چطور با کمک حرکات بدن اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟

در دنیای ارتباطات فردی و اجتماعی حرکات بدن یا زبان بدن نقش بسیار مهمی بر عهده دارد. اما چطور با آگاهی از این زبان می توانیم در جلب اعتماد مشتریان استفاده کنیم؟

با گسترش علم و پیشرفت های صورت گرفته در ترجمه معنای رفتار انسان ها می توان از زبان بدن به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرد. حتی وقتی با دیگران صحبت نمی‌کنید هم زبان بدن شما بر روی ارتباطتان با ديگران تاثير می‌گذارد.

به عنوان یک مشاور املاک، این نکته خیلی مهم است که مشتریان به شما اعتماد کنند. باید بدانید که برخورد شما در به وجود آوردن این اعتماد تاثیر زیادی دارد. برای این منظور، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

چطور با کمک حرکات بدن اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟

 

صاف بایستید

داشتن حالت بدنی مناسب شما را فردی با اعتماد به نفس نشان می‌دهد. اگر هنگام ایستادن، حالت خمیده داشته باشید، این طور به نظر می‌رسد که می‌خواهید چیزی را مخفی کنید. لم دادن یا نشستن روی صندلی هم می‌تواند نشان دهنده بی‌اعتنایی باشد. در نتیجه، با صاف ایستادن، به مشتریان نشان دهید که به انداره آن‌ها هیجان‌زده و مشتاق هستید.

چطور با کمک حرکات بدن اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟

 

مخفی نشوید

بعضی افراد شاید به طور غریزی، هنگام صحبت، از میز یا صندلی به عنوان حایل استفاده می‌کنند تا احساس امنیت بیشتری داشته باشند. ولی اگر در حال صحبت با یک مشتری هستید، این کار را انجام ندهید. شما باید به آن‌ها نشان دهید که در کنارشان احساس راحتی و اعتماد دارید.

حرکت اضافی انجام ندهید

بازی کردن با موها، خاراندن پشت گردن، یا ور رفتن با موبایل و خودکار نشان دهنده این است که ترجیح می‌دهید الان جای دیگری می‌بودید. این رفتار باعث می‌شود مشتریان احتمالی خود را از دست بدهید.

چطور با کمک حرکات بدن اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟

 

روانشناسان توصیه می‌کنند که هنگام برقراری ارتباط با دیگران موارد زیر را رعایت کنید:

  • خوش‌برخورد باشید
  • تا جای ممکن دست به سینه نباشید
  • لبخند شاد و جذابی داشته باشید
  • ارتباط چشمی قوی و دوستانه را حفظ کنید

چطور با کمک حرکات بدن اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟

همچنین یادتان باشد هنگام صحبت کردن، سرتان را تکان دهید. اگر می‌خواهید مخاطب با شما موافقت کند، کاری کنید که تکان سرتان تاثیرگذار باشد و حس خوبی در دیگران ایجاد کند.

چطور با کمک حرکات بدن اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟

 

گاهی اوقات، حرکات بدن و صورت افراد پیام‌های در هم و برهم و گوناگونی را می فرستند. در چنین موقعیت‌هایی، روانشناسان توصیه می‌کنند که باب سخن را با مشتری باز کنید. با پرسیدن دو سه سوال متوجه می‌شوید که آیا علاقه مند به ادامه صحبت است یا نه. اگر موقعی که با شما حرف می‌زند، به نظر می‌رسد که راضی نیست یا حواسش جای دیگری است، به احتمال خیلی زیاد در خرید جدی نیست و شما بهتر است سراغ موارد دیگر بروید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *