مشاورین املاک از کدام مدل بازاریابی برای توسعه کار خود استفاده کنند؟

مدل بازاریابی مشاوران املاک

 

هر کدام با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های خاص خود به شرکت‌ها یا افراد کمک می‌کنند محصولات و خدمات خود را به مشتریان ارائه دهند. به نظر شما، کدام مدل بازاریابی در حوزه املاک و مستغلات کاربرد بیشتری دارد؟

برای یافتن پاسخ این سوال، ما دو نوع بازاریابی را معرفی می‌کنیم.

بازاریابی مدل B2B (business-to-business) که در آن محصولات یا خدمات یک کسب و کار به دیگر کسب و کارها معرفی و عرضه می‌گردد و بازاریابی مدل B2C (business-to-customer) که در آن محصولات و خدمات یک کسب و کار به مصرف کننده نهایی و در قالب خرده فروشی عرضه می‌گردد. در بازاریابی B2C، هدف نهایی، فروش محصولات به مصرف کننده است، درحالی که دربازایابی B2B هدف نهایی، شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری هستند که می‌توانند با استفاده از محصولات و خدمات یک شرکت دیگر برندهای خود را توسعه دهند.

برخلاف تصور عموم، استفاده از بازاریابی B2B به همان اندازه که در صنایع دیگر کاربرد و اهمیت دارد، در املاک و مستغلات هم مهم است. مطلب زیر، مواردی را به شما معرفی می کند که نشان می‌دهند چگونه با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی B2B می‌توانید با هر نحوی در حوزه املاک و مستغلات فعالیت می‌کنید، موفق باشید و کار خود را توسعه دهید.

طراحان داخلی حرفه‌ای و بااستعداد را پیدا کنید تا به شما در فروش خانه‌های مورد نظرتان کمک کنند

به عنوان یک مشاور املاک، اگر می‌خواهید تعداد بیشتری خانه به فروش برسانید، از شرکت‌های حرفه‌ای و کارآزموده در طراحی داخلی خانه کمک بگیرید، خصوصا برای خانه‌هایی که فروش آن‌ها نیاز به تلاش بیشتری دارد، و یا خانه‌هایی که قیمت بالایی دارند. اینکه ظاهر خانه خوب و مشتری پسند باشد، یکی از مواردی است که کمک می‌کند فروش آن مدت زمان کمتری احتیاج داشته باشد و طراحان داخلی دقیقا در این مورد کارگشا هستند. آن‌ها می‌توانند خانه‌ای را که نیاز به تعمیر دارد، برای فروش آماده کنند،؛ یا در یک خانه لوکس، کاری کنند که بهترین ویژگی‌های آن به چشم بیایند و راحت تر مورد توجه مشتری قرار بگیرند و در نتیجه مشتری‌ها را با هر بودجه‌ای که دارند، ترغیب به خریدن خانه کنند. پس هر زمان که قصد فروش یک خانه را دارید و می‌خواهید بهترین ویژگی‌های آن به چشم بیایند، طراحان داخلی مناسب را پیدا کنید و از آن‌ها بخواهید پروژه مورد نظرتان را در اسرع وقت انجام دهند، البته با استفاه از اصول بازاریابی B2B .

پیدا کردن مستاجرها

تکنیک‌های بازاریابی B2B، برای فعالیت های اجاره مسکن هم کاربردی و مفید هستند. این تکنیک ها کمک می‌کنند تا افراد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی را که برای فعالیت و تجارت به دنبال اجاره یک مکان مناسب هستند پیدا کنید. در چنین مواردی، بخاطر اینکه شانس موفقیت را بالا ببرید، نباید فقط به تبلیغات و آگهی دادن به مشتری‌هایی که ملکشان را برای اجاره گذاشته‌اند اکتفا کنید، چون شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری ممکن است این تبلیغات را نبینند. شما باید تبلیغات را به شرکتها و سازمان‌ها ارائه دهید تا آن‌ها از موارد جدید اجاره اطلاع پیدا کنند و در صورتی که قصد بزرگ یا کوچک کردن محل کسب و کارشان را دارند، تصمیم بگیرند و از فایل‌های تهیه شده توسط شما استفاده کنند.

کار خود را به عنوان یک مشاور املاک تک توسعه دهید

اگر با یک شرکت توسعه املاک متخصص در زمینه ایجاد فضاهای منحصر به فرد و مشتری پسند با هدف خرده فروشی، کار می‌کنید، لازم است از آخرین و جدیدترین سبک‌های طراحی اطلاع داشته باشید. البته برای اینکه بتوانید دیدگاهایتان را در زمینه تک فروشی املاک، پیاده و اجرا کنید، به تخصص دیگر افراد نظیر معمار، طراح مناظر طبیعی نما و طراح داخلی احتیاج دارید. این افراد خبره و ماهر کمک می‌کنند کار بیشتر و سود بیشتری جذب کنید و پروژه‌ای ایجاد کنید که مشتری‌ها برای دیدن نتیجه آن مشتاق باشند.

همانطور که می‌بینید، به دلایل مختلف، استفاده از ابزار و تاکتیک‌های بازاریابی B2B در حوزه املاک و مستغلات مهم است. فرقی نمی‌کند یک خرده فروش باشید  و املاک را برای شرکت‌های تجاری که به دنبال خرید یا اجاره ملک هستند معرفی می‌کند؛ یا در زمینه توسعه املاک برای شرکت‌های تجاری فعالیت می‌کنید؛ به هر شکلی که فعالیت می‌کنید، این تاکتیک‌ها مفید و قابل اجرا هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *