چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ (قسمت اول)

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ (قسمت اول) 

اگر قصد دارید دکوراسیون خانه را تغییر دهید، ولی بودجه کمی دارید، نگران نباشید و از هدفتان بخاطر کمبود پول صرف نظر نکنید. در عوض راهکارهای لازم را پیدا کنید و بکار ببندید.   

طراحی داخل خانه هزینه خیلی زیادی دارد. حتی اگر بخواهید فقط دکوراسیون یک اتاق را تغییر دهید، باز هم هزینه زیادی خواهد داشت. برای کفپوش از چه چیزی می‌خواهید استفاده کنید؟ برای نقاشی چه رنگی را مد نظر دارید و چه میزان از آن رنگ باید خریداری کنید؟ آیا می‌خواهید مبلمان جدید بخرید؟ نورپردازی و بقیه وسایل چطور؟ همین طور سایر لوازم دکوراسیون؟

وقتی همه این موارد را در نظر می‌گیرید و پولی را که لازم است، حساب می‌کنید، می‌بینید که هزینه‌ها خیلی بالا خواهد بود. ولی ما راهکارهایی را در این مطلب گردآوری کرده‌ایم که به شما نشان می‌دهد با یک بودجه محدود هم می‌توان تغییرات دلخواه را بدون صرف هزینه زیاد انجام داد.

 

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ (قسمت اول)

  1. قبل از شروع کار برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی قبل از شروع هر کاری برای بهبود وضعیت خانه، بسیار مهم است، خصوصا اگر بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید محدود باشد. برنامه‌ریزی بموقع و مناسب، مشکلات احتمالی در حین انجام کار را به حداقل می‌رساند. موقع برنامه‌ریزی برای تغییر طراحی داخلی خانه، در مرحله اول سبک مورد نظرتان را از طریق جستجو در مجلات و اینترنت مشخص کنید. سپس بخش‌های مختلف پروژه کف، مبلمان و اثاثیه دیگر، رنگ، تجهیزات جانبی، وسایل دکوری را مشخص کرده، و تحقیق کنید انجام هر قسمت چقدر هزینه خواهد داشت. یادتان باشد هنگام برآورد هزینه‌ها، مخارج جانبی مثل دستمزد کارگر را هم در نظر بگیرید. سپس بررسی کنید ببینید بودجه‌ای که دارید کفاف هزینه‌های مورد نظر را می‌دهد یا نه و بعد سراغ مراحل بعدی بروید.

 

previous arrow
next arrow
Slider

  1. استفاده دوباره از وسایلی که دارید

مطمئنا ایجاد تغییر در وسایلی که دارید به منظور استفاده دوباره از آن‌ها، به اندازه خریدن وسایل جدید هیجان انگیز نیست. ولی این تغییر، ارزش انجام دادن را دارد، چون هم باعث ایجاد تنوع می‌شود، هم به صرفه جویی مالی کمک می‌کند. پس وسایلی را که در حاضر استفاده می‌کنید، خوب بررسی کنید و ببینید چه تغییراتی می‌توانید در آن‌ها به وجود آورید. مثلا کابینت‌های آشپزخانه را بررسی کنید، ببینید با تعویض روکششان می‌توانید آن‌ها را نو کنید یا واقعلا لازم است کابینت جدید بخرید. همزمان با اینکه مشخص کردید چه وسایلی را می‌توانید بازسازی کنید، تحقیق کنید ببینید چگونه می‌توانید تغییرات مورد نظرتان را انجام دهید. ممکن است بعضی از آن‌ها را خودتان بتوانید انجام دهید، بدون اینکه کار را به دست کسی بسپارید. اگر می‌خواهید خودتان تغییر یا تغییراتی را انجام دهید، مطمئن شوید از دستورالعمل‌های موردنیاز آگاهی دارید و بعد کار را شروع کنید. با دوستان یا اعضای خانواده هم می‌توانید مشورت کنید.

 

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ (قسمت اول)

  1. از اثاثیه باکیفیت استفاده کنید

کار کردن بر اساس بودجه یعنی اولویت بندی هزینه‌ها. وقتی بودجه محدودی دارید، باید پول را برای چیزهایی خرج کنید که بیشترین فایده را دارند. در طراحی داخلی، این یعنی بیشتر پولتان را برای خرید مبلمان و وسایل چوبی بزرگ مصرف کنید و وسایلی را بخرید که جنسشان خوب است و کیفیت دارند. مبلمان، تخت و کمد و میز و صندلی را به این دلیل پیشنهاد می‌کنیم، چون این‌ها وسایلی هستند که چندین و چند سال قابل استفاده هستند، در حالی که رنگ از مد می‌افتد و لوازم جانبی مانند کلید و پریز شفافیت و زیبایی اولیه‌شان را از دست می‌دهند.

علاوه بر این، استفاده از مبلمان و اسباب و اثاثیه دیگر مثل ست تخت خواب یا ست غذاخوری در واقع به معنی این است که شما نصف وسایل را چیده‌اید و با یک نگاه سریعا متوجه می‌شوید که به چه چیزهای دیگری نیاز است. بدین ترتیب کار سریع‌تر جلو می‌رود.

با ادامه راهکارهای لازم برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه ای محدود آشنا خواهیم شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *