برای موفقیت در کار مشاوره املاک، چه کارهایی را انجام ندهیم؟ (قسمت دوم)

درمشاوره املاک، مانند هر شغل دیگری، بایدها و نبایدهایی وجود دارند که رعایت آن‌ها، لازمه موفق شدن و پیشرفت شغلی است. آیا می‌دانید بایدها و نبایدهایی که یک مشاور املاک باید مدنظر داشته باشد، چیست؟

در مطالب قبلی، ما درباره بایدهای موفق شدن در شغل مشاوره املاک صحبت کردیم. گفتیم که یکی از کلیدهای اصلی موفقیت در این شغل ارتباط با مشتری، حتی پس از انجام معامله و خرید یا فروش خانه است،  و توضیح دادیم که چگونه از اصول روانشناسی برای حفظ و پایداری این ارتباط می‌توانید استفاده کنید. در مطلب زیر، مواردی را که می‌باید حتما از آن‌ها پرهیز کنید توضیح می‌دهیم؛ اشتباهات رایجی که یک مشاور املاک باید مراقب باشد انجام ندهد. چنانچه قسمت اول کارهایی که مشاوران املاک نباید انجام دهند را مطالعه نکرده اید از اینجا می‌توانید به آن دسترسی یابید. و اما ادامه کارهایی که شما به عنوان یک مشاور املاک نباید انجام دهید:

موفقیت در کار مشاوره املاک-طرز پوشش و رفتار

فراموش کردن اینکه شما خود، یک برند هستید

موفقیت شما به عنوان یک مشاور املاک با چگونگی تعریف برند شخصی‌تان از همان ابتدای کار آغاز می‌شود. موفقیت شما بستگی به این دارد که چگونه خود را به عنوان کارشناس مسکن معرفی کنید.  طرز تفکری که درباره برند شخصی‌تان دارید باید در تمام کارهای روزانه شما نمود داشته باشد، از استفاده از فضای مجازی گرفته تا طرز لباس پوشیدن و روشی که برای بازاریابی و معامله دارید

 

موفقیت در کار مشاوره املاک-فضای مجازی

 

اینکه شما چگونه خود را به دیگران معرفی می‌کنید، درک و دریافت آن‌ها از تخصص شما را شکل می‌دهد. پس، خود را آن‌گونه که دوست دارید، نشان دهید و بشناسانید. از امکانات مختلف برای این هدف استفاده کنید: به عنوان یک کارشناس، گاه به گاه، در فضای مجازی مطلب به اشتراک بگذارید و از لحنی استفاده کنید که واقعا نشان دهنده شخصیت و منش شما باشد. در معاملات و دادوستدها، یادتان باشد هرآنچه که مشتریان و افراد هم حرفه از شما می‌بینند و می‌شنوند، معرف برندتان است.

دادن کارت تبریک یا هدیه -موفقیت در کار مشاوره املاک

چشم پوشی از تماس‌های شخصی

ایجاد یک رابطه خالص و صادقانه امری ضرورری است. برای ایجاد چنین رابطه‌ای، صادق باشید و صداقت و قدرشناسی خود را به دیگران نشان دهید، با تشکر کردن، با دادن کارت تبریک یا هدیه و کارهایی از این قبیل. این موضوع فقط شامل مشتری‌ها نمی شود، دیگر افراد مثل همکاران و تمامی افرادی که به نوعی با آن‌ها ارتباط پیدا می‌کنید، نیز شامل می‌شوند.

عدم حفظ ارتباط با مشتری یا همکاران-موفقیت در کار مشاوره املاک

عدم حفظ ارتباط با مشتری یا همکاران

در حوزه مشاوره املاک، هرگونه دادوستد، فرصتی است برای ایجاد یک ارتباط دائمی. وقتی شما با خریداران و فروشندگان یک ارتباط واقعی و خالصانه برقرار می‌کنید و برای این ارتباط وقت می‌گذارید، آن‌ها احساس خاص بودن می‌کنند و هر زمان به مشکلی برخورد کنند یا کاری داشته باشند، سراغ شما می‌آیند. یک رابطه خوب که امروز شکل می گیرد، نتیجه خود را فردا نشان خواهد داد. با انجام کارهای ساده‌ای مثل ایمیل زدن می‌توانید چنین رابطه‌ای را ایجاد کنید. اینکه از چه راهی برای ایجاد یک رابطه خوب استفاده کنید، بستگی به طرف مقابلتان دارد.

در مطلب بعدی شما را با قسمت آخر از کارهایی که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق نباید انجام دهید آشنا خواهیم کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *