چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ (قسمت سوم)

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟

 

گر قصد دارید دکوراسیون خانه را تغییر دهید، ولی بودجه کمی دارید، نگران نباشید و از علاقه‌تان بخاطر کمبود پول صرف نظر نکنید. در عوض راهکارهای لازم را پیدا کنید و بکار ببندید. 

طراحی داخل خانه هزینه خیلی زیادی دارد. حتی اگر بخواهید فقط دکوراسیون یک اتاق را تغییر دهید، باز هم هزینه زیادی خواهد داشت. برای کفپوش از چه چیزی می‌خواهید استفاده کنید؟ برای نقاشی چه رنگی را مد نظر دارید و چه میزان از آن  رنگ باید خریداری کنید؟ آیا می‌خواهید مبلمان جدید بخرید؟ نورپردازی و بقیه وسایل چطور؟ همین طور سایر لوازم دکوراسیون؟

وقتی همه این موارد را در نظر می‌گیرید و پولی را که لازم است، حساب می‌کنید، می‌بینید که هزینه‌ها خیلی بالا خواهد بود. ولی ما راهکارهایی را در این مطلب گردآوری کرده‌ایم که به شما نشان می‌دهد با یک بودجه محدود هم می‌توان تغییرات دلخواه را بدون صرف هزینه های بالا انجام داد.  

در مطلب قبل با قسمت دوم راهکارهای لازم برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه ای محدود آشنا شدیم. در این مطلب با قسمت سوم آن آشنا می شوید. 

  1. وسایل دکوری را خودتان درست کنید

در طراحی داخلی، واژه دکور به وسایلی اطلاق می‌شود که کاربرد خاصی ندارند و فقط برای تزیین فضای اتاق استفاده می‌شوند، وسایلی مثل قالیچه های تزیینی، کارهای هنری، قاب عکس ها و کلکسیون قهوه خوری. با اینکه وسایل دکوری برای انسجام بیشتر طراحی داخلی مورد نیاز هستند، دقیقا همان چیزی هستند که بیشترین میزان صرفه جویی مالی را می‌توان با آن‌ها انجام داد.

previous arrow
next arrow
Slider

از آنجایی که انتخاب و چیدمان وسایل دکوری کاملا بر اساس سلیقه شخصی است، پس مهارت به خرج دهید و بجای خریدن این وسایل، آن‌ها را درست کنید. اگر جزء افرادی هستید که همیشه دوربین به دست هستید و عکس می‌گیرید، چند تا از بهترین عکس‌ها را انتخاب کنید، آنها را به زیبایی کنار هم بچینید و به عنوان دکور از آن‌ها استفاده کنید. یا مثلا اگر یک تابلو نقاشی نیمه کاره دارید، آن را تکمیل و روی دیوار نصب کنید. اگر دوست دارید در خانه فضایی ایجاد کنید که انگار کنار دریا هستید و می‌خواهید به خانه آرامش بیشتری بدهید، از صدف‌های دریایی به عنوان دکور استفاده کنید.

 

وسایل دکوری را خودتان درست کنید

در استفاده از وسایلی که دارید خلاق باشید. مثلا بطری‌های آب یا نوشابه را دور نریزید، از آن‌ها به عنوان گلدان استفاده کنید. برای چیدن کتاب‌ها در قفسه، سلیقه به خرج دهید و از روش‌های هنری برای چیدن آن‌ها استفاده کنید.

 

سبک مینیمال را برای طراحی داخلی بکار ببرید 

  1. سبک مینیمال را برای طراحی داخلی بکار ببرید

مفهوم سبک مینیمال در اسمش نهفته است، یعنی سبکی در هنر، موسیقی و یا طراحی، که از ساده‌ترین طرح ها و شکل‌ها استفاده می‌کند. به کار بردن این سبک برای دکور، حداقل در مقایسه با سبک‌های دیگر، هزینه بسیار پایین‌تری دارد. علاوه بر این، سبک مینیمال در حال حاضر مد روز است و با استفاده از آن خانه شما هم مطابق مد روز خواهد شد.

طراحی داخلی به سبک مینیمال یعنی استفاده از رنگ‌های خنثی، خصوصا رنگ‌های تک، بکار بردن مواد طبیعی و ایجاد خطوط صاف و ساده روی کابینت‌ها، کمد و مبلمان. نورپردازی هم باید ساده و در عین حال به اندازه کافی باشد. برای دکور هم، بجای استفاده از خرد و ریزه‌های تزیینی، از یک یا دو وسیله بزرگ که به چشم می‌آیند استفاده کنید.

بخاطر داشته باشید که یکدست نگه داشتن فضا، یکی از اجزاء اصلی سبک مینیمال می‌باشد. برای این کار، باید وسایل و لوازم را به گونه‌ای نگهداری کنید (چه در کمد یا در جاهای دیگر) که در دید نباشند و فضای خانه مرتب و خلوت و یکدست باشد. شاید خیلی‌ها سبک مینیمال را برای چیدمان و دکور خانه دوست نداشته باشند، ولی استفاده از آن، راهکار ساده‌ای است برای اینکه هزینه‌ها را پایین نگه دارید، بدون اینکه مشخص باشد خودتان عمدا این کار را کرده‌اید.

در مطلب بعدی با قسمت آخر راهکارهای لازم برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه‌ای محدود آشنا خواهیم شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *