چگونه آپارتمان کوچک خود را به عمارتی دلباز تبدیل کنیم

حتما برایتان پیش آمده که هنوز جوهر اجاره نامه خشک نشده، به فکر این افتاده‌اید که چگونه دکور خانه را عوض کنید. کلی ایده‌های تزئینی دارید اما به محض این که وقت چیدمان می­­‌رسد، فضا برای اجرای همه ایده‌های شما کم می‌­آید و همه چیز آشفته به نظر می­‌رسد.

آینه روی دیوار
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

اولین توصیه ما برای چیدمان استفاده از آینه است که راه حل شیک و در عین حال قابل اجرایی است. مخصوصا در فضاهای تنگ‌تری مثل راهروها و ورودی خانه یا سرویس حمام و دستشویی که معمولا فضای کوچکتری دارند.

 

از پنجره تا دیوار
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

استفاده از پرده‌های بلند برای پنجره هایی که قدی نیستند، باعث می‌شود دیوارها هم بلند‌تر به نظر برسند. اگر در طبقات بالا‌تر هستید، حتما در ساعاتی از روز پرده‌ها را به یک سمت جمع کنید. این کار فضای بیرون از پنجره‌ها را با داخل سالن شما هدایت کرده و فضای سالن چند برابر می‌نماید. دیوار‌ها را با رنگ های روشن رنگ کنید، چرا که نور را منعکس کرده و فضا را روح دار‌تر می‌کنند. اگر می‌خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید، ترجیحا یک مدل ساده‌تر انتخاب کنید. مثلا به جای کاغذ دیواری طرح‌دار که فضا را کوچکتر می‌کند، مدل های بافت‌دار به کار ببرید.

 

کمی درخشندگی اضافه
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

 بکار بردن وسایل تزئینی کریستال و ترکیب آن با سنگ‌های آنتیک و  فلزات براق هم پیشنهاد خوبی است چراکه انعکاس و برق این وسایل چشم را خیره می‌کند و منزلتان را لوکس‌تر نشان می‌دهد. در افزودن بر ارتفاع اتاق‌هایی با سقف کوتاه هم تاثیر چشم گیری دارد.

 

استفاده از رنگ‌ها
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

اگر نمی‌خواهید خانه شما شبیه به جعبه مداد رنگی به نظر بیاید، در به کار بردن رنگ‌ها با تامل بیشتری پیش بروید. اگر دیوارهای خانه خیلی سفید هستند و تغییر آن میسر نیست، مبلمان و وسایل تزئینی را رنگی انتخاب کنید.

 

“سایه” دوست خانه های کوچک
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

شاید باور نکنید، اما سایه میتواند معجزه‌ی خانه کوچک شما باشد. برعکس آنچه که همه تصور می‌کنند، رنگ‌هایی مثل آبی ملوانی یا آبی تیره، عمق زیادی به فضا می‌بخشد و کوچکی فضا را استتار می‌کند. می‌توانید حداکثر یک یا دو دیوار سالن پذیرایی را تیره کنید از این طریق می‌توان سایه ایجاد کرد.

 

انتخاب وسایل متناسب‌تر
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

 اگر فضای کمی برای انتخاب میز نهار خوری دارید، انتخاب یک میز گرد و کوچک کارتان را راه می‌اندازد. میز تلویزیون را کلا فراموش کنید. تلویزیون را به دیوار، مقابل مبلمان نصب کنید. استفاده از میز‌های “پاف”به شدت پیشنهاد می‌شود چرا‌که هم میز جلوی مبل است و هم در زمانی‌که تعداد میهمان‌ها زیاد‌تر شد به کمک شما خواهد آمد. اگر “راحتی” اولویت اول شماست، مبل‌های بزرگ را انتخاب کنید. اما توجه داشته باشید که این کار شما را با محدودیت فضا برای چیدن سایر وسایل مواجه خواهید کرد. اگر تنوع بیشتر را ترجیح می‌دهید و وسایل متنوع می‌خواهید، مبل‌های ظریف‌تر را انتخاب کنید، که راحتی کمتری دارند. مبل‌هایی با دسته‌ها و پایه‌های بسیار باریک و جمع و جور بهترین گزینه‌ها هستند.

این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده‌ی هم زمان از همه‌ی گزینه‌های بالا ، برعکس عمل می‌کند و هر کدام جداگانه می‌تواند راه حلی کارگشا برای خانه‌های کوچک باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *