چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ (قسمت دوم)

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟  

اگر قصد دارید دکوراسیون خانه را تغییر دهید، ولی بودجه کمی دارید، نگران نباشید و از علاقه‌تان بخاطر کمبود پول صرف نظر نکنید. در عوض راهکارهای لازم را پیدا کنید و بکار ببندید. 

طراحی داخل خانه هزینه خیلی زیادی دارد. حتی اگر بخواهید فقط دکوراسیون یک اتاق را تغییر دهید، باز هم هزینه زیادی خواهد داشت. برای کفپوش از چه چیزی می‌خواهید استفاده کنید؟ برای نقاشی چه رنگی را مد نظر دارید و چه میزان از آن  رنگ باید خریداری کنید؟ آیا می‌خواهید مبلمان جدید بخرید؟ نورپردازی و بقیه وسایل چطور؟ همین طور سایر لوازم دکوراسیون؟

وقتی همه این موارد را در نظر می‌گیرید و پولی را که لازم است، حساب می‌کنید، می‌بینید که هزینه‌ها خیلی بالا خواهد بود. ولی ما راهکارهایی را در این مطلب گردآوری کرده‌ایم که به شما نشان می‌دهد با یک بودجه محدود هم می‌توان تغییرات دلخواه را بدون صرف هزینه های بالا انجام داد.

در مطلب قبل با قسمت اول راهکارهای لازم برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه‌ای محدود آشنا شدیم. در این مطلب با قسمت دوم آن آشنا می‌شوید.

 

 

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟

  1. خرید وسایل چوبی که جلا ندارند

نکته دیگری که برای خرید مبلمان باید درنظر داشته باشید این است که وسایلی را بخرید که تکمیل نشده‌اند و رنگ نهایی ندارند. با این روش، وسایلی را می‌خرید که نسبت به مدل‌های تکمیل شده، هم ارزان‌تر هستند و هم کیفیت بالاتری دارند، چون سازنده یا تولیدکننده نمی‌تواند عیوب احتمالی را با رنگ و جلا زدن پنهان کند. کارشناسان توصیه می‌کنند که قبل از رنگ وسایل، از سازنده سوالات لازم را بپرسید. مثلا درباره جنس چوب و نوع رنگ مورد توصیه سوال کنید. وقتی طرح کلی کار دستتان آمد، نوبت به قسمت عملی می‌رسد. اول، چوب را خوب سمباده بکشید، بعد رنگ یا جلای نهایی را بزنید. همه جا را خوب رنگ کنید و سپس بگذارید خوب خشک شود.

 

previous arrow
next arrow
Slider

  1. وسایل دست دوم بخرید

اینکه خودتان وسایل چوبی را تکمیل کنید، ایده خوبی است. ولی، گاهی، به دلایل مختلف مثل کمبود جا و زمان، این کار عملی نیست. راه حل این مشکل، خرید وسایل دست دوم است. به این ترتیب بر اساس بودجه ای که دارید وسایل آماده‌ای تهیه می‌کنید. برای خرید وسایل دست دوم، چند راه دارید. یکی اینکه از سمساری های محله‌تان، وسایل مورد نیاز را بخرید. برای این کار، بررسی کنید ببینید چه روزهایی وسایل جدید دریافت می‌کنند تا بتوانید وسایلی را که دوست دارید انتخاب کنید. به بازارهای مختلف سر بزنید، از دوستان و آشنایان کمک بگیرید و ببینید وسایلی دارند که دیگر نمی‌خواهند از آن استفاده کنند. به سایت های اینترنتی هم که وسایل دست دوم را عرضه می‌کنند مراجعه کنید. نکته مهم در خریدن وسایل دست دوم این است که باید کیفیت خوبی داشته باشند و در واقع کیفیتشان مهم تر از ظاهرشان است. ظاهر وسایل را با کمی خلاقیت و انجام یک سری کارها می‌توان به گونه ای تغییر داد که متناسب با سلیقه تان و چیدمان داخلی خانه باشد. ولی اگر کیفیت وسایل خوب نباشد، دیگر نمی‌توان کاری کرد.

 

چگونه با یک بودجه محدود دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟

  1. با استفاده از رنگ به خانه جان دهید

حالا وقت آن رسیده است که یکی از بزرگ‌ترین رازهای طراحی داخلی خانه را به شما بگوییم. در مقایسه با دیگر وسایل مورد نیاز برای طراحی داخلی، رنگ ارزان است و قیمتی ندارد و از وسایل جانبی دیگر مثل کوسن هم ارزانتر است. پس با استفاده از رنگ مناسب، به فضای خانه‌تان جان ببخشید و آن را زیبا کنید.

 قبل از شروع رنگ کاری و نقاشی، اطمینان حاصل کنید که رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کرده‌اید. برای این کار، چند نمونه رنگ انتخاب کنید و با  هرکدام بخش کوچکی از دیوار را نقاشی کنید، تا ببینید کدام یک را بیشتر دوست دارید. هر نمونه ای را که روی دیوار زدید، بگذارید دو سه روز بگذرد تا ببینید به نور طبیعی چگونه واکنش نشان می‌دهد؛ سپس تصمیم بگیرید.

یک توصیه دیگر برای انتخاب رنگ: موقع انتخاب سایه روشن برای قسمت داخلی خانه، قاعده 60-30-10 را بکار ببرید. طبق این قاعده، 60% دیوارهای ضخیم باید با یک رنگ خنثی تر و غالب نقاشی شود. 30% بقیه باید با یک رنگ ثانویه نقاشی شود و در نهایت 10% باقیمانده با یک رنگی که بیشتر خود را نشان می‌دهد.

در اینجا به پایان قسمت دوم این مطلب رسیدیم. در مطلب بعدی با قسمت سوم راهکارهای لازم برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه ای محدود آشنا خواهیم شد. چنانچه تا کنون بخش اول این مطلب را مطالعه نکرده اید از اینجا آن را مطالعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *