چگونه یک مشاور املاک موفق باشیم؟ (قسمت اول)

چگونه یک مشاور املاک موفق باشیم؟ (قسمت اول)

 

موفقیت در کار مشاوره و معامله املاک و مستغلات فقط به معنی انجام معاملات نیست. موفقیت اصلی، خوشنام بودن و داشتن توانایی گسترش کار است.

همه مشاورین املاک فعال در بازار مسکن تلاش می‌کنند که در حرفه خود سرآمد باشند. برای رسیدن به این هدف، قطعا مشکلات و چالش‌های زیادی وجود دارد. در هر بنگاهی، حداقل یک نفر پیش کسوت حضور دارد که راهنمایی‌های لازم را به دیگر مشاورین ارائه می‌دهد. ولی این راهنمایی‌ها فقط یک قسمت از همه‌ی آن نکاتی است که یک مشاور املاک باید بداند تا بتواند در حرفه خود موفق شده و پیشرفت کند. در این جا ، با استفاده از نظرات کارشناسان، نکاتی را ارائه می‌دهیم تا با استفاده از آنها بتوانید یک مشاور موفق باشید.

فقط به فکر فروش نباشید

شغل یک مشاور املاک، فروش نیست، بلکه راهنمایی و آسان کردن کار مشتری است. مشاور باید توصیه‌های مورد نیاز را به مشتری بدهد و به او کمک کند تا به اهداف مورد نظرش نزدیک شده و آنها را جلو ببرد. یک مشاور باید اول نیازهای مشتری را در نظر بگیرد بعد نیازهای خودش را.

برای دیگران ارزش قایل شوید

ارزش قائل شدن برای دیگران بهترین توصیه به یک مشاور است. وقتی برای دیگران ارزش قائل شوید، آنها متقابلا به شما اعتماد می‌کنند. این اعتماد، به تنهایی، بزرگترین سرمایه است و شما را به سمت فرصت‌های بهتر سوق می‌دهد و کمک می‌کند با مشتری ارتباط بهتری داشته باشید.

سخت کار کنید و صداقت داشته باشید

همیشه این توصیه را به یاد داشته باشید: زیاد تلاش کنید و در کارتان صداقت داشته باشید. وقتی برای همه‌ی سوالات پاسخی ندارید، وانمود نکنید که جواب همه‌ی آنها را می‌دانید، در حرفه معاملات املاک، بهترین سرمایه، خوش نامی است. وقتی پاسخ سوالی را نمی‌دانید، به مشتری دروغ نگویید. در عوض به او قول دهید پاسخ را پیدا می کنید و اقدام لازم را انجام می دهید.

گزینه های مختلف را ارائه دهید

با ارائه گزینه های مختلف، بجای وادار کردن مشتری به اخذ تصمیم از روی ناچاری، به او کمک می‌کنید بهترین گزینه را انتخاب کند. حتی اگر معامله انجام نگیرد، ارزش اعتمادی که به شما پیدا می کند، پایدارتر و از ارزش مادی یک معامله خیلی بیشتر است.

به ارزش‌های انسانی احترام بگذارید

بیشتر آموزش‌های مرتبط با انجام معاملات در این خلاصه می‌شود: قرارداد را امضا کن، پولت رو بگیر. ولی این درست نیست. یک مشاور امین مشتری است و وظیفه اصلی مشاور ارائه خدمات است. وقتی یک مشاور فقط به اهداف خودشاهمیت بدهد، مشتری بالاخره متوجه این قضیه خواهد شد. برعکس، وقتی دغدغه اصلی کمک به مشتری برای رسیدن به اهدافش باشد، اعتماد به وجود می‌آید. وقتی هدف، خدمت کردن باشد، موفقیت به دنبال آن خواهد آمد.

هر چیزی را که سر راهتان قرار می‌گیرد، کنار بزنید

باید نگرش شما این باشد: “اهمیت نمی‌دهم”. به چالشهایی که سر راهتان قرار می‌گیرد توجه نکنید و اهمیت ندهید. مهم نیست چه مشکلاتی سر راه شما قرار می‌گیرند. برای آنها راه حل پیدا کنید.

در اینجا به پایان بخش نخست توصیه‌های کارشناسان رسیدیم. در مطلب بعدی ادامه این توصیه‌ها را دنبال کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *