چگونه یک مشاور املاک موفق باشیم؟ (قسمت دوم)

چگونه یک مشاور املاک موفق باشیم؟ (قسمت دوم)

 

موفقیت در کار مشاوره و معامله املاک و مستغلات فقط به معنی انجام معاملات نیست. موفقیت اصلی، خوشنام بودن و داشتن توانایی گسترش کار است.

همه مشاورین املاک فعال در بازار مسکن تلاش می کنند که در حرفه خود سرآمد باشند. برای رسیدن به این هدف، قطعا مشکلات و چالشهای زیادی وجود دارد. در مطلب قبل با قسمت اول از توصیه‌های کارشناسان برای چگونگی غلبه بر چالش‌ها و وظائف یک مشاور املاک موفق آشنا شدیم. در ادامه با قسمت دوم و پایانی نظرات کارشناسان آشنا خواهیم شد.

وسواس داشته باشید

نسبت به اینکه مشتریان خدمات شما را دریافت کنند؛ نسبت به اینکه بهترین خدمات را، در حد رضایت آنها، ارائه دهید؛ نسبت به اینکه مشکلات را حل کنید و  کسب و کار را توسعه دهید؛ نسبت به همه اینها وسواس داشته باشید و شفاف عمل کنید.

همیشه آماده کمک کردن باشید

همیشه یادتان باشد کمک کنید. خوشنامی و شهرت شما با کارهایی که انجام می‌دهید به وجود می‌آید نه با حرف‌هایی که می‌زنید. وقتی کمک می‌کنید، چه با اطلاعاتی که ارائه می‌دهید، چه با مهارت یا تخصصی که دارا هستید، از شما به عنوان فردی که برای کمک کردن آمادگی دارد، یاد می‌کنند، و این موضوع به خوشنامی و شهرت شما کمک می‌کند.

گوش کنید و یاد بگیرید

شنونده خوب بودن کلید موفقیت در کار است. وقتی شنونده خوبی باشید، نشان می‌دهید که به فرد مقابل توجه دارید و این کار به شما کمک می‌کند تصویر درستی از نیازها و خواسته‌های طرف مقابل داشته باشید و در نهایت بتوانید راه‌ حل بهتری ارائه دهید.

 راه‌حل‌های مستقیم برای مشکلات مشتریان ارائه دهید

بزرگترین مانع برای موفقیت یک مشتری انحراف از مسیری است که او را به اهدافش می‌رساند. عدم ارائه خدمات مناسب مشتری را دچار سردرگمی می‌کند. پس ضروری است برای موفقیت در کار، به مشتریها نشان دهید که چگونه خدمات ارائه شده توسط شما، موانع پیچیده را برطرف می‌کند.

 ارتباط مستمر با مشتریان داشته باشید

بهترین تبلیغ برای معرفی کار و خدماتتان، خود شما هستید. ولی تا زمانی که ارتباط موثر و دائم با مشتریان نداشته باشید، نمی‌توانید کار و خدماتتان را تبلیغ کنید. برای تبلیغ کردن باید هزینه کنید تا بتوانید درآمد داشته باشید. عکس قضیه نیز صادق است، اگر تبلیغ نکنید، مشتریان از شما و خدماتی که ارائه می‌دهید هیچ اطلاعی پیدا نمی‌کنند و بالطبع درآمد هم نخواهید داشت.

فعالیت نتیجه‌بخش است

هر چه بیشتر فعالیت و پیگیری کنید، نتایج بهتری می‌گیرید. وقتی پیگیر فعالیت‌هایتان باشید، متوجه خواهید شد که چه کاری باید انجام دهید تا بتوانید درآمدزایی داشته باشید. جلسه و تبادل اندیشه، برای پیشبرد کار ایده‌های خوبی هستند، ولی به اندازه فعالیت و پیگیری کردن، نتیجه بخش نیستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *