برای موفقیت در کار مشاوره املاک، چه کارهایی را انجام ندهیم؟ (قسمت اول)

در مشاوره املاک، مانند هر شغل دیگری، بایدها و نبایدهایی وجود دارند که رعایت آن‌ها، لازمه موفق شدن و پیشرفت شغلی است. آیا می‌دانید بایدها و نبایدهایی که یک مشاور املاک باید مد نظر داشته باشد، چیست؟

در مطالب قبلی، ما درباره بایدهای موفق شدن در شغل مشاوره املاک صحبت کردیم. گفتیم که یکی از کلیدهای اصلی موفقیت در این شغل ارتباط با مشتری، حتی پس از انجام معامله و خرید یا فروش خانه است،  و توضیح دادیم که چگونه از اصول روانشناسی برای حفظ و پایداری این ارتباط می‌توانید استفاده کنید. در مطلب زیر، مواردی را که می‌باید حتما از آن‌ها پرهیز کنید توضیح می‌دهیم؛ اشتباهات رایجی که یک مشاور املاک باید مراقب باشد انجام ندهد. این اشتباهات را به صورت فهرست آورده‌ایم و برای هرکدام توضیح می‌دهیم که چرا نباید انجام شوند.

عدم ارتباط کافی با مشتریان

عدم ارتباط کافی با مشتریان-موفقیت در کار مشاوره املاک

این مورد مهمترین اشتباهی است که مشاورین املاک باید مراقب باشند انجام ندهند و در واقع در بالای لیست قرار دارد، شکایت  بیشتر مشتریان این است که مشاورین املاک، بعد از اینکه معامله تمام می‌شود، ارتباط ضعیفی با آن‌ها دارند. یک تلفن به مشتری فقط چند دقیقه طول می‌کشد، ولی تاثیرات مثبت زیادی دارد و می‌تواند فرصت‌های جدیدی در آینده برای شما ایجاد کند. یک مکالمه تلفنی با مشتری و خیلی مختصر و مفید او را از آخرین جزییات و اتفاقات باخبر کردن، به تلاش خاصی احتیاج ندارد. فقط تعهد شما را نشان می‌دهد. حتی یک پیام کوتاه هر هفته یکبار کفایت می‌کند و می تواند رابطه خوبی میان شما و مشتریان ایجاد کند، رابطه‌ای که نشان دهنده تعهد و وفاداری شما است.

 

عدم سرمایه گذاری بجا و درست

کارگاه‌های آموزشی بازاریابی و فن‌گفتگو-موفقیت در کار مشاوره املاک

شما هر هزینه‌ای که انجام می‌دهید، باید در نهایت، توسعه کار و افزایش تعداد مشتری را به همراه داشته باشد. باید بدانید برای چه چیزی هزینه می‌کنید، مثلا هزینه کردن برای گرفتن یک دستیار خوب یا هزینه کردن برای آموزش جزء مواردی هستند که سودمند هستند و در واقع نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شوند که سود آن‌ها به خودتان برمیگردد. استخدام یک دستیار خوب، به شما کمک می‌کند وقت بیشتری برای جذب مشتری صرف کنید؛ در نتیجه، تعداد معامله بیشتری انجام دهید، و در نهایت کارآیی و درآمد بیشتری داشته باشید. آموزش و ارتباط با کسانی که در حرفه‌تان فعالیت می‌کنند، را جدی بگیرید. مطالعه کنید و در کارگاه‌های آموزشی بازاریابی و فن‌گفتگو شرکت کنید.

در مطلب بعدی شما را با دیگر کارهایی که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق نباید انجام دهید آشنا خواهیم کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *