چگونه جزیره‌ای از مرجان‌های زنده را به خانه‌هایتان راه دهید؟

از نظر شما رنگ چقدر در زندگی افراد تاثیرگذار است؟ آیا انتخاب رنگ سال تاثیری در زندگی افراد خواهد داشت؟
پاسخ کارشناسان و محققان موسسه پنتون به این سوال “
مثبت” است.

در رابطه با موسسه “پنتون” باید گفت که در 20 سال گذشته تاثیرگذارترین موسسه طراحی رنگ برای هنرمندان، طراحان صنعتی، طراحان دکوراسیون داخلی، طراحان وب و طراحان مد و فشن بوده اند.

با توجه به این که “ترند” در لغت به معنای تمایل است، این مٶسسه در طی یک پروسهی بررسی هوشمندانه، ترندهای سال را بررسی می‌کنند. کارشناسان این موسسه در سرتاسر دنیا به دنبال یافتن تاثیر و قدرت نفوذ رنگ‌ها در زندگی مردم هستند. این تحقیقات تمام جنبه‌ها و سبک زندگی افراد را شامل می‌شود.

اما چرا مرجان زنده؟

امسال تصمیم تیم محققان پنتون بر آن شد تا رنگ (living coral) یا مرجان زنده را به عنوان رنگ ترند 2019 معرفی کنند چرا که پس از معرفی رنگ‌ سال، با سرو صدا و جنجال که در شبکه‌های اجتماعی، روزنامه‌ها و مجلات برپا می‌شود، آگاهی لازم برای جلب حمایت مردم و فرهنگ سازی در جلوگیری از انقراض مرجان‌ها‌ی موجود در کف اقیانوس‌ها بوجود خواهد آمد.

ویژگی‌های معجزه‌آسای ” مرجان زنده”

با پیشرفت و نفوذ تکنولوژی و دیجیتالی شدن زندگی‌ و همچنین حضور پیوسته‌ی افراد در شبکه‌های اجتماعی، رنگی مانند “مرجانی زنده” پویایی از دست رفته را دوباره به زندگی‌ها باز می‌گرداند.

رنگی که امید به زندگی را تشدید کرده و تمایل ذاتی انسان را به سرزندگی و شادی و بازیگوشی بر می‌انگیزد.

احساس خوش مشربی و معاشرتی و شناور بودن در محیط را در وجود بیننده برمی‌انگیزد و افراد را به پویایی و تحرک ترغیب می‌کند و به گرمی انسان را در آغوش می‌کشد.

ترکیبات رنگدانه‌ای

رنگی است با ترکیبات جادویی از جمله تناژ بسیار نامحسوس طلایی، کمی پررنگ‌تر از صورتی و نزدیک‌تر به نارنجی و بسیار نوازشگرتر از قرمز.


قابل اجرا در محیط خانه

برای به کار بردن این رنگ جسارت زیادی لازم است اما “قبل از این که هرکجا سر بچرخانید، این رنگ را ببینید”، از آن استفاده کنید. این رنگ براقی و روشنی مناسبی برای انتخاب وسایل و مبلمان منزل دارد.


اگر قصد رنگ آمیزی دیوارها را دارید، ترجیحا دیوارهای ورودی را به این رنگ در بیاورید. رنگ مناسبی برای اتاق خواب است گر چه هیجان زیادی هم ایجاد می‌کند.
بیشترین کاربرد رنگ مرجانی استفاده از سایه‌های مختلفی از آن در وسایل پارچه‌ای است.

در این تصاویر نمونه‌هایی‌ از بهترین ترکیبات مرجانی با رنگ‌های مکمل و غیرمکمل را ببینید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *