9 شب چراغارو خاموش میکنم تا بخوابه که یه وقت ندوه .من یه مادر هستم وقتی بچه بیداره همش حواسم بهشه که چیزی پرت نکنه اگه حواسم پرت بشه بلافاصله پرت می کنه بلافاصله پایینی هم میکوبه واقعا نمیدونم دیگه چی کار باید کرد فقط کمی فکر کنید و خودتون رو جای ما بزارید اگه بچه ها مثل ما بزرگا بودن مثل ما راه میرفتن مثل ما خودشون رو سرگرم میکردن که نمیگفتیم بهشون بچه.کمی گذشت بد نیست کمی مهربانی بد نیست مطمین باشید شما هم بچه دار بشید و پایینی داشته باشید وضعیتتون همین میشه خودتون رو جدای دیگران نبینید .

  • سلام.منی که خودم سه تا بجه دارم و زمانی خواستم خونه اجاره کنم به همین موصوع خیای فکر گردم راه خلی که کمی میتونه راه گشا باشه اینه که وقتی بچه کوچیک داری بری طبقه اول.

  • خدا خیر تو بده باز .من همسایه پایینی هستم کلا طبقه بالایی ما تا 2الی 3شب بیدارن و کاملا زندگیشون در جریانه نمیفهمن واقعا 12 شب به بعد مردم میخوابن فردا باید برن سر کار. ظرف میشوره هم زن میزنه با خانوادشون بلند بلند با گوشی صحبت میکنن سر بچه داد میزنه بچه میدوه و………………………… من فقط التماسشون کردم همه کاراتونو سر و صداهاتونو تحمل میکنم فقط خواهشنا 12 به بعد بخوابید دیگه ولی دور از جونت ماشالله یه مشتی گاااو من منتظرم سر سالم برسه فرار کنم به خدا قبلا تو یه آپارتمان زندگی میکردم 24 واحد 12 به بعد سکوت و کور و لی اینجا کلا 8 واحد و فقط این یک نفر دیوانه کرده مارو

  • شما درست میفرمایید.اما طبقه بالایی ما یه دختر سه ساله داره که تا دو نصف شب بیداره و بدو بدو میکنه.چند بار به پدرش گفتیم میگه بچست چیکارش کنم.ما میگیم بازی کنه بدو بدو کنه ولی لاقل دیگه از ۱۰ شب به بعد مراعات کنین.مادرش میگیره تا ۱۱ صبح میخابه بخاطر همین شبا دخترشون تا دو بیداره.چندین بار دوستانه تذکر دادیم ولی جواب نداد .میخام مقابله به مثل کنم ولی مادرم اجازه نمیده .راستش منم ملاحضه مادرمو میکنم چون ناراحتی قلبی داره.به خدا دیگه خسته شدم.ساعت ۹ شب از سر کار خسته و کوفته میام که خبر مرگم استراحت کنم ولی باید تا دو نصف شب بیدار باشم که بچه بالایی بخابه که تازه من خابم ببره.روز نیست ارزوی مرگ نکنم

  • نه نه نه اشتباه نکنید ، 90 درصد مشکلات اینجا و کلا همسایه ها بخاطر سر و صدا نیست و بخاطر شعور و فرهنگ هست ، منم یبار رفتم به همسایه بالاییم گفتم و اینقدر با مهربانی شعور و لطافت از من عذر خواهی کرد و گفت بخدا نمیتونم جلوشو بگیرم و شرمنده شما هستم و خودم زودتر میخواستم بیام عذر خواهی کنم و من خیلی خوشحال شدم و ازینکه طرف خودش میفهمه داره چه اتفاقی میفته و چاره ای نداره دلگرم شدم ،و ازون به بعد هروقت صدای سر و صدای بچه میاد از روزگار تشکر میکنم که یه بچه سالم داره از بچگی کردنش لذت میبره ،شما هم با همه ما که تو این جا کامنت گذاشتیم همدرد هستید چونکه گیر یه آدم ز ب و ن ن ف ه م و ب ی ش ع و ر افتادید ، ما همه همدیگرو درک میکنم و برای هم احترام قائل هستیم ، واقعا که اگه هرکدوم که برای شکایت پیش یه همسایه دیگه میرفتیم و باهامون منطقی برخورد میشد یخرده از فشار روانیمون کم میشد و کنار میومدیم با سر و صدا ،

  • سلام ماری خانم
   این مشکل شماست نه مشکل دیگران. زمانی که قصد ساکن شدن در منزلی رو دارید باید به این چیزها هم فکر کنید

  • همین تفکرتون مشکل داره و به طبع همین رو به بچه هم انتقال دادید که بدو دویدن حقته.من به شخصه اگر جایی حس کنم بخاطر بچم داره بهم توهین میشه اول میرم سراغ نوع تربیت کردنم اگر مشکل داشت مطمعن باشید درستش میکنم نه این که بگم بقیه باید مارد تحمل کنند. شما داری ارامش رو از ملت میگیری میفهمی؟

  • کاش مشکل بچه دوساله باشه!!ادم درک میکنه!همسایه ما سه تا بچه داره از ده ساله تا بیست و پنج ساله یکی از یکی نفهم ترن بچه هاش!تو راه پله همدیگرو بلند صدا میکنن هرروز صدای ضبطو زیاد میکنن اهنگ گوش میدن !!مثل وحشیا در حیاطو میزنن ماهم همکفیم اعصاب نمونده برامون!! من خودم بیست سالمه دانشجوام خیر سرم میخوام درس بخونم! میفهمم جوون احتیاج به موسیقی داره ولی اخه وحشیاااا دو روز در هفتهههه یا نه اصلا از هندز فری استفاده کنیننننننن!!!!!! خدا بگم چیکارتون کنه که مادرتونم از دستتون شاکیه!
   من نمیدونم باز باید تذکر بدم یا نه تحمل کنم که روابطمون حفظ بشه!! هردومون صاحبخونه ایم نمیخوام یه عمر با لجبازی و کینه و کل کل زندگی کنم

  • کافیه کمی به خودتون فشار بیارید و زحمت بکشید بچه رو هرروز ببرید پیاده روی وبازی تو پارک بعدش تو خونه با انواع آموزشها سرگرمش کنید

  • سلام. برای بچه کارتون بذاریدالبته با صدای کم . یا نقاشی بدید بکشه یا براش دفتر نقاشی بخرید که رنگ کنه. فقط تروخدا ندارید بدوئه ، و از همسایتونم عذرخواهی کنید

 • با سلام. منم با خانم ماری هم نظرم. کمی هم خودمون رو بذاریم جای کسایی که بچه دارن. من یه مادرم و دو تا بچه کوچک دارم با سه سال فاصله سنی. بخدا الان سه ساله که زندگی برام زهر شده. هر خونه ای میریم همسایه ها اعتراض میکنن که چرا بچتون گریه کرد چرا داد زد و …بچه بزرگم شش سالشه و بیچاره از بس بهش گفتم ندو نپر صدا نکن افسردگی گرفته و دختر کوچکم هم از روز اول تولد از بس حساس بودم رو گریش که از نظر روانی نابود شده و همش لجبازی میکنه. الان سه ساله که همش دارم جابجا میشم و در اثر همین جابجایی ها ستون فقراتم داغون شده. همسایه بالایی که صابخونه هم هست ماهی شش ملیون اجاره میگیره و به ما گرونتر از همه اجاره داده و مدام با اس ام اط و …آزارم میده کا بچه گریه نکنه و …بابا نصف شب بچه خواب میبینه گریه میکنه یا گرسنه میشه و یا دردی چیزی میگیره من چکار کنم.بخدا داغون شدم. مدام با شوهرم دعوا دارم که زود خونه بخریم. من تو این شهر غریبم اما هیچکس نیست به دادم برسه .گاهی وقتا از شدت خستگی و ناراحتی میشینم گریه میکنم. ایکاش کمی انسان بودیم و خودمون رو جای ادم هایی که بچه کوچک دارن میگذاشتیم.

  • بنظرم
   بهترین راه حل واسه خونواده های که بچه بازیگوش و یا فعال دارن اینه که طبقه اول خونه بگیرن من تو یه سه واحدی هستم اما طبقه بالایی یه بچه داره که نه پدرش میفهمه نه مادرش چند باری مودبانه تذکر دادم خودش اقرار داشت که خونه قبلی که اجاره کرده بود همین مشکلو داشت خوب وقتی همین مشکلو داری واسه چی میای طبقه سوم اجاره میکنی متاسفانه شعور آدما به اندازه قدوسن اونا نیست
   منم یه بچه دارم اما واسه تربیت بچه ام وقت میذارم
   به امید روزی که از همسایه مزاحم راحت بشیم

  • با سلام. اصلا توجیه مناسبی نیت که بچه داریم. راهکارهای زیادی برای حذف صدا هست. استفاده از موکت در کل ساختمان. تاوان بچه داشتن شما رو بقیه نباید بدن. شما با آرامش و روان دیگران بازی کنید چون بچه دارید واقعا بی انصافی و خودخواهی مطلقه. من به شخصه از یک آدم آروم و بی سوصدا دارم تبدیل میشم به یآدم عصبی ناامید. یک میلیارد خونه خریدم. طبقه بالا پدرم رو رسما در آورده ادعا می کنه معاون شهرداره و فرزند شهید. من باید از حق خواب و آرامش و زندگی آروم بگذرم چون ایشون بچه داره؟ 2 سال هست ساکن این آپارتمان هستم بچه شده 5 ساله باز دریغ از کمی ملاحظه و کاهش سرو صدا. صدای کشیدن ممتد میز، دویدن بچه، پرت کردن توپ و تیله فلزی و پریدن و …..هزاران بدبختی. من درآمدم از راه مطالعه و تحقیقه. من کار نکنم چون همسایه من بچه داره؟ تو رو خدا به هم فکر کنیم. برای حذف صدای بچه خیلی کارها میشه کرد. همه حق زندگی داریم. همسایه ما وقتی بهش محترمانه اعتراض کردیم گفت فردا پس فردا یکی میاد بالای سر من همین کار رو می کنه. بعد هم لج کرد و برای بچه ماشین و موتور برقی خرید. از صبح تا شب بالای سر ما
   با هم اینقدر بد نباشیم. همه انسانیم و نیاز به آرامش داریم.

  • اعصاب مردم همش به خاطر مدیریت بد مسعولان و کم کاریشون به هم ریخته، هم چنین مشکلات مالی و اقتصادی شدید،اگه کشور ما در رفاه بود تمام این همسایه آزاری ها قابل تحمل بود ولی دیگه مسعولین با کارها و اقدامات اشتباه و راحت طلبی خودشون باعث شدند یه مشت مردم روانی بسازند ما خطاب به مسعولین باس بگیم بکش ما را بکش ما را که داعم عیدقربان است

  • افسون خانم همه بلدن بچه دارشن وخیلی آسونه شما باید بتونید کنترلش کنید هیچکسی مجبور نیست مزاحمت های شمارو تحمل کنه لطفا رعایت کنید حداقل ازهمسایه پایینی عذر خواهی کن

 • سلام به همه عزیزان. میدونید واقعیت اینه که نه من و شما و نه اون همسایه بالایی مون مقصر نیستیم و تبعا هرکدوممون توی خونه خودمون باید یکسری آزادی هایی داشته باشیم.مقصر اصلی اون بساز بفروش و مهندس طراح ساختمان هست که برای کسب یکم سود بیشتر از مصالح کیفیت پایین و ضخامت پایین یونولیت واسه عایق کاری بین طبقات استفاده می کنند.اکثر این اپارتمانها با آجر سفالی پر می کنند که بساز بفروش ها خیلی جاهاشو درست با سیمان پر نمی کنند نازک گرفتن یونولیت جهت عایق کاری مزید بر علت میشه.باید آگاهی نردم نسبت به این مسایل فنی بالا باشه و همه اعتراض شون رو به جاهایی مثل نظام مهندسی های ساختمان استان هاشون و وزارت مسکن بفرستن تا حداقل اونا یک ابلاعیه سفت و سخت واسه کنترل ساخمانها ایجاد کنند تا دیگه بساز و بفروش و مهندس طراح بی وجدان از سر و ته کار نزده

  • من عمری رو تو خونه ویلایی و سکوت مطلق زندگی کرده بودم حالا که بچه هام نسبتا بزرگ شدن چندروزه اومدم اپارتمان از سروصدای طبقه بالای خونه م دچار شوک شدم. دو بچه دارن که ازلحطه بیدارشدنشون من متوجه میشم چون فقط بدو میکنن و پا میکوبن.من هم مادرم و میدونم طبیعت بچه دویدن و پاکوبیدنو بازیه اما انصافا راهش این بود که طبقه اول برن نه طبقه پنجم.و ازصدای دویدن که بگدریم صدای دعوای روزانه و اهنگ نسبتا بلندی که من دقیقا ازپایین میشنوم رو چه بکنم. و اینکه الان اینهمه خودمو تو خرخره تو قرض انداختم که ازمزایای داخل شهر استفاده کنم این شده نتیجه ش.دنبال راهکار برای سروصدا بودم که باخوندن نوشته عزیزان کلا ناامید شدم.و اینجا دقیقا داشتم به این نکته فکر میکردم که چطور نطام مهندسی با گرفتن پول برا بازرسیهاشون چطور به ابتداییترین مسایل زندگی مردم که ارامشه ت جه نمی کنن

 • سلام دوستان عزیزم.من هم مشکل شما رو داشتم اما دل رو زدم به دریا و رفتم با همسایه طبقه بالا دوستانه صحبت کردم و بهش گفتم من در این ساعات در حال استراحت گفتم درک میکنم قرنطینه ست اولش که گفتن ما فک نمی کردیم صدا بیاد پایین فک کنید که بالای سر ما دخترشان اسکیت میره ….بعد شماره تلفنشون رو گرفتم و قرار شد زمانی که از خونه میرم بیرون اطلاع بدم که بچه ها راحت باشن خودم پیشنهاد دادم اوضاع کمی بهتر شده قرار شد هر وقت سر و صدا زیاد شد هم من اس بدم.شما هم با طبقه بالاییا هماهنگ کنید که هر وقت نبودین بتونن انرژیشون رو تخلیه کنند

  • خوش به حالتون همسایه طبقه بالایی تون آدمه. ضمنا به بچه هم شاید نشه خرده گرفت ولی پدر و مادر باید حواسشون به بچه شون باشه. ما که طبقه بالایی مون چهار تا نره خر داره که اینا دائما در حال کشتی گرفتن و سر وصدا و.. هستن. وقت و بی وقت هم ندارن. بعضی وقتا تا خود صبح مثل جغد بیدارن الیته با این تفاوت که صد رحمت به جغد. باهاشون حرفمون هم شده اما دریغ از یه کم شعور. خدا به بعضیا شعور نداده ولی به این نره خرها فقط بی شعوری داده. دارم دنبال یه راه میگردم براشون با نویز یا با هر چیز دیگه ای مزاحمت ایجاد کنم که نفهمن از کجاست، ببینم خوششون میاد یا نه؟

 • طبقه ی بالای ما یه پسر ۱۵ ساله داره با یه دختر ۳ ساله
  پسره که از صبح تا شب در حال عرعر کردن و عربده کشیه، دختربچه هم کلا توی راهروها ول می گرده و سر و صدا می کنه، تازگی ها هم یاد گرفته میره زنگ در خونه شون صد بار پشت سر هم می زنه که صداش کامل توی خونه ی ما میاد
  طبقه ی سوم هم که صدای اهنگش رو تا ته زیاد می کنه، صبحا هم موتورش رو که زیر پنجره ی اتاق خواب ماست روشن می کنه و ده پونزده دقیقه همین جوری میزاره میمونه تا گرم بشه
  تنها راه حل اعدام صحرایی این موجوداته.

  • حسین عاشقت شدم به خدا (اعدام صحرایی و خوب اومدی) به خدا اصلاح نژاد فقط مختص حیوانات نیست اینو بشر کی می خواد بفهمه

 • دوستان تمام مشکلاتتون تقریبا” منشاء واحدی داشت و اون هم اطفال و کودکان بودندتقریبا” ، مشکل ما طبقه بالایی هست که پسر ۱۷ یا ۱۸ ساله داره که حالا بر حسب دلایلی دانشگاه قبول شده ، اما از نظر روحی روانی اختلالات شدید داره ، مخصوصا” به صدا! دائم توی پارکینگ توی خونه ساعات مختلف شبانه روز با صدای یک انسان بالغ و نه یک نوزاد و کودک داد و فریاد میکشه ! یکبار شیشه های پارکینگ و یکبار شیشه آسانسور رو شکسته ، از پشت بام سنگ نسبتا” بزرگی رو به حیاط پرتاب کرده که باعث وحشت همسایه ها شده، سفره آتش زده و روی درخت حیاط پرت کرد که اگر با شلنگ توی بالکن خاموش نمیشد درخت بیشتر میسوخت ، و اما یکی از مشکلاتی که خیلیها تجربه نکردند ( گذشته از نوع بد راه رفتن که با ۸۰ کیلو وزن تلو تلو میخوره بطوری که انگار یه گله گاو داره رد میشه از بالا سرمون) دقیقا” وقتی که سکوته ا جفت پا میپره روی سقف که صدایی مثل انفجار بمب داره بطوری که گاهی همسایه دو طبقه پایینتر هم ترسیده و با ما تماس گرفته که باز این فلانی چکار کرد! و ترکهای محتلفی که روی سقف ما مشاهده میشه. متاسفانه اگر سیستم آموزشی ما دقیقتر و اصولی تر بودن با دیدن این جور افراد همون اوایل دبستان به پدرو مادر پیشنهاد مشاوره ودرمان میدادن .

 • سلام

  من همه کامنتارو خوندم میخوام بگم که همیشه بد از بدتر هست واقعا اگر فقط صدای بدو بدو سرو صدای بچه همسایه رو میشنوید نادید بگیرید اگر صدای ضبط و موسیقی و یخچال و.. هست نادید بگیرید خدا نیاره اون روزی رو که گیر همسایه ای بیفتید که از روستا اومده عیال واره یه عمر تو خونه ویلایی زندگی کرده و بشدت بی فرهنگ و نفهم پر مدعا.یعنی با یک پکیج کامل از همسایه آزاری مواجه خواهید شد.چند نمونه جهت مقایسه و آرام شدن دوستان عرض میکنم. کوبیدن شدید درب ها,سرو صدای وقت و بی وقت تو راه پله ها,زدن اشتباهی زنگ آیفون به کرات با وجود نوشتن نام شخص,رفت و آمد بسیار زیاد اقوام و برگزاری جلسات دوره ای میهمانی که نه تنها درب واحد رو نمیبندن بلکه یک بلندگوی قوی هم جلو در ورودی تو راه پله با صدای بلند قرار میدن,بازی بچه ها تو حیاط و بالای پشت بام و داخل واحد که یک لحظه آرام ندارن.پرت کردن اشیاء خطرناک از بالا داخل حیاط راه پله و خیابون که چند مورد خطر برخورد و مرگ وجود داشته که فعلا بخیر گذشته یعنی حتی برای افراد ساکن در محل هم امنیتی نیست.اختصاصی کردن جای پارک هر کجا که دلش بخواد و هر تعداد ماشین و موتور که مربوط به خودش و اقوامش باشه,ریختن کهنه بچه و اسکاج و هر آشغالی داخل چاه مستراح که باعث کیپ شدن و بالازدگی چاه فاضلاب طبقه اول شد.در نهایت n بار صحبت کردیم با هر زبونی دوستانه,با دعوا ,n بار با 110 تماس گرفتیم در نهایت حرف اول و آخرش اینه که چهار دیواری اختیاری و متاسفانه با سواستفاده میگه هیچکس هیچ غلطی نمیتونه بکنه آدمم بکشم اینجا کسی بمیره دیشو میدم به کسی هم مربوط نیست.متاسفانه ما سه واحد بیشتر نیستیم و حریف نشدیم شاید اگر چند واحدی رو سرش خراب میشدیم نتیجه می داد و قانون محکم و دقیقی هم در این مورد نیست تنها راه نقل مکان و فروش هست.خلاصه قدر همسایتونو بدونید اگر مشکلاتشون موردیه نادید بگیرید چاره دیگه ای نیست یا اگر چند واحدی هستید متحد بشید

  • ما هم از اين پكيج همسايه آزاري داريم متاسفانه
   چند مورد هم من به جز اين موارد اضافه ميكنم چون كه پكيج ما كامل تَر است
   شستن لباس و ملحفه چندين ساعت متوالي در يك طشت فلزي داخل حمام
   كوبيدن روفرشي به شيشه پنجره ما
   چلاندن آب لباس از تراس به حياط
   آويزان كردن پتو و غيره جلوس پنجره طبقه پايين و جلوگيري از ورود نور به خانه
   تعمير ماشين در پاركينگ همراه با كوبيدن كاپوت ماشين و كوبيدن پتك براي تعمير رينگ
   شكستن هسته زردآلو در طول تابستان كه به صورت جعبه جعبه از دهات مياورند
   صداهاي عجيب و غريب شبيه كوبيدن به مدت شش ساعت كه مربوط به آيين هاي خاصشان است كه يكبار اسمش را گفت كه هر چه تحقيق كردم به جايي نرسيد
   و در پايان در آوردن صداي انواع حيوانات به صورت خانوادگي در راه پله و پاركينگ از تفريحات معمولشان ميباشد
   با آرزوي صبر

   • صداهاي عجيب و غريب شبيه كوبيدن به مدت شش ساعت كه مربوط به آيين هاي خاصشان است كه يكبار اسمش را گفت كه هر چه تحقيق كردم به جايي نرسيد !! از خنده روده بر شدم اینها دیگه چه موجوداتی هستند؟!!

 • وای من با برادر زنم اینا تو یه ساختمون دو واحدی زندگی میکنیم. دو تا بچه دارن که وقت و بی وقت خونه مان. هرچی از بی تربیتی و فضولی و سرک کشیدنشون تو مسائل خصوصی بگم کم گفتم. حتی بعضی وقتا درو قفل میکنم که فکر کنن خونه نیستیم، میان نیم ساعت مث وحشیا در میزنن و پشت در سروصدا میکنن. به صدای پا حساس شدم. به صدای در حساس شدم. به صدای بچه حساس شدم. واقعا نمیدونم بعضی پدرمادرا نقششون تو تربیت و آینده بچه ها چیه؟

  • اون بیشعور هایی که هنوز یه دونه کتاب حتی در مورد پرورش و تربیت کودک نخوندند بچه دار میشن، فقط دارن ژن بیشعوری خودشون رو تکثیر می کنند و زمین رو آلوده تر.

 • سلام.منم سالهاست دچار مشکل با همسایه بالاییم شدم.بدنبال لجبازی با آپارتمان و قلدر بازی از سال 91مزاحمت شبانه روزی اینا برای ما شروع شد.بچشونو عمدا داخل خونه میتازوندن.در روز ما 5ساعت دویدن و چند ساعت صداهای سنگین داشتیم.بارها با تپش قلب و درد سینه از خواب پریدیم.از اول مسیله رو بهشون گفتیم پرت و پلا و توهین آمیز جواب دادن فهمیدیم عمدن اینکارو میکنن.به مدیر ساختمان بارها گفتیم جلسات متعدد ولی بعد ی وقفه کوتاه دوباره همون رفتارها.و الان دقیقن 8ساله ادامه داره.هر شب تاساعت 4صبح درگیر سروصداشونیم روز هم که جای خود داره.این افراد بنظرم مشکلات شخصیتی و روانی دارن ولی خلا قانون باعث این مشکلات میشه

  • بعدش میان میگن امنیت داریم ، بابا ما خودمون به هم رحم نمییکنیم ، به خاطر همینه هرکی بتونه ازین خراب شده بره برد کرده

 • همسایه ی بغل دستی مارو بگو که میاد تو حیاط تا ساعت ۴ صبح سر و صدا و شب نشینی میکنه بخدا کلافمون کرده از عمد این کارو میکنه خیر ندیده

 • سلام
  من بر خلاف اکثریت شما که شاکی هستید متهم هستم ، متهمی که اتهامش داشتن بچه ست اونم از نوع شیطونش ..
  دو سال پیش خدا بطور ناخواسته دادش بهمون و من فکر میکردم مثل پسر اولم ساکت و مظلومه ولی ذهی خیال باطل ،
  یه عادت بدی که داره بیخودی داد میزنه ، اونم با صدایی که مساوی با صدای سه تا بلندگویه میوه فروشهای ماشینیه .
  این رو محض شوخی نگفتم و واقعا اینجوریه ، سه تا نباشه دوتا حتما هست .
  از وقتی که این عادت بدش شروع شد یعنی یک سال پیش تا الان یکی از همسایه های دیوار ب دیوار ما مدام به روشهای مختلف از ما شکوه کرده ،
  از دهان به دهان خانومم گذاشتن تا گفتن به مدیر ساختمان .
  من که ادمی هستم متنفر از ازار دیگران به هر نوعی هر جوری از همسرم خواستم که رعایت کنه و وقت بیشتری واسه این بچم بزاره هیچ فرقی نکرده تا جاییکه همین دیشب و در اعتراض مجدد همسایه اولتیمانوم جدی طلاق بهش دادم و حتی از دیشب دوبار بطور شدید بچه رو وقتی داد زد کتک زذم ولی موثر نبوده ، همین الان جوری زدم که خودم تا یکساعت اشک ریختم که چرا اینکارو کردم …
  همه اینارو گفتم که این نکته مهم رو بگم که همسر من عصبیه و قبل اژ بچه دار شدن به سروصدای بچه دیگران بدترین نوع واکنش رو جوری که والدین اون بچه دلگیر بشن رو نشون میداد …
  یادمه یه خونه ای قبلا مستاجر بودیم که صاحبخونه پیرمرد نجیب و موقری بود و یک روز نوه اش پیشش اومده بوذ و به مقدار کم سر ظهر صدای بازی نوه با بابابزرگش گوش خانوم من یعنی ملکه انگلیس رو ازرد و شروع کرد با صدای بلند اعتراض کردن جوری که پیرمرد شنید و به همین قانع نشد و رفت توی راه پله و غرو لند کنان در رو محکم کوبید و همونجا مثل همیشه باهاش درگیری لفظی پیدا کردم و بهش گفتم مطمئن باش یه روز واسه کار امروزت مجازات میشی.
  و دقیقا یک ساله که هر روز داره مجازات میشه و تازه حس میکنم مجازات اصلی که طلاق هست هم خیلی نزدیکه بهش .
  خواستم بگم اقا یا خانومی که به راحتی دیگری رو محکوم میکنی و جوری روی منبر میری که انگار خودت بری هستی و هرگز ان کار را نخواهی کرد حتی در روایات امده که شخصی مانند شما نمیمیرد مگر ان کار را که نکوهش کرده ای را انجام بدهی …
  والسلام

  • سلام دوست عزیز
   واقعا همه اینو درک میکنن بچه سالم باید پر انرژی باشه و سر و صدا داره ولی اگر تو همه کامنت ها دقت کنید به یه نقطه مشترک میرسید اونم مواجه شدن با برخورد نامناسب والدین هنگام اعتراض و بدتر کردن اوضاع.بقول شما کسی نمیخواد بالا منبر بره ولی واقعا اگر در جواب اعتراضت برخورد بد پدر و مادر بچه رو ببینی بخوای نخوای فک میکنی از قصد این کارو میکنن و ازون به بعد حساس تر میشی.. زدن بچه راه حله؟طلاق راه حله؟ بنظرم نه برای هر مشکلی هزارتا راه هست که نیازی به انتخاب بدترین راه حل نیست.مثلا اگر در اعتراض به سر و صدای بچه با والدینی مواجه بشم که هم در کلامشون و هم در عملشون واقعا درک و تلاش برای رفع مشکل ببینم آرام میشم درک میکنم.مثلا اگر بچه من سرو صدای غیر معمول یا رفتار غیر عادی داشته باشه به جای زدنش میبرمش پیش مشاور یا متخصص ،زدن که میشه کودک آزاری بچه بدترم میشه.یا خروج صدا و مزاحمت برای همسایه ها رو با محدودیت و ابزار صداگیر به حداقل میرسونم.واقعا در اوج صلح و آرامش زندگی کردن سخت نیست فقط گذشت و درک متقابل میخواد

  • عزیز من این بچه مریضه وباید درمان بشه متخصصین تغذیه ودرمان طبیعی بخوبی با رژیم غذایی ومکملهای گیاهی وویتامینی این بچه هارو درمان میکنند نیازی به طلاق دادن نیست

  • من می‌دونم این پیغام رو نمی‌خونید ولی به هر حال… شما فرض کن همسایه ۲۴ ساعته تمام ارواح و اشیا رو آورده باشه جلوی چشمتون، شما تحمل کرده باشید. هفته‌ها تحمل کنید. دیگه زله بشید بخواید گریه کنید از دستشون… برید از روی اجبار محترمانه خواهش کنید که بچه رو کنترل کنند. ببرن پارک. بشینن باهاش بازی کنن. اونا با نهایت بی فرهنگی بهتون توهین کنند و بگن همینکه هست بفروش برو. حالا اینجا حق با کیه؟ نکوهش که هیچ باید یک قانون باشه قشنگ یقه طرف رو بگیره پرت کنه از آپارتمان بیرون. بی فرهنگ سادیسمی رو…

 • صدا و سیما باید به سازنده های ساختمان و نظارت شهرداری و به همسایه ها انسان بودن رو روزی ۳ ساعت آموزش بده. آقایون صدا و سیما و رسانه ها ب جای هلوشو بدم لیموشو بدم به درد فرهنگ کشورمون و اینهمه هموطن آزرده و ناامیدت برس.

  • سلام وقت همگی بخیر.
   بدنبال راهکاری برای برخورد با مزاحمت همسایه ها بودم.
   ما تو یه آپارتمان 7واحدی زندگی می‌کنیم. قبلا طبقه سومی بالای سرمون یه خانم تنهای در شرف طلاق بود. 4صبح با صدای گریه ش بیدار می‌شدیم، 8صبح با آوازش، درطول روزم همش درگیر تلفن‌های دادگاهش بود. خوب ایشون چند ماه پیش اسباب کشی کرد و رفت. چند ماه بالا سرمون خالی بود تا اینکه چشمتون روز بد نبینه الان یه ماهه یه خانواده با 2تو بچه اومدن. من خودم بچه دارم. بچه باید بازی و سر و صدا داشته باشه. که البته من به بچه ۷ساله م اینقدر گفتم یواش راه برو یواش حرف بزن. درو آروم ببند که واقعا مراعات میکنه. کلا همه میگن اذیت برا بچه من تعریف نشده. ولی خوب به وقتش من باهاش بازی می‌کنم. پارک میبرم. کاردستی درست میکنیم.
   ولی همسایه جدیدمون با دوتا بچه، من مشکل م دویدن و صداشون نیست، که خوب تازه از 12شب شروع میشه. متاسفانه بنظر میاد مادر بچه ها بشدت عصبیه چون مرتب صدای کتک زدن بچه هاش میاد. آخه کی ساعت 12 شب بچه رو بحد مرگ میزنه که اینطور جیغ بزنه. امشب طاقت نیاوردم رفت در خونه شونو زدم. البته باز نکردن. من هنوز خانم و بچه ها رو ندیدم ولی صداشون زیاد شنیدم. بنظرم پدر بچه ها تو کنترل عصبانیت خانمش کوتاهی میکنه. از صدای جیغ بچه طپش قلب گرفته بودم. پدر بچه احتمال میدم بچه بزرگه رو با ماشین برد بگردونه که کوچیکه بخوابه. نمیدونم واقعا متوجه این همه صداشون نیستن. تازه آقای همسایه خودش مهندس ساختمونه.
   گاهی وقتا واقعا میخوام به اورژانس اجتماعی، خانه حمایت از کودکانی جایی زنگ بزنم بگم اینجا بچه بدسرپرست هست تا بیان نجاتش بدن. بجای سروصدای اینا من بیشتر نگران جون ا ین بچه م که یا روانی بشه یا این مادر دیوانه بلایی سرش بیاره. امشب واقعا بغضم گرفت برا این بچه. چطور دلش میاد این باصطلاح مادر؟؟ چرا بعضیا خودشونو به دکتر نشون نمیدن؟
   با صحبتای شما دیدم همه جا اینطور همسایه های مزاحم هستن. خداوند همه مونو هدایت کنه
   درضمن کل ساختمان مال یه نفره. اون ماهی 3میلیون اجاره شو میگیره ما سر و صداشو می‌شنویم و حرص میخوریم. تنمونم باید بلرزه

 • اگر از صداهای ناگهانی همسایه های بی فرهنگتون رنج میبرید میتونید فن هواکش تهیه کنید و هرجا خواستید به برق بزنید ، و یا از اپلیکیشن صدای فن استفاده کنید مخصوصا موقع خواب، تنها راه من همین بوده که خیلی موثر بوده مخصوصا صدای هواکش.

   • اگر بتونید با همسایه مزاحمتون دوست بشید مثلا به یک مناسبتی مثل اعیادی یا هرچیز چند شکلات خوشگل در واحدشون ببرید و تبریک بگید به صاحب اون خونه مستقیما بدین نه به بچش مثلا…
    بعد ی روز که اتفاقی دیدینش سر صحبت باز کنید بتونید متوجهش کنید که ما واقعا زندگی سختی رو داریم ب خاطر سروصدای ساختمان تحمل میکنیم و حتی میخوایم جا ب جا بشیم اما توانش رو ندارید، و بگید سقفها واقعا نازک هستن و اشکال از سقفها هستن و سازنده های بی وجدان که عایق استفاده نکردن،ما حتی صدای راه رفتن عادی و بسته شدن درهای کمد رو میشنویم (مستقیما نگید از سروصدای شما بگید از سقف ما) سعی کنید این دوستی ادامه دار باشه که بتونید بازم در جریان بذارید همسایتونو اگر سروصدا شد،
    این روشو امتحان کنید امیدوارم جواب بده، اگر نشد نجنگید با کسی شما مثل اونا نیستید و استرس سم به خودتون اضافه نکنید، به فکر جا ب جایی باشید اما حتما منزل جدیدو بیشتر و بیشتر بررسی کنید که بالای سرتون یک ادم فهمیده باشه .

 • سلام
  تو آپارتمان ما همسایه ها بچه هاشون رو می‌فرستند تو پارکینگ بازی کنند، خیلی هم سر و صداشون بلنده کل تابستون و روزهای تعطیل اما خب چون همشون بچه دارن کسی شکایتی نداره غیر از من که بچه ندارم، از بس رفتم تذکر دادم بدنام شدم، الان همسایه بالایی صبح ساعت 7 گردو میشکنه، شب عید تا صبح خونه تکونی می‌کردند و وسیله رو زمین می کشیدند، بچه هاش تا 2 نصفه شب می‌دوند. رفتم تذکر دادم بقیه همسایه ها تلبکار من شدند که تو چرا انقدر حساسی؟ به مدیر ساختمان گفتم میگه بچه ها رو نمیشه کنترل کرد?، بچه هاشون میان دم آپارتمان ما زنگ میزنن می‌خندند فرار میکنن بهشون میگم میگن بچه های ما نبودند، با این اوضاع شکایت من هم به جایی نمیرسه احتمالا

 • ماهم باطبقه ی بالای مون همین مشکلات وداریم.چندبارباملایمت تذکردادیم,به پدرم میگفت:مگه توصاحب خونه ی منی؟زن من صندلی رونکشه,بروهرکاری میخوای انجام بده,احترام تونگه داشتم که چیزی نمیگم.فکرمیکنن چون صاحب خونه هستن میتونن هرغلطی انجام بدن.جالب اینجاست که خودشون همیشه خونه هستن,خیلی خیلی کم پبش میادجایی برن;که البته اگرم برن1ساعته برمیگردن!ازوقتیم که تذکردادیم پاهاشونومیکوبن راه میرن که مارواذیت کنن.البته الاناگاهی وقتاسروصداشون زیاده گاهی وقتااصلاسروصداندارن به قدری که تعجب میکنم!منم باصدای بلندمیخندم,صدای تلویزیون وآهنگ وزیادمیکنم وبعضی کارای دیگه که صدابره بالا.بابعضی ازآدمابایدعین خودشون رفتارکردکه بدونن دیگران هم میتونن بدترازاوناباشن

  • تنها راه حلتون خشونت و عربده کشیه.
   به حدی که ازتون واقعا بترسند.
   یا اگر آشنایی دارید توی آگاهی،بهش بگید که اون بترسونتشون.
   این حیوونا با حرف آدم نمیشند.همسایه های ما یه مشت مثلا دکترند،هر شب داره صدای عر عر بچه شون میاد.وقتی دوتا عربده میکشیم،کل ساختمان ساکت ساکت میشه.

 • من هم توی تهران از دست همسایم شاکی بودم که سر و صدا می‌کنن و فلان… بعد که به خاطر کرونا چند وقتیه برگشتم شهرستان پیش خانواده می‌بینم که نه خیر همسایه خودم پیش این به اصطلاح آدم‌ها گلن. مشکل اینجا حتی «همسایه» هم نیست، بلکه یه واحدی هست که دو طبقه و نردیک یه ده متر با ما فاصله داره! نه تنها ۳ تا بچش بلکه کل خانوادشون مریضن. بچه از طبقه‌ی ۴ با یه بچه دیگه تو طبقه‌ی ۱ صبحت می‌کنن ساعت‌ها، حتی مادرشون! وقتی هم که بیرون یا پشت پنجره مشغول داد و بیداد نباشن یا دارن تو خونه دعوا می‌کنن یا صدای تلویزیونشون اینقدر بلنده که من دیالوگ‌ها رو از این همه فاصله می‌شنوم!
  صحبت مدیر ساختمون فقط ۳ ساعت جواب می‌ده، خود آدم هم هرچی می‌گه تا بچه هم جواب پس می‌ده! والا این همه گرونی و مشکلات اینقدری که این سر و صدا به من فشار آورده تا حالا فشار نیووردن… کم مونده سطل آب از پنجره بریزم که زیر پنجره داد و بیداد نکنن (همونطور که زن خونه از طبقه چهار فرش می‌تکونه!!)…
  خواه می‌کنم اگر خونه‌ی مناسب و شرایطش رو ندارید بچه نیارید… به خدا بعضی از این بچه‌ها یه ۳۰ سال از عمر ما کم کردن… بزرگ‌کردن بچه تو شرایط نامناسب هم به ضرر بچه‌هاست هم ماها…

 • ماعم از همسایه بقلیمون کم نکشیدیم:|
  مثلا سرهنگه.. تازه مدیر ساختمونم هست.. یعنی از این خانواده بی فرهنگ تر ندیدم من..
  یارو بچه نوزادشونو با رکاااابی میاره توو راهرو، براش لالایی میخونه، سوت میزنه تا بخوابه:||
  کفشاشونو میذارن بیرون.. آشغالاشونو میذارن جلوی در آسانسور.. ماشینشو هررررجا میخواد پارک میکنه
  میخوان چراغ و خاموش کنن با تموم وجوووود هیکلشونو پرت میکنن رو کلید پریز:|
  دخترشم که قطعا مشکل روانی داره.. هرروز با مادرش دعوا میکنه.. هرشب ساعت ۱۲ تا ۳ شب بلندددد خیلی بلنددد دست میزنه.. کِل میکشه:|
  امیدوارم واقعا برای رضای خداهم شده بیای توو این سایت و این پیام منو ببینی آتوسا:| واقعا من یکی شخصاااا راضی نیستم:| و اینو بدون هرشب آرزوی قطع شدن دستت و میکنم:| با تمام وجودم:|

  • تموم کفشاتونو بذارید دم خونشون،به علاوه زباله ها،ماشینتون هم دم در ورودی پارکینگ بذارید،اگر اومدند داد و بیداد کنند،خیلی با آرامش بگید جای پارکت رو مشخص کن تا ما هم جا داشته باشیم،و درضمن هرموقع که باشون حرف میزنید گوشیتون دم دستتون باشه و فیلم بگیرید،اگه آدم نشدن،آدرس محل کارشونو پیدا کنید و ماشینشونو نابود کنید.اگر کار به پلیس کشید،شما کلی دلیل و مدرک مستند دارید و اینقدر پلیس و دادگاه اذیتشون میکنه که دیگه هار بازی در نمیارند

 • هر چی سر این مردم و این مملکت بیاد حقشونه
  ملتی که فقط وقت سیل و زلزله و مصیبت یادشون میاد مهربون باشن باید همیشه طعم مصیبت رو بچشن

  وقتی همه به خودشون فکر میکنن و بقیه رو آدم حساب نمیکنن همین میشه ادم های خوب و باید با میکروسکوپ پیداشون کرد تو این جامعه

  من خودم ی تیکه از کاشی کف اشپزخونه مون شکسته چند وقت از اون ی تیکه راه نمیرفتم مبادا صدا بده و همسایه پایین اذیت بشه
  بعد همسایه بالایی ما هر روز ی مشکل دارم باهاشون ی بار دستشوییشون به پایین چکه میکنه ی بار ی ماه تمام رژه میرن تو خونه ی بار بچه شون دوی سرعت میذاره

  بعضیا واقعا لیاقت زندگی بهتر رو ندارن و باید تو سختی بمونن تا اخر عمر چون ظرفیت اسایش رو ندارن

  وقتی ظرفیت چیزی رو تو خودمون ایجاد نکنیم تا اخر عمر بهش نمیرسیم

  ما که انقد همه چی رو سعی کردیم رعایت کنیم گیر اینجور ادما افتادیم
  کاش پول بیشتری داشتم دور از همه ادما زندگی میکردم
  واقعا دور بودن از مردم ارامش محضه

  • با عرض درود
   من هم همین مشکلات رو با همسایه های بالاییمون دارم . ما تو یه آپارتمان ۴ واحدی زندگی میکنیم و طبقه دوم ساکن هستیم . از روز اول دیدیم صدای کوبش پای همسایه بالایی , کوبیدن لوازم تعمیرش , کشیدن مبل ها , کوبیدن میخ به دیوار با سرعت زیاد اونم ساعت ۲ یا ۳ نصف شب , بد پارک کردن ماشینشون , استفاده از آب ساختمون برای شستن ماشینش و … مشاهده کردیم .
   روز اول رفتم با ملایمت کامل بهش گفتم که این سر و صدا اذیتمون میکنه , میدونم سقف کاذبه و خونه محکم و صحیح ساخته نشده , اونم تو جواب گفت ما کلا سه نفریم هممون هم نشستیم کاری نمیکنیم , شاید از ساختمون بغله .
   خلاصه چند روز گذشت با بررسی هایی که کردم و حتی صحبت با ساکنین ساختمان بغل متوجه شدم اونا هم صداهاس کوبشی که نصف شب میاد رو شنیدن .
   دوباره با سر و صدای تق تق و کوبش اجسامش اینقدر عصبی شدم رفتم دم واحدشون , وقتی این موضوع رو گفتم زنش هم اومد بیرون , گفت از ما نیست و حتی از ما هم باشه چهار دیوادی احتیاریه , ساختمان بغل برو شکایت کن که اونم بگه چهاردیواری اختیاری تعحب نکن . گفتم نه شما باید بهم حق بدین وقتی صدا داره از بالا میاد طبیعتا نمیگم همسایه بغله میام به شما میگم . خلاصه از من گفتن و از اونا انکار کردن .
   دقیقا از روز بعدش شرایط بدتر شد و بی ملاحظه تر شدن . متوجه شدم که آدم مریض و بی شعور همینه و نمیشه ازشون توقع بیشتری داشت . از یه ‌طرف هم به خاطر آرامش مادر و پدرم نمیتونم مقابله به مثل کنم و بکوبم تو سقف تا بفهمن چه دردیه این سر و صدا .
   خلاصه دیگه بیخیال شدم چون فهمیدم هرچی بیشتر با خوک سر و کله بزنی کثیف تر میشی اما خوک لذت میبره .
   اینجور عوضی ها درست بشو نیستن , فرهنگ سازی هم که تو مملکت ما در حد صفر .
   دوستمون خوب اشاره کرد که در شبکه های تلوزیون به جای لیموشو بدم , هلوشو بدم باید تبلیغات فرهنگ سازی آپارتمان ها رو بذارن شاید دو نفر بفهمن و رعایت کنن .
   به خدا استرسی و عصبی شدم از دستشون , میبینمشون هم دهنم خشک میشه از بس عوضی و پست فطرتن . میترسم یه روز خسته شم رد بدم برم خونشون مثل سگ بزنمش جلو زن و بچش ولی فقط از نگرانی و حرص خوردن خانوادم میترسم .
   این مملکت یا بهتره بگم این مردم خیلی وقته از دست رفتن …
   موفق باشید

 • متاسفانه آدمهای بیمار زیادند میگند ۳۰۰ نوع بیمار روان وجود داره که ۸ نوعش قابل بستری است الان من متوجه شدم همسایه ها از سرو صدای همسایه شکایت میکنند همسایه پرسروصدا لج بازی میکنه یا بهونه میگیره مثل همسایه ما که یک زن ۶۹ ساله با یک دختر ۳۰ ساله است هرشب وقتی متوجه میشند ما خوابیم مشتاشونو میکوبند زمین یا وقتی شوهر زنه نیست نوه هاشو میاره انگار زمینو شخم میزنه و تازه هر روزم اسباب شو جابه جامیکنه ومیکشیه ومیکوبه آخه هر روز چند بار شوهر زنه دعواش کرده ولی فایده نداشت چون شوهر زنه ادم خوبیه
  چندتا موضوع وجود داره
  یا ضعف قانون در آپارتمان نشینی داریم چون به هر حال همه سالم نیستند قطعا بیمار پیدا میشه که باید از طریق قانون راه حلی براش پیدا بشه
  دوم فرهنگ سازی است چون اون خانم که گفته بود من بچه کوچیک دارم وبه من حق بدید به نظرم آدم بی انصافی است بچه ها را راحت میشه تربیت کرد وبازی فکری داد وسرگرم کرد واسه تخلیه انرژی هم پارک و باشگاه خوبه
  سوم تهیه یکسری حقوق پیش از خرید یا اجاره است از طریق بنگاه ها قابل پیگیری باشه چون این همه شکایت باید یکجوری حقوق مردم رعایت بشه بنگاه ها بهترین مکان برای پیگیری هستند

  • به این نسل که راه حلی قرار نیست برسه… فقط می‌تونیم سعی کنیم که نسل بعد یکم درک و شعورش بیشتر بشه… و در عین حال به فکر خونه‌های بهتر و تمرکززدایی از شهرهای بزرگ بود… متاسفانه مشکلی نیست که یکی دو روزه حل بشه و مهم‌تر از اینکه هیچکس اونقدر اهمیتی به حل‌کردن اساسی این موضوع نمی‌ده…

 • سلام
  ممنون از نظرات همه، سرایط ما هم طبقه بالا، دو بچه، صدا تا دوازده شب، اعلام به والدین هست.
  به نظر من
  قانون باید وسط بیاد
  همسایه ها پشت هم باشن
  اگر نشد دوستی پیشنهاد میله پرچم در ساعات خواب داده بود، بهترین هست در اون سکوت، تمام بخشهای خونه بکوبید.
  راه دیگه نصفه شب بری پشتبام و سر و صدا.
  چقدر انسانهای ارامی بودن که طاقت نیاوردن و دست به چنین کارهایی زدن.
  وقتی راحت از کنار حق و حقوقمون بگذریم وقتی حقمون رو نشناسیم مسئولین هم ارزشی قائل نمیشن پس باید خودمون با تقابل به مثل شروع کنیم.
  نه نیاز هست از خونه بریم نه بفروشیمش.
  کسی انجام داد بنویسه تا سایرین استفاده کنن.
  به نظرم راهکار میله پرچم نصف شب عالیه اوایل شاید به روشون نیارن اما کم کم ازار دهنده مواهد شد.

  • با سلام
   منم دقیقا چنین مشکلی دارم اما وقتی مقابله به مثل کنم اونام جواب میدن و اگر منم صدای ضبط بلند کنم همه همسایه ها بر علیه من میشن و با هم شکایت کنن چی؟واقعا قلب نمونده واسه ما تازه همسایه های ما دکتر و فوق تخصص هستن !!!!!!

   • کاملا بهتون حق میدم , باور کنید با شکایت و جتی تذکر بیش از دوبار کار به اجبازی میکشه و بدتر میکنن .
    مردم ما قیافشون به ظاهر شاید نرمال باشه ولی تو خونه خود واقعیشون رو نشون میدن .
    بیش از نصف ساکنین آپارتمان از این بی فرهنگیا ناراحت و شاکی ان , فقط داریم تحمل میکنیم …

    • سلام
     منم همسایه بالایی سه نفرن هر روز دوستاشون جمع می کنن تا ساعت شش صبح قلیون می کشن سر وصدای خودشون به کنار صدای قلقل قلیون اعصاب من وشوهرمو داقون کرده وعصبی شدیم .

 • تمام نظرات دوستان را مطالعه کردم.
  ۱-تغییر مدیر ساختمان
  ۲-تنظیم آیین نامه داخلی و امضای ساکنین
  تنها راه گشا برای آرامش ساکنین

 • ساختمانی که در آن زندگی می کنیم هر طبقه سه واحدی است. دیوار مشرک با واحدهای بغلی داریم. بنده دو فرزند خردسال دارم جوری تربیتشون کردم که بفهمند غیر ما کسان دیگری تو ساختمان زندگی می کنند. از طرف خانواده بنده خیلی رعایت میشه اما متاسفانه واحد بغلی دو فرزند دارند از صبح تا آخر شب فق طصدای جیغ و دویدن و سر وصدا دارند حالا اینها بماند به قولی میگیم این دو بچه هستند پدر و مادر این فرزند با صدای بلند حرف می زنند.اصلا براشون مهم نیست چی میگن. فحش میدن.ناساز میگن . پشت سر این و آن حرف میزنند و واضح صداشون به گوش می رسه.
  نمیدانم چکارکنم. بخدا اعضابم خرد شده . همسرم میگه چرا زود نمای خونه. میگم سرکار راحترم و آرامش دارم. البته برای همسرم تعریف کردم آرامشم برای چیست.
  فقط خدا به داد ما برسه و بس

  • شما از سرکار دیر میاید خونه…من که از سرکار که میام نیم ساعت استراحت میکنم دوباره میرم بیرون پیاده روی تا نصفه شب … کلا استراحت ندارم

 • راه حل 2000 تومنی برای صرو صدای همسایه حین استراحت !
  مایه همسایه کفتر باز داریم خخخ. روطی سه 4 ساعت زرت زرت صوت بلبلی و جیرجیرکی و سوکسی میزنه . یبار رفتم بهش هوی کردم برگشت زرتوپرت کرد . اسید بردم بعد دوماه ریختم روماشینش و دلمو با اب یخ شستشو دادم . اما

  یه راه حل من مشکلاتمو که ازیتم کنه مینویسم رو کاغذ و نفرتمو تخلیه میکنم رو کاغذ . اما گاهی که مشل تکرار میشه اینم جواب نمیده ! یروز فکر جالبی اومد تو سرم که چطور میشد گوشها مثل چشمها درب داشتن . ینی درشو میبستی و دیگه هیچی نمیشنیدی.
  به به جالب بود نه ؟
  اما با خود اندیش کردم که اگر دربی برای گوشهایم طراحی کنم چه خوب میشد .
  بازم به به نه ؟
  خلاصه رفتم اینترنت و اونترنت و دیدم اغا جان با 2 هزار تا یه تومنی صداگیر گوش هست که میتونی موقع خاب بزنی تو گوشت که حتی بمب هم بترکونن نمیشنوی و خاهی خابید. ازان روز دیگر هیییییچ خری نمیتواند با رفتارش مرا ازار بدهد . حالا بگزریم یه همسایه داریم که اشغال میزاره دم در ما . اونم براش یه نقشه توپ دارم که تخم مرغ گندیده رو بپاچم تو حیاطش کلا ازین منطقه بره هرگز پشتشو نبینه .
  هرکه با من در افتاد ورافتاد . من محمد پرهیزکار از قزوین بچه الموتم . همه منو میشنسن به هوش و زکاوت . مراقب خودتون باشین دوستان .
  با 2000 تومن گوشاتونو مثل چشاتون کنید.

  • دوست عزیز . اون گوشگیر لاستیکی برای جلوگیری از ورود اب به گوش هست
   برای دو ساعت شنا ساخته شده نه خواب
   شما وقتی گوش رو کپ میکنید رشد قارچهای داخل گوش رو تا ۷۰٪ بیشتر میکنید.
   در نتیجه الان نه ولی بعد از شش ماه. یه سال باید تشریف ببرید جراحی کنید تا قارچها رو خارج کنند.
   عین همین بلا با هدفون سر یکی اومد.

 • سلام، پدر بنده دبیر آموزش و پرورش، بعد از چندین سال خدمت، یه مسکن مهر آموزش و پرورش گرفتیم، حالا یه نفهم طبقه بالا خریده که دوتا بچه نفهم تر از خودش داره، ماه اول که اومدن خیلی شلوغ بودن که پدرم رفتن که بگن داریم استراحت میکنیم،اون نفهم در جواب به پدرم گفت به تو گوه خوردن داده!! با مدیر ساختمان هم مطرح کردیم که این چه طرز برخورده. بازم گذشت شروع کردن سر و صدا بیشتر، اینبار مادرم رفتن درب منزل که تذکر بدن، اینبار فحاشی و تهدید از طرف زنش، شبش هم که شوهرش برمیگرده شروع میکنه عربده کشی و فحش دادن، این حرکات چهار ساله داره تکرار میشه تا اینکه تصمیم گرفتیم استشهاد جمع کنیم، تا اینو شنیدن زنش داخل ساختمان شروع کرد جیغ و داد کردن که اینا مارو اذیت میکنن، اون ساعت استراحت داره شلوغ میکنه، ما هم بدهکار شدیم عجبا!! تا اینکه فرداش پدرم میره پایین بسته از مامور پست بگیره که یارو نفهم شروع میکنه فحاشی کردن به پدرم، من و برادرم میریم پایین ببینیم چه شده، یه دفعه شروع میکنه فحاشی به من و برادرم که عصبی بشیم و دستی بخوره. تا اینکه مردم جمع میشن جو میگره که بیاد دست بندازه، اون لحظه دیگه فحش نمیداد. سه بار هم با 110 تماس گرفتیم یه نفر مامور نیومد که نیومد، حالا مردم ساختمان حق میدن به این نفهم که شما مقصرین!! فقط روی چه حساب ما مقصریم خدا داند! اینم میبینه کسی کاری بهش نداره و همسایه ها طرف اینن تا ما، صبح به بچه هاش دستور میده که تا میتونید بدویید و اذیت کنید. تا ساعت 11 شب این بساط داریم. وقتی کسی استشهاد پر نمیکنه باید بهشون گفت همسایه؟!

 • سلام ب همه و بخصوص اقا ممد گل ک این گوش گیرو معرفی کردن خدااا خیرت بده واقن…کارت درسته
  مام یه همسایه طبقه پایین داریم چارتا بچه قد و نیم قد داره ک از طلوع صب تا غروب شب دارن انواع سر وصدا ها رو میکنن و بدتر از همه مادرشون ک کثیفه و گند زده تو راه پله ها و پشت بوم و حیاط یا هر هفته جلسه های کوفتیشو با صدای بلند میزاره هی تشویق و داد و هوار و اصن گوش نمیده خدا انشالله هممونو از شر این همسایه های بی صفت نجات بده امیدوارم خدا جوری ب زمین بزندشون ک نتونن پا بشن و بیان از ماهایی ک انقد بمون ظلم کردن حلالیت بطلبن….الهی آمین

 • سلام. ما تو یه ساختمون چهار طبقه زندگی میکنیم. طبقه چهارم ساکن هستم. با همسایه طبقه سوم مشکل دارم. یه پسر بچه سه چهار ساله داره که وقت و بی وقت تو خونه شون میدوه انگار که یه گله الاغ دارن میدون.انقد بی شعورن که فک میکنن صدا بالا نمیاد.دیشب ساعت 12 تازه دویدناش شروع شده. جدا از اینا جوری جیغ میزنه که کل ساختمون صدای جغشو میشنون . بماند که صدای جابجا کردن مبل پدرمون رو درآورده . با همسایه ها جم شدیم با پدره صحبت کردیم که آقا برای تربیت بچتون بیشتر وقت بزارین. سرو صداتون زیاده یه کم مراعات کنید. در جواب گفت چیکارش کنم بچه س. پنج ماهه اومدن تو ساختمون کلا آسایشمون صلب شده. مادره هم فک کنم مشکل روحی روانی داره بچه که جیغ میزنه اونم همراهش شرو میکنه جیغ کشیدن. تا حالا چن بار بهشون تذکر دادیم هیچ فایده ای نداشته. واقعا آپارتمان نشینی فرهنگ و شعور میخواد که بعضیا ندارن. به دلیل وجود خلا قانونی هیچ راه حل موثری هم نداره.

 • ما قبلا تو یه خونه ویلایی بودیم ولی بخاطر 8سال دریل کاری همسایه و جارو کشیدن تو نصف شب مجبور شدیم خونه رو بفروشیم. الان اومدیم تو یه آپارتمان دو واحده که 5طبقه اس و ما طبقه پنجمیم. ما خانوادگی آرومیم و زیاد رفت و آمد نداریم. مشکل من از واحده روبه روییه که 24ساعت مادر خونه با بچه هاش درحال جیغ و داد و دعواس. هر روزم پسرشون با صدای بلند آهنگ میگیره و میخونه و میرقصه. من کنکوریم و واقعا تو این شرایط اصلا نمیتونم درس بخونم. 9ماهه اومدیم تو این ساختمان ولی رفتارشون خیلی عجیب و غریبه همه با هم صمیمی اند و همیشه در رفت و آمد ولی ما رو میبینن روشونو میکنن اونور. بدون ما مدیر تعیین میکنن، درباره ساختمان حرف میزنن و… نمیدونم واقعا چرا رفتارشون اینجوریه خیلی برام غیرقابل تحمله

 • همسایه ما یکیشون دوتا پسر بزرگ داره که وقت وبی وقت سر و صدا میکنن تابستون و زمستونم نداره
  یکه دیگه همسایه روبروییمون باباش پلیس بوده یه بیشعور کاملن خونوادگی اصلا. اینو دیگه چیکار کنیم
  هر چه بگندد نمکش میزنن وای به روزی که بگندد نمک

 • سلام وقتتون بخیر، ما در طبقه هفتم یک برج 53 واحد زندگی مکنیم، همسایه طبقه بالای ما مستاجر هستند، همسایه قبلی کاملا یک خانواده مشکل دار بودن که مرتب دعوا داشتن و با صدای بلند صحبت میکردند و فحاشی میکردند و تا پاسی از شب بیدار بودند، و مورد بدتر اینکه پسر خانواده خانم خونه می اورد و صدای رابطه جنسی مرتب تو خانه ما بود و این موضوع رو حتی ما نمیتونستیم بگیم، چند باری تذکر دادیم به مدیر ساختمان که گفتند من پیگیری میکنم که کاری از پیش نبردند، و مجبور شدیم حضوری بهشون اطلاع بدیم که سر و صدای شما واقعا ازار دهنده هستش، اما کاملا با بدترین شکل ممکن برخورد کردند و اصطلاح چاردیواری اختیاری رو تحویل ما دادند، اون مستاجر رفت و مستاجر جدید امد و از قبلی بدتر، دوتا بچه داره که اصلا لحظه ای ارامش ندارن، بعد یک ماه تحمل به صاحبخانه زنگ زدیم با فحاشی جواب دادند که همینی که هست. باز جلسه تشکیل دادیم با مدیر ساختمون و پدر خانواده فقط با ذکر این حرف که بچه هستن و من نمیتونم جلوشونو بگیرم همه چی رو ماست مالی کردن، واقعا این انصاف نیست که انقدر راحت و خودخواه زندگی کنیم، چقدر قشنگه که به بچه هامون اموزش بدیم طبقه پایین همسایه زندگی میکنه و سر و صدا مزاحم زندگیشون میشه، من مطمئنم بچه حتما متوجه میشه و کم کم اموزش میبینه. پدر و مادر خوبه که این مسئولیترو بپذیرن و جهت تربیت بچه هاشون وقت بگذرونن نه فقط جهت رشد جسمی بچه ها.

 • بیشتر از چهار ماهه اثاث کشی کردم، از همون روز اول صدای کشیدن مبل و راه رفتن و … شروع شد، چون خونه نوسازه و بالایی هم تازه اومده بود گفتم دارن خونشونو می‌چینن و تموم میشه، ولی نشد، هر روز و هر شب این داستان ادامه داره. یک شب صدای اره میاد، یک شب صدای چکش و میخ، یه شب مهمونیه، یه شب دور همی و… این مساله‌ی هر شب و روز ماست، از صبح ساعت ۹ شروع میشه تا همین الآن که ساعت ۳ و نیم شبه ادامه داره. چند بار گفتم بهش عذرخواهی کرده و گفته دیگه تکرار نمیشه ولی آش همون آش و کاسه همون کاسه. به مدیر ساختمون هم گفتم چند روزی آروم گرفتن ولی بازم شروع شد. الآن هم صدای ساز کوبه‌ای میاد از خونشون. نمیدونم چیکار کنم.

  • وای وای وای نگم که ۳،۳۰ خواب شب آرزوم شده .بالا سری ما یه خانم که در شرف طلاقه ۲ تا پسر قلدر از شوهر اولش داره ، یک پسر و یه دختر ازشوهر دومش تو خونه ی دو خوابه همیشه پر آدم ، با کلی مهمون ، سیستم زندگیشون تا ۶ صبح با قدم های که صدای آهن میدن راه میرن همگی و کار میکنن و در کمدو و اتاقهارو میکوبنن بهمو ، هر وقت بچه هاش نیست با دوستای دختر و پسر میزاره رو سرش ، وقتی هم میره مسافرت کلید و میده خواهرش اونم هر چی لباس داره تا صبح تو حمام نیشوره ، دخترش میاد رو تراس جیغ میکشه ، پسرش ساعت ۴ صبح پلی استیشن بازی میکنه و وقتی توشحال میشه آژیر میکشه ، و وقتی بهش میگی چشماشو میبنده و دهنش باز میکنه و از همه همسایه یه ایرادی میگیره که کسی بهش گیره نده ، همه ی راههارو هم رفتم از محبت تا ….. ولی بی فایده ، فقط میتونم براش آرزو کنم خدا جوابشو بده و ما یا اونا برن، همشم تهدید میکنه که اینکار میکنم و اونکار میکنم ، دلم میخواد و چهار دیواری اختیاری

 • مشکل شما همسایه بالاییه یا پایینی.من ببچاره از شانس بدم اومدم مسکن مهر خونه گرفتم هر طبقه۴واحده.واحد روبروییمون دیوار اتاق بچهاش با اتاق خابمون یکیه دوتا بچه ی فوق شیطون داره ک صبح با پا کوبیدنشون به دیوار بیدار میشیم تا نصفه شبم با صدای جیغ زدنشون بیداریم. مادر این بچها هم هرروز توی خونه و راه پله ها درحال جیغو داد راه انداختنه شوهرشم که میاد خونه اون شروع میکنه به داد زدنو کوبوندن در.اکثر همسایه هامونم بچه کوچک دارن همش یا تو راه پله سروصداست یا آیفونو روزی صدبار میزنن و در میرن.همسایه بالاییم ک چند ماهه انگار اسباب کشی داره.همسایه کناریمونم هرروز بساط مهمونیو اهنگش براهه.از وقتی اومدم تو این خونه یه لحظه ارامش نداشتم یروز تو خونم خوشحال نبودم اخه وقتی فرهنگ اپارتمان نشینی ندارن چرا میان همچین جایی خونه میخرن الحمدلله شهری که ما زندگی میکنیم خونه های ویلاییش ارزونتر از مسکن مهرو اپارتمانای دیگست ولی نمیدونم بخاطر کلاس اپارتمان نشینیه یا چی که میرن تو اپارتمان ساکن میشن و دیگه به همسایه هاشون فکر نمیکنن انقددددر که مزاحم میشنن و سرصدا میکنن دیوونمون کردن

 • با سلام دوستان عزیز من هم مشکل شما را دارم طبقه بالای ما قبلا یک پیرزن و پیرمرد بودن و اصلا هیچ صدایی نداشتند نمی دانم از شانس بد من بود که خانه خودشون را دادند به پسر وعروسشون .وای خدا نصیب گرگ بیتبان نکند ۳ تا بچه دارند که اولی هنوز مدرسه نمی رود تازه چهارمی را هم حامله است .از صبح که بیدار می شوند فقط جیغ می کشند و می دوند و می پرند تا ۱۲ شب که دیگه از حال می روند و می خوابند به امام حسین اینقدر با محبت و مهربانی براشون غذا بردم اسباب بازی بردم خوراکی خریدم و خواهش کردم اینقدر ندوند و نپرند کل خانه صدا می کند ولی هیچ فایده ای نداشت دارم بیماری اعصاب می گیرم هین شکنجه می ماند بخدا با این که کرونا است لبشتر وقت ها با بچه ام می روم پارک صدای این بچه ها و دویدنشون را احساس نکنم .حالا خیر سرشون مذهبی هم هستند اخه این چه دین داری است وقتی اینقدر همسایه از دست شما عذاب می کشد .تا بحال کسی را نفرین نکردم سپردمشون بخدا ولی ما واقعا ضعف قانون در این زمینه داریم .اگر از خبر نگاران کسی این متن ها را می خواند خواهش می کنم یک مقاله ای در روزنامه در تین مورد بنویسید شاید به گوش مجریان قانون برسد و فرجی بشود

 • دوستان من همه پيامها رو خوندم و با اجازه نظرم رو ميگم :
  ١ – مشكل اصلي سطح شعور و فرهنگ در جامعه است .
  ٢- كساني كه بچه تا ١٠ سال دارن لطف كنن و طبقه اول رو انتخاب كنن .
  ٣- كساني كه آلودگي صوتي دارن براي كف خانه از لمينت با پد سايلنت استفاده كنند
  ٤- كساني كه در مجاورت شما آلودگي صوتي دارن از پدها و پنلهاي آكوستيك استفاده كنند .
  باور كنيد با موارد بالا مشكل حل ميشه
  با تشكر از بي فرهنگها .

  • سلام ممنون از آقای هومن واقعا حرف دل من رو زدید ، من متاسفانه هم همسایه طبقه بالا هم همسایه طبقه پایینمون آدم های بی شعور و بی فرهنگی هستن اسم انسان رو نمیشه روشون گذاشت

 • تمام نظرات و خوندم اما مشابه چیزی که میخوام و ندیدم
  همسایه هایی که بچه هاشون تا ساعت ۱۲/۳۰نیمه شب تو خیاط در حال بازی و سر و صدا هستن
  ماکه هرچی گفتیم تغییری نکرد چون قطعن خانواده ای که بچه اش تا این ساعت بیرون از خونه اس ، خود پدر مادر مشکل فرهنگی تربیتی دارن
  واگذارشون کردم به خدا انشاالله بزودی پی به ناهنجاری رفتاریشون میبرن
  دلم برای همسایه های اروممون تنگ شده الهی رحمت به شیر و برکتی بیاد که اونا خوردن

 • ما هم در پونک منطقه شاهین شمالی زندگی میکنیم ، همسایه طبقه بالایی ما هم خانواده ترابی، نمی دانم از کجا اومدن ، به صورت قبیله ای زندگی می کنند و نوه ها از صبح تا شب بالای سر ما یکسره می دوند ، با تذکر هم پررو تر شدند و طلبکار ، به شدت بی فرهنگ و بی وجدان هستند ، می خواهیم جابجا شیم ولی عذاب وجدان دارم برای کسی که می خواد اینجا رو ازمون بخره

 • سلام،متاسفانه خیلی ها فرهنگ آپارتمان نشینی ندارن،۳سال پیش آپارتمان طبقه پایینمونو فروختیم البته پای معامله گفتیم که مجموعه بسیار آرومه،۴واحد که طبقه ۲ کلا شهرستانه ،طبقه اول یک خانم و ما که طبقه ۴ ۳ نفریم،تاکید کردیم که آرامش برای ما مهمه،آقا هم گفتم ما خیلی آرومیم،از طرفی چون آقا مثل ما کارمند بود گفتیم ساعت خوابش مثل ماست،چشمتون روز بد نبینه،خانم بچه دوم رو حامله بودن،یکماه بعد از اومدن بچه دوم دنیا اومد ،کل فامیل که شامل پپر و مادر و ۲ تاخواهر با بچه هاشون و برادر تا چهلم اومدن خونه زائو ،برادر خانم که حداقل ۲۰سااش بود فوتبال بازی میکرد،گفتیم تحمل کنیم تموم میشه،چند روز بعپ ساعت ۳ نصفه شب با صدای همهمه بیدار شدیم،خیلی نرسیدیم،وقتی فردای آنروز سوال کردیم گفتن هر۶ماه شب نشینی داریم،اینهم گذشت،هرطوری بود تحملشون میکردیم تا تقریبا ۸ماه پیش که با مهموناشون داشتن خونه رو خراب میکردن از شدت سر وصدا،۳تا خواهر باهم۶تا بچه دارن،فقط
  هم میدون،کار من به بیمارستان و ناراحتی قلبی کشید،ولی بدتر لج کردن،چند روز پیش هم درگیری لفظی پیش اومد،آقا میگه خوب کردم دروغ گفتم ،همینی که هست،یعنی خونه رو به ۳خانواده فروختیم،همش خانواده و خواهرای خانوم شبانه روز اینجان،تورو خدا قضاوت کنین۳ساله شبا خواب ندارم یا تا دیر وقت مهمون دارن یامهمونین دیر میان با سرو صدا ،خانم چنان پاهاش
  و زمین میکوبه که خونه ما میلرزه،بعد هم باکمال پررویی میگن شمامشکل دارین،نصفه شب وزنه ورزشی میندازن ،چون طبقه ۳هم کسی نیست تا میتونن اذیت میکنن

 • نظر همۀ دوستان رو خوندم –
  هیچ نتیجه ای از راه قانونی ؛ عاید فرد شاکی نمیشه ,
  تنها کار ؛ درصورته ، رفتن تمامی راههای ذکرشده ؛ قتل غیرعمد هست . ولاغیر

 • سلام خیلی خوشبختم عزیز خواهشا از حرف های من ناراحت نشید که منظوری ندارم راستش من فکر میکنم سرو صدا کار خود همسایه هاست وگرنه کار جن که نیست آدم باید منطقی باشه و چون کسی نمیدونه کار کدومشونه هم اونی که سرو صدا میکنه و هم بقیه که بیگناه هستن میگن نمیدونیم چه بسا که بدونن کار کی هست هم نمیگن تا اگه خودشون هم خواستن سرو صدا کنن فقط حواست باشه گلم همه با هم بسیج نشن و بندازنش گردن خودت

 • متاسفانه فقط مقابله به مثل جواب میده ، من شش ماه صدای جیغ و داد و مهمونی تا نیمه شب رو تحمل کردم و سعی کردم با صحبت حل کنم که نشد ، الان شب مهمونی بگیرن ساعت 12 شب کنتور برقشون رو میزنم گازشون رو می‌بندم یا آب رو قطع می کنم کفش بیرون بذارن یک لنگشو میندازم توی کوچه ماشین رو بد پارک کنن یا پنچره یا برف پاکن شکسته ، فعلا جواب داده و فهمیدن با یکی روانی تر از خودشون طرف شدن دارن رعایت می کنن

 • سلام . ما چند سال پیش یه واحد آپارتمان خریدیم . آپارتمان پنج طبقس که هر طبقه یه واحد . ما طبقه سوم هستیم قبل از ما طبقه پنجم تو این آپارتمان ساکن بودن و طبقه چهارم خالی بود با وجود اینکه طبقه پنجم دو تا بچه شیطون داشت هیچ صدایی به خونمون نمیومد تا اینکه یه گاو اومدو طبقه چهارمو خرید دو تا بچه داره یکی ۸ و دیگری ۵ ساله . ینی مردم تو اروپا با صدای گل و بلبل از خواب بیدار میشن من با صدای سم های بچه هاش بابام رفت بهش تذکر داد و گفت که بچه بیچاره من کنکور داره گفت صدا از طبقه بالاییه از ما نیس چن روز رعایت کردن و بازم روز از نو روزی از نو یه بار دیگه هم مادرم بهشون تذکر داد آخه وقت ظهر داشتن سقفو میکندن اومد با احترام کامل عذر خواست و چن روز دیگه بازم روز از نو روزی از نو دیگه قاط زدمو نصف شب چنان به دیوار و سقف کوبیدم که بچش شلوارشو خیس کرد من خودم کیک بوکسینگ کار کردم چنین زدم دیوار رد دستم موند اصلا با این سادیسمی ها باید اینطوری رفتار کرد .

 • سلام من فکر میکنم همسایه فهمیده و باشعور بزرگترین نعمت خدا هست . من از وقتیکه که به آپارتمان جدید نقل مکان کردم واقعا از زندگی بیزار شدم صد رحمت به نفهم و بیشعور
  همسایه طبقه بالای ما به قدری از خودش راضیه که فکر می‌کنه حضورش در آپارتمان برای بقیه یه آرزوس
  دو بچه غول داره که فقط چهار نعل یورتمه میرن ، خودش هم که نماینده ساختمان هست اما دریغ از یه جو فهم و شعور

 • سلام
  طبقه بالایی ما یه راننده تاکسیه که 5 تا بچه داره. تو این چند سال که اینجاییم تا میایم یه نفس راحت بکشیم یه بچه جدید به دنیا میارن.
  بچش هاشم همه هایپر اکتیون از 8 صبح تا 3 شب یه نفس دور خونه میدون. تذکر هم میدیم میگن بچس چیکارش کنیم.
  دیگه خل شدم. متاسفانه شغلمم هم برنامه نویسیه و تو خونه کار می کنم. احتیاج به سکوت و تمرکز دارم که نمیشه

 • بهترین راه حل سعی کنید کار رو به جایی بکشونید که اون همسایه بیاد در خونتون و به قدری خونسرد رفتار کنید تا عصبی بشه همزمان به یکی بسپارید که از جایی که در دید نباشه صدا ضبط کنه و طرف رو عصبی کنید تا توهین یا تهدید کنه بعد با صدای ضبط شده تشریف ببرید کلانتری و صدا رو به افسر تجسس بدید و از ادامه قانون لذت ببرید من یکی که جواب گرفتم و دست همسایه جوری اومده زیر سنگم که مجبورش کردم دوهفته ای بدون اتمام قراردادش تخلیه کنه.همچین هم بی قانون نیستیم.درسته برای اپارتمان نشینی قانون درست و درمونی نداریم ولی برای تهدید و توهین بدجوری برخورد میکنند مخصوصا اگر بامدرک باشه.

  • سلام قانونی نیست که حمایت کنه در برابر همسایه ی مردم آزار، پس چند تا راه حل پیشنهاد میکنم امیدوارم براتون کار ساز باشه، اول اینکه پیگیر باشین و کوتاه نیاین با خودشون صحبت کنین با مدیر صحبت کنین به صاحب خونش زنگ بزنید که اگه سر سال نرن ازش شکایت میکنین،هر بار اذیت شدین برین دم درشون یا زنگ بزنین مامور بیاد خلاصه اول یکم براشون دردسر درست کنین، در نهایت شروع کنین به مقابله به مثل ، این راهی که میگم ممکنه کار ساز باشه ممکن هم هست بدتر لج کنن اما اگه واقعا در عذابین پس فرقی نداره براتون قطعا:با دسته ی طی همزنان با سر و صدای خودشون آروم بکوبین به سقف صداش خیلی آزار دهنده اس براشون، یه توپ بخرین و رو سقف و دیوار بکوبین، با دسته ی جاروبرقی بکشین روی سقف،یه اسپیکر بخرین یجوری به سقف وصل کنین و بعد به تی وی یا آهنگ هر موقع که سروصدا بود، یه توپ پارچه ای سفت درست کنین و مثل والیبال بازی کردن بکوبین تو جاهای تو خالی تر سقف خلاصه شماام زندگی و براشون جهنم کنین

   • دقیقا منم ازین روش استفاده کردم.به علاوه اینکه یکاره 10 میلیون پول باند دادم ک هروقت سروصدا کرد صدای اذیتشو نشنوم.هرکسی هم شاکی میشه میگم برودر خونه فلانی بزن سروصداشو کم کنه تا من خاموش کنم من که مردم آزار نیستم.والا اگه قرار باشه هی به آدمای بیشور احترام بزاریم بدتر پررو میشن.اصلاهم شخصیت تون زیر سوال نمیره برعکس باصدای موزیک ارامش پیدا می کنید.دوسال هرروز دمه خونشو بودم هی عذر خواهی می کردن پام به خونه نمی رسید همون کارو تکرار میکرد.اینگار من عقده ی عذر خواهی دارم.الان جرات نداره سروصدا کنه.درسته ادما باشعور خیلی کمه ولی اون عزیزی که بچه داره می تون خیلی راحت بره طبقه اول بشینه اگه اذیت نشدن مردم براش مهمه.

   • میدونی یه مشکلی هست. آدم ها با هم فرق دارن. من خودم سروصدای همسایه عصبی ام میکنه. اما ظاهرا همسایه من مشکلی با سروصدا نداره. هرچقدر مقابله به مثل میکنم ظاهرا هیچ اهمیتی براش نداره. مثل خانمم که اصلا به سروصدای همسایه اهمیتی نمیده!

 • سلام همسایه بالای سرم بیکاره من صبح میرم سرکار اون تازه میخوابه . شبها تا ساعت 2 بچه بدو بدو میکنه بعدشم خودشون کارای خونه رو انجام میدن تا صبح سرو صدا داران . خودم صحبت کردم . مدیر ساختمان صحبت کرد . صاحبخانه صحبت کرد ولی فایده نداره زندگیم داره از هم میپاشه

 • باهوش ترین فرد جهان کسی است که بتواند یک همسایه شرور وموذی وکثیف ایرانی را سرجای خودش بنشاند !!! بخدا هیج کجا در زندگیم یشتر از این قضیه درگیر تفکر واستفاده از هوش وذکاوتم نبوده ام !!!

  • خخخ دقیقا بخدا من هر مشکلی و تو زندگیم با صبر و تفکر حل کردم ولی این یکی ذهن و فکر و روحمو نیست کرده تنها راه حل فروش خونه است که الان کساد کساد

 • سلام،ما مستاجر هستیم و دو ماهه که اومدیم تو این ساختمون،طبقه بالایی هم مالک هست و دو بچه داره که چهار تایی بیماری بیشعوری و بی فرهنگی دارن،از ۹-۱۰ صبح تا ۳ شب یک سره در حال جابه جایی وسایلن و بچه شون بدو بدو می‌کنه،۴ بار آروم و با احترام رفتیم باهاشون صحبت کردیم،وقتی برگشتیم پایین باز هم همون،ساعت ۱ جارو برقی روشن می‌کنن و به طور کل دو ماهه که آرامش نداریم،امشب رفتیم بالا بهمون حمله کردن و دعوای شدید شد، ما چطور میتونیم قانونی بابت سر و صدا شکایت کنیم؟و آیا به نتیجه می‌رسه؟
  به جرأت میتونم بگم گاو ترین آدمایین که تاحالا دیدم

  • فقط بایدمقابله به مثل کنیدیعنی اگه طبقه بالایی مزاحمت ایجادمیکنه حالا چه بچه ها چه بابا ننشون شماهم مزاحمت ایجادکنید.مثلا ازساعت ۲ نصفه شب تا صبح هر بیست دقیقه یانیم ساعت باچکش یا هرچیزی محکم بکوبیدبه سقف.ببینیدچطور دیوانه میشن.اگه اونا هم اوندن در خونتون هنون جوابی رو بهشون بدین که خودشون به شما دادن.یااینکه مستقیم بهشون بگین تاوقتی شما مزاحمت رو قطع نکنین منم کارم‌رو ادامه میدم.چیزی که عوض داره گله نداره.مطمئن باشیدجواب میده

 • دوستان تو این جامعه ما که اغلب زبان نفهم هستن و با منطق غریبه هستن قانون احترام متقابل بهترین روش هست
  وقتی انسانی نمیفهمد یک بحث است و وقتی کسی خودش را به نفهمی زده بحث دیگریست نفهم تکلیفش مشخصه و میشه به مرور زمان نفهم بودنش رو تفهیم کرد ولی ادمی که خودش رو با توجه به تذکرات متنوع به نفهمی میزنه این دیگه نصیحت و.منطق روش جواب نمیده امثال ای جانوران خود خواه رو باید مثل حیوون باهاشون برخورد کرد وقتی حس میکنید دارین اذیت میشین خودتون رو عذاب ندین که چی بشه؟
  اگر قراره دچار ضعف اعصاب بشین اون احمق هم باید بشه
  پس بلافاصله چندین بار با لگد میرین تو در همون تو در خونه با میخوابونی تو دهنش تا بیان همسایه ها جمع بشن و شاهد بگیره زدی رفتی پایین بعدشم انکار
  اگر قانون واسه همسایه ازار وجود نداره واسه شما هم که مقابله میکنی نداره حالا بذار اون بدوه دنبال شکایت چند بار که وقت و.بی وقت بری سراغش و همین حرکت رو انجام بدی دیگه اونم زندگیش و اعصابش مختل میشه وبخواد تلافی کنه میدونه دوباره کتک و داستان
  فقط واینسید که در و همسایه رو شاهد بگیره میزنی میای پایین
  یا هرجا تو خیابون وخلوت خودش و توله سگهاش رو دیدی بهشون رحم نکن همونطور که اونا موجب ازارت هستن
  خودتم دست و پای اینکارو نداری از دوست فامیل کمک بگیر
  منطق تو جامعه ما همینه واسه ادم بی منطق
  نگران هیچی هم نباشید دوباره سرو صدا کرد دوباره کتک قول میدم اون زودتر تحقیر و خسته میشه و.به نوعی ازتون میترسه. دیگه و.با کوچکترین سروصدایی میگه الان دوباره با لگد میاد تو در خلاصه نترسین و یک مدت پشت کار تو این قضیه داشته باشین فیتیله رو میکشه پایین
  تو جامعه ما هر صد هزار نفر یکی شعور داره تو این زمینه که با گفتمان کار درست بشه ایرانی جماعت لج باز و.خودخواهه پس خیلی شیک و.مجلسی برو تو کار فیزیکی و حقت رو خودت بگیر و خودت رو تخلیه کن بذار اون اعصابش بریزه بهم چون وقتی مدام بگید نکن نکن فکر میکنه دیگه چاره ای نداری ولی وقتی اولین مشت اومد تو دهنش میفهمه طرفش قاطی تره پس به نفعش هست که اگر سلامتی جسمیش مهمه زر نزنه و.ساکت زندگی کنه این بهترین و اولین و.اخرین راه حله
  زندانی نیستین که بشین نفرین ناله کنین برو دهن هر کسی که میخواد ارامش خودتون و خانوادتون رو سلب کنه سرویس کنه
  موفق باشین

 • دمت گرم با این روحیه جنگجویانه.
  ولی اگه من جای تو باشم یه چادر برمیدارم میرم کنار دریاچه اُوان زندگی می کنم. :))))

 • همسایه بالایی ما نزدیک ۷.۸ ماهی میشه اومدن .یه زن بیوه اس با یه پسر ۱۰ساله و دختر ۱۶ ساله و یه برادر معتاد شیشه ای که از وقتی اومدن برادره از ساعت ۶صبح تا ۳نصفه شب میومد در خونه وامیساد.یعنی یه شب من داشتم فیلم نگاه میکردم ساعت ۳پاشدم رفتم دم پنجره دیدم وایساده دم در .همیشه ام تنها نبود که دوستاشم جمع میکرد .مام چون طبقه اولیم همیشه مجبور بودیم پرده رو بکشیم مارو نبینه ولی بعد چند وقت مثل اینکه متوجه شدیم فقط مشکل ما نبوده و حتی همسایه های مجتمع های بغل هم شاکین که زنگ زدن به صاحبخونشون و جلسه تشکیل دادیم و از اون به بعد برادرش دیگه خیلی کم میومد؛بعد برادرش کار خودشون شروع شد تا دیر وقت صدای پیتیکو پیتیکوی پسر افسارگسیخته اش میاد که عملا صد بار تذکر دادیم و توجه نکردن به غیر اون صدای خودشو دخترش تا دیر وقت میاد و اصلا تایم خوابیه مارو به هم زده از یه طرف دیگه انگار دارن یه چیزیو همش بالا سر ما مثل میز یا صندلی میشکن .همشم دم به دقیقه مهمون دارن
  مثلا امشب خواستم ساعت۱۱بخوابم الان ۱.نیمه و هنوز صدای سم اسبان به گوش میرسد
  یکی بگه ما چیکار کنیم؟دیگه میخوام تلافی کنم ????‍♀️

 • البته دوست عزیز بچه ها نیاز به آموزش دارن وشما باحوصله وصبر میتونید فرهنگ آپارتمان نشینی رو بهشون مثل یه بازی آموزش بدین و احتمالا این وسط خودتان هم ندانسته باجا به جا کردن مبلمان و وسایل سنگین و روشن کردن جارو برقی ولباسشویی هم کنار دویدن بچه ها باعث شدین که همسایه پایین بیشتردلگیر بشن لطفا خودتان را جای افراد طبقه پایین قراردهید وبعد قضاوت کنید

 • سلام
  همسایه بالایی ما خیلی آزار میکرد
  از دستشون شکایت کردیم که به هیچ جا نرسید
  از زمان شکایت تا الان لجبازتر شدند
  هر روز هر ساعتی حتی ۴ صبح تا ۵ صبح یک ساعت کامل در میکوبونن به زمین مشت میزنن
  داد میزنن اصن از قصد موزیکای بیس دار میزارن
  که سقف میخواد بریزه
  پشت بوم میرن محکم درو میکوبونن
  بچه هاش برای اذیت بیشتر به جای آسانسور واحد مارو با پله ها مثه وحشی های رم کرده میرن پایین
  مدیرساختمون کاری نمیکنه همسایه ها حرفی نمیزنن
  با اینجور آدم های بیشعور نفهم چجوری باید برخورد کرد ؟
  به راحتی با این شرایط اقتصاد مگه میشه خونه فروخت رفت جای دیگه بخاطر یه خانواده ی بیشعور که انگار مالک ساختمونن هر غلطی میکنن شماها باشید چیکار میکنید ؟

 • من در مورد همسایه بالایی خیلی مشکل داشتم.. هر روز و هرشب… و با تذکر محترمانه من هم جواب دادن که اگه ناراحتی بفروش برو.. بچه ها آزادن تو خونه ما
  از اونجا تخلیه کردم اومدم طبقه 4 که این مشکلو نداشته باشم.. اما متاسفانه ادم بی فرهنگ و انتی سوشال همه جا هست… یه زن و شوهر دائم الخمر که در هفته 3-4 شب مهمونی دارن.. از ساعت 8 تا 1 شب
  ظاهرا هیچکس نتونه مشکلو حل کنه حتی مدیر ساختمون؟؟؟ فکر میکنم تنها گزینه من شارژ ندادنه… تا باهاش یه برخورد جدی بشه… شما راهکار دیگه ای دارین؟؟؟

 • وای خدا منم دقیقا همین مشکل و دارم ، همسایه ی بالایی ما یه خانم هستن که از همسرشون جدا شدن ۴ تا فرزند دارن که بزرگ هستن و دونه دونه رفتن از خونه چون با مادرشون سازگاری ندارن ، همشون مثل اسب راه میرن و در کمد و تراس و اتاقها رو محکم میکوبنن بهم و اصلا شبها نمیخوابن تا ۶ صبح ، و وقتی مادر تنهاست انواع اقسام دوستهای دختر و پسر و میاره و شبهایی کا تنهاست تا صبح داره جارو برقیو میکشا یا تو حموم کنار گوش ما لباس میشوره، انقدر هم نا محترمه که اگا بهش کوچکترین تذکر و بدی هزارتا حرفت میزنه با بی ادبی و بی احترامی، دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم ، واقعا ناراحتم آسایش ندارم

  • سلام دوستان همه شما یه تفاوت با مشکل من دارید
   دیوانه شدم بخدا از سرصدای همسایه پایینی نه بخاطر سرصدای بچه و نه بخاطر سرصدای نیمه، بخاطر گرفتن روضه??، از 365 روز سال 300 روز روضه میگیره پنجاه تا زن بشدت افراطی جمع میشن دور هم با گریه بلند شروع میکنن آخرش هرکاری بگی انجام میدم داد و فریاد های بی مورد شیون های غیرمعقول به درو دیوار میکوبن هرچی بگم کم گفتم بخدا قرن 21 هستیم این نوع کارها از حیوان هاهم بعید ،الان هم دارن انجام میدن کاش می‌تونستم براتون صدا ضبط بفرستم تا ببینید با چه موجوداتی همسایه هستم ، به بلندترین حالت ممکن فریاد میزنن گریه های دیوانه وار و…، چون روضه میگیره تو این کشور فکر نمیکنم صدام بجاییکه برسه به پلیس هم بگم با خودم برخورد میکنن میگن مخالف روضه هستی اما این اسمش روضه نیست دیوانه وار جمع میشن کارهای حیوانی انجام میدن،لطفا کمک کنید آیا جایی هست بتونم اطلاع بدم و شکایت کنم ??؟

   • راستی میتوانی کل روز با پرش راه بری بدو بدو کن و سر هر چیزی چندین باز جفت پا بپر رو سقف خخخ

 • جالبه که ۹۰٪ مشکلات مربوط به دویدن بچه و سروصدا از طبقه بالا بود. متاسفانه فرهنگ آپارتمان‌نشینی وجود نداره و بهانه اینکه میگن بچه‌اس یا چهاردیواری اختیاری ماست‌مالیش میکنن. ولی نمیدونن که اون بچه توسط والدین ادب میشه یا آزار بقیه فراتر از چهاردیواری هست.
  الان ما هم دچار مشکل شدیم. مجرد هستیم ولی از خونواده‌ها آروم‌تر و با شعورتر. بعد که میریم دفتر املاک میگن به مجرد خونه نمیدیم!! خب خونواده ها که مشکلات بیشتری دارن.. نگاه کنید به نظرات.. اکثراً خونواده ها هستن که دارن برای ساختمون مشکل ایجاد میکنن.
  من هنوز نمیدونم چطور باید تحمل کنیم ولی میدونم باید مثه خودشون باشی یا خودتو بزنی به بیخیالی.. کجاست اون خونه ویلایی.. لعنت به کسایی که آپارتمان‌هارو به خورد فرهنگ ایرانی دادن. ما شرقی ها نمیتونیم توی آپارتمان زندگی کنیم.. بالاشهر و پایین شهر هم نداره.. مجرد و متاهل هم نداره.. فقیر و پولدار…… واقعاً متاسفم

  • اتفاقا باید به مجرد اپارتمان داد بچه دار یاید مثل خارج بره تو خونه بتمرگه هر شکری میخواد بخوره خسته شدم از بس بیخوابی کشیدم خدا از این ملت بیشعور و سازنده های بیشعورتر نگذره

 • من همدان تو یه آپارتمان زندگی می کنم،اصالتا همدانی نیستم،نظرات رو که میخونم اکثرا از طبقه بالایی ها شکایت دارید.این واحد پایینی ما از لات‌ها و اراذل هستش،رفته علم هیئت رو آورده تو پارکینگ ساختمون ،به جز ایناپارکینگ رو پر کرده از طبل و شیپور و دیگ نذری،شبا که میاد ریل درو یه جوری می‌کشه که قلب آدم از جا کنده میشه،به بقیه همسایه ها گفتیم اونایی که درست و حسابی بودن از دستش فرار کردن،بقیه هم مثل سگ ازش میترسن،خلاصه گفتیم بیاین باهم از دستش شکایت کنیم هیچکی حاضر نشد با ما همکاری کنه،خودش که میگه کل همدانیها من رو میشناسن خیلی ادعای لاتی داره.تو رو خدا اگه تو شهرتون از این جور آدما دیدین(مخصوصا اگه همدانی بود )بهش رحم نکنید,من از دستش قرص اعصاب میخورم شرایطمم جوری نیست که بتونم جای دیگه خونه بخرم،به محض اینکه ماموریت کاریم تموم بشه از این شهر میرم و دیگه پامو توی این شهر نمیزارم.

 • یا خداااااااااااااا
  همه پیامها رو خوندم
  کلی آرامش گرفتم
  فهمیدم تنها نیستم
  مثلا یه هیات علمی دانشگاه هستم ؛ دائم مجبورم از دست صدای طبقه بالایی وسط تدریسم میکروفونم رو خاموش کنم
  داشتم آماده میشدم با چندتا از همسایه ها شکایت کنیم که با خوندن مطالب بالا بیخیال شدم احتمالا
  همسایه بالای ما صبح تا بعد از ظهر از نوه محترم شون توی شهربازی و مهدکودک بالای سر ما پذیرایی میکنن و بعد از تحمل بیش از 5 ماه شب منتظر شدم بعد از رفتن مهمون هاشون رفتم و مودبانه اعتراض کردم و خیلی شیک و مجلسی تهدید به مرگ شدم ( با تمام احترامی که برای کردهای عزیز سرزمینم قائل هستم فرمودند ما کرد هستیم سرت رو میبریم میذاریم روی سینه ت )
  تصمیم گرفتم توی راه پله چند تا تابلو بزنم و جملات تربیتی بنویسم یا کتاب ” بیشعوری ” رو براشون هدیه بدم بخونن
  نمیدونم واقعا چیکار باید بکنم ؟!
  ظهر ها هم هر چند ساعت عشق شون بکشه فرش میبافن
  چهارشنبه پنج شنبه جمعه ها هم به مهمونی با رقص کردی همگانی دعوتیم
  واقعا چی شد به ما انسانها که هر روز نفهم و نفهم تر داریم میشیم
  فقط اینجا نیستش که اگه مودب برخورد بکنیم نتیجه برعکس میگیریم ؛ کافیه توی یه اداره بری و مودبانه پیگیر کارت بشی …
  نمیدونم واقعا چیکار باید بکنم …
  خدا به همه مون صبر بده و به این همسایه ها یه کم شعور

  • الله اکبر، پس داستان منو بشنوید چی میگید ایها الناس، یه همسایه داریم شیزوفرنیه اومدم سر روغن ماشین گیر داد به پدر ما فحش ناموس داد بابای ما فوت کرد بعد پزشک قانونی نوشت سکته طرف تبرئه شد هنوز هم اذیت میکنه ما و دیگران رو منم بعدش رفتم زدم طرف رو با مدرک دکتری رفتم بازداشتگاه ، اینا همش ضعف قوانین و صداو سیمای ماست جای فیلم درست کردن راجع به عشق و عاشقی و مستند سوریه و اینا چند تا کلیپ راهنمای ساختمان درست کنید،خو کجای دنیا آخه اینجوریه

 • عزیزان من بعد از خواندن مطالب شما به خداوندی خدا گریه کردم . 4 سال است گرفتار یک همسایه بی شعور ونفهمی افتادیم با دو فرزند یک دختر 3ساله و یک پسر 6ساله . عزیزان بچه ها مقصر نیستند این والدین بی شعور هستند که باید انها راتعلیم دهند . دقیقا از ساعت 12 شب بازی انها شروع و تا 3 ونیم بامداد مثل حیوانات چهار پا می دوند . در طول روز که طبقه بالا پیست اسب دوانی است خواهش کردیم حداقل بما 6 ساعت فرصت استراحت بدهید از 12 شب تا 6 صبح ولی کاش بجای اینکه جواب مثبت بدهند فحش می دادند . روز بعد دوباره با ازار خود اعصاب همیشگی شروع می شود . دلم نمی اید لعنت کنم پدر ومادرشان را ولی شما بگویید چه کنیم

 • اکثرأ مشکل با بچه ها دارید!
  بچه ها ذاتأ چیزی از مزاحمت و آزار و اذیت دیگران نمیدونن!
  بزرگترین مشکل ما اینه که فراموش کردیم که یروزی خودمون هم بچه بودیم و یا شاید خودمون هم یروزی بچه دار بشیم متأسفانه . . .

 • این همه کامنت در مورد انتقام !!! کجایید شماها؟ خوبه که حمل سلاح مجوز میخواد وگرنه وحشی تر از امریکایی ها بودید. آپارتمانی که تیغه 5 سانتی داره بین واحداش و همه هم اکثرا یه بچه رو دارن و تو این اوضاع کرونایی کسی نمیتونه بره بیرون و همه عاصی هستن، میاید پیشنهاد انتقام میدید؟ چند تا احمق هم پیشنهاد بنزین و چوب و چماق و … میدن.
  تو آپارتمان آهسته راه بری صدا میره پایین. یکم از این صداها رو باید طبیعی بدونید. طرف بی جان نیست که راه نره . شما پیشنهاد بدید برای بچه شون چکار کنن. نوزادی که ساعت سه شب گریه میکنه توقع ندارید که مادرش خفه ش کنه؟ شمایی که ادعای سکوت داری، خودت مهمونی نداری؟ درسته فرهنگ آپارتمان نشینی باید باشه، اما مراعات هم باید باشه.

  • داداش ب امام حسین همه اینا رو تحمل میکنیم ، اصلا کل روز رو بالای سر ما راه برن ولی ندون ، مگه اینجا سالن ورزشیه که همسایه با حیوان خونگیش میدوه ، درسته کرونا هست ولی میتونن با رعایت پروتکل های بهداشتی برن پارک و ساعت ها به ورزش و تفریح در فضای آزاد بپردازن ، خلاصه نباید حبس شن تو خونه ، بدن انسان به انرژی و ویتامین D خورشید هم نیازمنده. خونه هم موندی بازم اشکال نداره ، ورزش هم بکن ولی حداقل ورزش هایی رو انجام بده که سبب سروصدا نشه :/

 • کسانی که با بازی کردن و سروصدای بچه مشکل دارن قطعا مشکل روانی شدیدی دارن و باید هر چه زودتر تحت درمان قرار بگیرن
  بچه ها فرشته هستند
  نمیتونید بگید شب شده ندو ، بازی نکن
  بجای جنگ با کودکان برید پیش دکتر و مشکلات روانیتون رو درمان کنید.

 • درود برهمه واقعا آدم نمیدونه چی بگه بعضی وقت ها از بعضی پیام ها ادم ناخوداگاه خندش میگیره ولی سریع اشکش درمیاد ولی همتون درک میکنم ما هم همسایه بالایی مون تو اپارتمانی که صدای سرفه وعطسه میاد برداشته سیستم صوتی کاباره و دیسکو را ا ورده و هرروز موزیک میذاره به طئریکه تمام طبقات و واحدمن میریم فضا خلاصه بعد از یکسال دعوا بالاخره خفه و کم کرد صداها را ولی هنوز خیلی صدا هست مثل جابجایی اسباب خلاصه آشغال ترین نوع نوع زندگی،آپارتمان نشینی است پاینده باشید سعی کنید از هدفون های قوی و محافظ های گوش برای کاهش صدا استفاده کنید اگر هم مالک هستید حتما تمام جهت های واحد خود را عایق صوتی نصب کنید بدرود

 • فقط لعنتشون میکنم و امیدوارم هر عضوی از بدنشون که باهاش باعث آزار شدن از کار بیفته و دیگه نتونن حرکتی کنن. هم خودشون هم اگه بچه دارن بچه هاشون که از این سن اینقدر شیطان صفتن.
  اینا ساختمون کنار مان نه برای خودشون مهمه نه برای مدیرشون. صدای بلند انداختن وسایل ، داد ، دویدن وحشیانه ، کوبیدن ، آهنگ.
  شکایت کنم ازشون که خودمو آواره کنم ؟
  من صدای ترکای دیوارمو میشنوم و میترسم.
  اصلا چرا باید تمام روز بدون و وسایلشونو بندازن اینور اونور یا تخت و کمد به زمین و دیوار بکوبن.
  ساکن شیخ بهایی که از حیوون حیوونتری امیدوارم این کامنتو ببینی وقتی همه بدنت فلج شده همون بدنی که باهاش دویدی و اعصاب منو خراب کردی.
  امیدوارم خدا امنیت و سقف بالا سر رو ازتون بگیره به حق صاحب الزمان.
  بی سرپناه شین.
  من به نوشتن اعتقاد دارم امیدوارم این نوشته بمونه و باعث گرفتاریتون شه خیلی زود خیلی زودتر از زود که بدترین بلا رو سر من اوردین آدم از بمب دشمن انقدر بد نمی بینه که از همسایه ی بد.
  امیدوارم همین امشب بمیرین هم شما هم همسایه های گاوتون و مدیر گاوتر این محله.
  از چهارپا بدتر شمایین.
  شکنجه شید الهی تا قدرت نداشته باشین کسی رو شکنجه کنین.
  امیدوارم بچه هاتون به هیچ جا نرسن.
  یه ساله من زندگی ندارم.
  دست و پاتون قطع شه الهی.
  لال بشین به حق همین ساعت.

  • با عرض سلام . همسایه بالا سر ما هم دقیقا همینه . توله سگ هاش دائم در حال بدو بدو هستن . اصلا کلا به اختلال بیش فعالی مبتلا هستن که باید به روانپزشک مراجعه کنن . علاوه بر اون خودشونم به بیماری روانی سادیسم مبتلا هستن که واقعا باید تحت درمان قرار بگیرن و چند ماه توی تيمارستان بستری بشن وقتی راه میرن انگار بالا سرت یه گله اسب و خر و گاو رو بردن به چرا . دائم هم وسایل سنگین میکوبن رو سر آدم . ینی واقعا دیوانه زنجیری هستن . اوقدر روانی هستن که فکر کنم الکترو شوک درمانی به زور روشون جواب بده . چند بار خواستم به تيمارستان زنگ بزنم بیان ببرنشون ولی گفتم تو عالم همسایگی زشته . تنها راهش تحت مداوای دارویی قرار گرفتن اینجور افراد تحت نظر روانپزشک مجرب هست . والسلام .

 • میگم دوستان ظاهرا همه دارن کنار چند تا اسب و گاو و… زندگی میکنن . حالا احتمال داره همین دوستان همسایه هم باشند . مطمئنیم نظر دیگران نسبت به ما اینطور نیست یا اگر ما بریم واحد بالایی همین اتفاق برای طبقه پایینی پیش نمی یاد . مشکل شاید در صحیح ساختن بنا باشه . یا بهتر از گوشی و اینا ضد صدا کردن واحده . کمی روش بررسی بکنید. ممنون
  ضمنا روانشناس نیستم من آرشیتکیت هستم .

 • دوستان اول باید با برخورد خوب چند باری تذکر بدید که متوجه بشن اگر نشد حتی سایر همسایه هارم در جریان بزارید اگر باز نشد با این گاو های کم فهم باید مثل خودشون رفتار کنید اگر از خواب شما زدن خوابشون ازشون بگیرید اگر اسایش نزاشتن اسایششونو بگیرید اگر ادامه دادن ایندفعه ما ادامه گر باشید تا وقتی که ساکت بشن دیگه بس کنید. بالا سر این جور ادما باید زور باشه حتی شده شبانه روز اسایشو ازشدن بگیرید مطمئن باشید به دو روز نکشیده مجبور میشن که برای اسایش خودشونم شده تسلیم بشن موفق باشید فقط تا وقتی که سکوت شدن طی شبانه روز شما هم قلاف کنید هر جور با شما برخورد کردن شما هم همون جور برخورد کنید از نظر صرو صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *