چگونه خانه خود را سریع بفروشیم یا اجاره دهیم؟

راه‌های فروش سریع خانه کدام است؟ روش‌های آنلاین فروش خانه به چه صورت است؟ چگونه خانه خود را آنلاین بفروشیم؟ چگونه خانه خود را سریع اجاره دهیم؟ راه‌های رهن و اجاره سریع خانه چیست؟

فروش ملک همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها بوده است. خصوصا در سال‌های اخیر با افزایش شدید قیمت خانه و ملک، این دغدغه پررنگ‌تر نیز شده است. علاوه بر مسائل مالی، چگونگی فروش یا اجاره دادن خانه هم بسیار مهم است و پیدا کردن مشتری مناسب کار راحتی نیست و به وقت و انرژی زیادی نیاز دارد. اما در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، راه‌های پیدا کردن مشتری مناسب برای ملک، تغییر کرده است.

دیگر لازم نیست شال و کلاه کنید و برای پیدا کردن مشتری به بنگاه‌ مراجعه کنید. سایت‌های مختلف اینترنتی کار را راحت کرده‌اند و می‌توان از طریق آن‌ها، راحت‌تر و سریع‌تر به فروش و اجاره خانه پرداخت. در این مطلب سعی داریم به روش‌های آنلاین و سریع فروش یا اجاره دادن ملک بپردازیم. با ما همراه باشید.

روش‌های کلی فروش یا پیدا کردن مشتری برای خانه

 • مراجعه به بنگاه

در روش سنتی فروش یا اجاره خانه، فروشنده، ملک خود را به اصطلاح به بنگاه‌های املاک می‌سپارد و مشاوران املاک با توجه به شرایط خریدار، تعداد محدودی ملک را برای بازدید انتخاب می‌کنند. مشکل این روش این است که خریدار دید جامع و کاملی نسبت به همه املاک موجود در بازار به دست نمی‌آورد و نمی‌تواتد درست انتخاب کند. همین موضوع باعث طولانی شدن روند پیدا کردن مشتری مناسب برای خانه می‌شود.

همچنین فروش خانه از طریق بنگاه‌های مشاور املاک کاری بسیار وقت‌گیر و طاقت‌فرسا است. فروشنده باید برای اطلاع از وضعیت خانه خود، مدام از این بنگاه به بنگاه دیگر سر بزند. در ضمن زمانی که فروشنده برای فروش یا اجاره دادن سریع‌تر، ملک خود را به چند بنگاه می‌سپارد، امکان پایین و بالا شدن قیمت ملک به خاطر رقابت بین بنگاه‌ها هم زیاد اتفاق می‌افتد. گاهی مشاوران املاک برای فروش یا اجاره سریع‌تر ملک، قیمت آن را پایین‌تر از قیمت واقعی اعلام می‌کنند و به قول خودشان معامله را جوش می‌دهند و فروشنده مجبور به قبول شرایط است.

 • روش آنلاین فروش یا رهن و اجاره خانه

در این روش فروشنده خانه خود را در سایت یا پلتفرم‌‌های هوشمند جستجوی خانه، آگهی می‌کند تا مشتری مناسبی برای آن پیدا شود و تماس بگیرد. یعنی دیگر لازم نیست وقت و انرژی زیادی برای پیدا کردن مشتری صرف شود. مشکل این روش این است که ممکن است آگهی به میزان لازم مورد توجه خریداران قرار نگیرد و بازدید نداشته باشد.

برای حل این مشکل بعضی از پلتفرم‌های جستجوی ملک، علاوه بر جست‌جوی خانه، از طریق قابلیت هوش مصنوعی، فرایند ارتباط فروشنده و خریدار را راحت‌تر کرده‌اند. به این صورت که آگهی‌های خانه‌های عرضه شده برای فروش یا اجاره را با استفاده از روش‌های مبترکانه پیدا کرده و به خریداران معرفی می‌کنند.

اینپین یکی از پلتفرم‌هایی است که با دارا بودن قابلیت هوش مصنوعی، خانه‌های آگهی شده توسط فروشندگان را راحت‌تر به خریدار مناسب می‌رساند، در ادامه به بررسی و معرفی این پلتفرم خواهیم پرداخت.

نگرد، تا اینپین بگرده!

اینپین جزو اولیناستارتاپ‌های دنیا است که به کمک هوش مصنوعی و قابلیت‌های منحصر به فرد مسئله خرید و فروش سریع ملک را حل کرده است.

جستجوکنندگان ملک می‌توانند مشخصات دقیق ملک مورد نظرشان را در محله‌های دلخواه، در اینپین ثبت کنند و تا ۳۰ روز مناسب‌ترین آگهی‌های موجود در سامانه را روی موبایل خود به صورت پوش نوتیفیکیشن لحظه‌ای، پیامک و ایمیل دریافت کنند. همچنین در صورت تمایل آن‌ها اینپین «درخواست ملک» را برای تمامی مشاورین فعال در محله‌های انتخابی ارسال می‌کند و جستجوکننده ملک، پیشنهادات جداگانه‌ای طی این ۳۰ روز از مشاورین متخصص نیز دریافت خواهد کرد.

چگونگی فروش یا رهن و اجاره سریع خانه در اینپین

1-برای ثبت آگهی ملک در اینپین ابتدا باید اپلیکیشن اینپین را روی گوشی نصب کنید. اما به زودی ثبت آگهی ملک از طریق وبسایت اینپین نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

2-بعد از نصب اپلیکیشن به قسمت “ثبت آگهی” رفته و نوع آگهی خود را انتخاب کنید. بعد از مشخص کردن نوع ملک، شهر، محله و آدرس دقیق ملک را روی نقشه مشخص کنید. سپس مشخصات دقیق ملک را وارد کرده و آگهی خود را ثبت کنید. ثبت آگهی ملک در اینپین رایگان است.

3-بعد از ثبت آگهی تا ۳۰ روز‌ ملک شما، به خریدارانی که ملک دلخواهشان با مشخصات ملک شما مطابقت دارد، معرفی می‌شود. به این صورت که هوش مصنوعی اینپین درخواست های ملک مشابه با مشخصات آگهی شما را برای خریداران بالقوه ارسال می‌کند.

4-بعد از اینکه مشتری از بین آگهی‌ها، خانه‌ای را پسندید، از طریق شماره تماس مندرج در آگهی، با شما ارتباط برقرار کرده و برای بازدید از ملک قرار می‌گذارد.

نکات مهم در تبت آگهی ملک در اینپین

 • امکانات عمومی، اختصاصی و امکانات ویژه ملک خود را کامل در آگهی قید کنید. امکانات اختصاصی مانند چشم‌انداز، نوع نما، امکانات ویژه مانند سیستم امنیتی و لابی و امکانات عمومی مانند بالکن و انباری و …

همچنین برای تصمیم‌گیری بهتر مشتری، ویژگی‌هایی مانند وام‌، تعداد کانکس پلیس در محله، نورگیر بودن خانه، مسافت رسیدن به اولین مرکز درمانی، خدماتی، رفاهی یا چگونگی دسترسی به بزرگراه‌های اصلی را به طور کامل شرح دهید. گاهی یک ویژگی خاص در مورد خانه، چشم مشتری را می‌گیرد!

 • حتما در آگهی عکس‌های ملک را پیوست کنید. توجه داشته باشید که زاویه و کیفیت عکس‌ها بسیار مهم است. حتی از فضای بیرون خانه هم عکس پیوست کنید. بسیاری از خریداران به فضای بیرون خانه و ورودی خانه اهمیت می‌دهند. به تجربه ثابت شده که آگهی‌هایی که دارای تصویر هستند ، بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرند.
 • اگر قیمت نهایی قابل مذاکره است، در آگهی ذکر کنید که مشتری برای بازید خانه شما ترغیب شود.
 • اگر ملکی را برای رهن یا اجاره آگهی می‌کنید، در مورد هزینه‌های ساختمان و شارژ آن اطلاعات لازم را قید کنید.
 • اگر خانه را بازسازی و نوسازی کردید، حتما با جزئیات در آگهی ذکر کنید. که مشتری بداند که لازم نیست خرج زیادی در خانه بکند.

چک لیست نکاتی که هنگام فروش یا رهن و اجاره خانه برای فروش سریع ملک، باید به آن توجه کرد:

 • صحبت با همسایگان یا صاحبخانه قبلی مشتری در مورد چگونگی رفتار و کردار مشتری، مثلا خوش‌قول بودن در پرداخت هزینه‌های ساختمان.
 • تعمیرات وسایل و تجهیزات خراب
 • مرتب و تمیز کردن خانه هنگام بازید مشتری. خانه باید به گونه‌‌ای باشد که در نگاه اول، عالی به نظر برسد.
 • گفتگو و چانه‌زنی با مشتری در مورد شرایط ملک و معامله آن. سعی کنید ابهامی بین طرفین باقی نماند، زیرا بعد از بستن قرارداد، فسخ معامله کار راحتی نیست و ممکن است به ضرر طرفین تمام شود.
 • بهره بردن از یک مشاور املاک باتجربه و کاربلد. چگونگی مذاکره در مورد قیمت خانه یکی از مراحل اساسی در جوش خوردن معامله محسوب می‌شود.
 • تنظیم مبایعه‌نامه در بنگاه‌های مشاور املاک رسمی و اقدام برای تنظیم سند قطعی ملک
 • دریافت کد رهگیری بعد از نوشتن قرارداد
 • آشنایی با قوانین حقوقی خرید و فروش ملکی، برای بستن یک قرارداد محکم و بی‌نقص

چرا اینپین؟

 • سیستم عامل اندروید و IOS

اپلیکیشن موبایل اینپین روی دو سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس است. به این ترتیب ساده‌ترین وسیله جستجوی خانه را می‌توانید همیشه همراه خود داشته باشید.

 • خدمات گسترده به مشتریان و مشاوران املاک

اینپین به جویندگان ملک اعم از افراد عادی، مشاور و آژانس املاک خدمات ویژه ارايه می‌دهد. یعنی افراد می‌توانند به عنوان آژانس املاک، مشاور یا فرد عادی، آگهی ملک خود را ثبت کنند. استفاده از اینپین برای افراد عادی و مشاوران املاک رایگان است. برای ثبت‌نام به عنوان مشاور املاک اینجا را بخوانید.

 • استفاده آسان از اینپین

برای استفاده از اینپین فقط کافی است اپلیکیشن یا وبسایت اینپین را باز کرده و با وارد کردن مشخصات خود، ثبت‌نام کنید. سپس می‎‌توانید به جستجوی خانه یا ثبت آگهی خانه بپردازید. برای جستجوی از میان آگهی‌های اینپین، شهر و محله مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب محله، همه آگهی‌ها در محله انتخابی، همراه با مشخصات کامل روی نقشه نمایش داده می‌شود.

 • ارسال آگهی‌های مطابق با درخواست خریدار

یکی از مهم‌ترین قابلیت‎های اینپین در مقایسه با پلتفرم‌های مشابه امکان “ثبت درخواست ملک” است. در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که درخواست برای مشاورین محله ارسال شود یا خیر. در صورت موافقت، مشاورین املاک روی درخواست شما کار کرده و با شما تماس خواهند گرفت.

 • ارائه فایل‌های واقعی و به روز

اینپین با دارا بودن هزاران آگهی واقعی ملک، مشاور املاک و آژانس املاک، یکی از به روزترین پلتفرم‌های جستجوی هوشمند ملک است. همچنین لازم نیست از غیرواقعی بودن تصاویر و مشخصات املاک نگران باشید، زیرا تمامی آگهی‌ها و درخواست‌های خرید یا اجاره توسط تیم کنترل کیفیت اینپین بررسی و صحت‌سنجی می‌شوند.

 • واقعیت افزوده

قابلیت مهم دیگر اینپین “واقعیت افزوده” است. شما می‌توانید در هر نقطه‌ای از شهر که هستید، با کمک دوربین گوشی، محیط را اسکن کنید و آگهی‌ها، مشاوران و آژانس‌های املاک اطراف خود را ببینید. مثلا اگر در جستجوی اجاره آپارتمان در فرمانیه هستید، با قدم زدن در این محله و گرفتن دوربین گوشی به سمت خانه‌های محله، مشخصات آگهی‌های آن محله و خیابان‌های اطراف در فاصله ۵۰۰ متری برای شما نمایش داده می‌شوند.

اگر مالک یا مشاور طبق برنامه از پیش اعلام شده به منظور پذیرای بازدیدکنندگان در محل ملک حضور داشته باشند، آدرس تمامی املاک “بازدید آزاد” نیز روی نقشه و در بخش واقعیت افزوده مشخص شده است.

 • مجله اینپین، راهنمای جامع و کامل ملک و خانه

اینپین علاوه بر پیدا کردن خانه، به تمام سوالات در خصوص خانه و ملک پاسخ می‌دهد. فقط کافی است به مجله اینپین در وبسایت اینپین سری بزنید و به صدها مقاله و مطلب در حوزه‌های مختلف خانه و املاک، مانند مسائل حقوقی، دکوراسیون، آپارتمان‌نشینی و … دسترسی پیدا کنید.

 • حفظ ارتباط مشاوران املاک با مشتریان

یکی از مزایای اینپین برای مشاوران املاک این است که در بسیاری موارد مشاورین محل کار خود را تغییر می‌دهند و ارتباط خود را با برخی مشتریان قدیمی از دست می‌دهند. برخورداری از یک پروفایل شخصی به مشاور این امکان را می‌دهد تا ارتباط خود را با مشتریان حفظ کند.

 • تفاوت مشاوران رسمی و غیررسمی

مشاورین حرفه‌ای که مدارک خود را در اینپین آپلود کرده و در یک آژانس املاک معتبر فعالیت دارند، به عنوان “مشاور عضو اتحادیه” به همراه لوگوی اختصاصی در پروفایلشان معرفی می‌شوند. سایر مشاوران که فاقد مدرک هستند به عنوان “مشاور آزاد” معرفی شده‌اند.

 • کمپین پرداخت یک ماه اجاره خانه شما توسط اینپین

خبر خوب اینکه اینپین به فکر مستاجران نیز هست، به همین منظور هر ماه به قید قرعه مبلغی از اجاره خانه 5 مستاجر را به صورت نقدی پرداخت می‌کند. برای شرکت در این قرعه‌کشی کافی است در گوگل عبارت “این ماه اینپین” را جستجو کنید و مراحل ثبت نام در قرعه‌کشی را تکمیل کنید.

در روزهای سرد زمستان که همه با بیماری کرونا سروکله می‌زنیم و بهتر است در خانه بمانیم، بهترین و امن‌ترین راه جستجوی خانه، استفاده از پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های هوشمند جستجوی املاک است. برای فروش هرچه سریع‌تر خانه در فصل زمستان، اینپین راهکارهای موثری دارد که می‌توانید به کار ببرید.

امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری در مورد چگونگی فروش خانه در اینپین دارید، با کارشناسان ما در بخش نظرات در میان بگذارید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *