“سرعت عمل” یکی از عوامل موفقیت مشاوران املاک

مصاحبه با آقای امیر حسین خوش کامه مشاور املاک منطقه 1


با سلام، لطفا خودتون رو به اختصار معرفی کرده و خلاصه ای از سوابق حرفه ای خود برای خوانندگان ما بیان کنید:

سلام امیرحسین خوشکامه هستم فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتی در مقطع لیسانس و مدتی است که به کار مشاوره خرید و سرمایه گذاری در املاک مشغول به فعالیت هستم. طی دوسال گذشته با تمرکز روی بازار املاک در منطقه 1 تهران به عوان کارشناس رسمی در بسیاری از پروژه ها حضور موفق داشتم و در حال حاضر شبکه بسیار ارزشمندی از سازندگان و سرمایه گذاران منطقه را به عنوان زیربنای بیزینس شخصی خود در اختیار دارم که با برقراری ارتباط فعال توانسته ام پاسخ اعتمادشان را با ایجاد سودآوری و خدمات رسانی مناسب بدهم. جمله معروفی از یک کارآفرین شناخته شده می گوید :” به خودت نگاه کن، اگر برترین نیستی پس یک بازنده ای”. من همیشه خودم را با خودم مقایسه میکنم و سعی دارم همواره بهترین خودم را ارائه کنم و همواره در مسیر پیشرفت گام بردارم.

به گفته برخی کارشناسان با روی کار آمدن دموکرات ها در امریکا و ادامه روند کاهشی نرخ ارز، بازار ملک و املاک ایران به رکود تورمی شدید و طولانی وارد خواهد شد، به طوری که بدون کاهش قیمت ها، تعداد معاملات ملکی کاهش محسوس خواهد داشت و بازار از حالت فروشنده محور به خریدار محور تغییر خواهد کرد. نظر شما در این مورد چیست؟

من ضمن تایید نظر کارشناسان مذکور بر این باورم که قیمت ملک در ایران بر اساس عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد. البته به نظر من این عرضه و تقاضا ارتباط چندانی به نرخ برابری ارز ندارد ولی بر اساس المان های متغییر دیگر، روند رشد قیمت ملک طی روزهای آینده کاهشی بوده و فروشندگان واقعی در بازار حضور بیشتری پیدا خواهند کرد.

به عنوان یک فعال موفق در بازار کسب و کار، چه اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی برای خود تعریف کرده اید و جایگاه شغلی و حرفه ای خود را در 5 سال آینده چگونه ترسیم می کنید؟

خدا رو شکر در کسب و کار ما به عنوان مشاورین املاک هیچ محدودیتی برای موفقیت تعریف نشده و هر روز کاری شما می تواند پر از فرصت های طلایی برای رشد تساعدی باشد، لذا من در تعیین اهداف خود حد نهایتی متصور نیستم. ولی اگر بخواهم پاسخ ملموسی برای خوانندگان شما داشته باشم،  برای 5 سال آینده خودم را مالک یک برج شخصی در یکی از مناطق خوب تهران می بینم. و البته در آن روز مشغول ساخت و ساز مسکن خواهم بود که بهش علاقه دارم. به نظر من کسب و کار مرتبط با ملک و املاک کسب و کاری است که اگر کسی به آن وارد شود هرگز نمی تواند خود را راضی کند تا به کار دیگری مشغول شود.

آیا به نقش آموزش در موفقیت مشاورین املاک اعتقاد دارید؟ لطفا توضیح دهید:

بله قطعا. به باور من بدون آموزش و کسب مهارت، کسب موفقیت در هیچ کاری امکان پذیر نیست. خوشبختانه فرصت طلایی که برای جوانان در این کشور وجود دارد، ارزان بودن آموزش است و این فرصت، ایران را به یکی از بهترین کشور های دنیا برای دستیابی به آموزش ارزان بدل نموده است. به نظر من بین مهارت های متعدد که در کار مشاوره املاک به ما کمک می کند، دستیابی به “مهارتهای ارتباطی و فروش” از همه مهم تر و کاربردی تر است. خود من جدا از اینکه از دوره های تخصصی آقای دکتر شایگان برای کسب مهارت های مختلف برای مشاورین املاک بهره گرفتم، هر روز مطالعه می کنم و هیچ فرصتی را برای مطالعه از دست نمی دهم. افراد موفق زیادی را می شناسم که در جبهه ساخت و ساز و تولید مشغول به فعالیت هستند و برای خود و جمع کثیری از انسان ها روزی حلال می سازند و چرخه اقتصاد را در حوزه تاثیرگذاری خود به خوبی می چرخانند. این گونه افراد همواره برای من نقش الگو را ایفا می کنند و من در تلاشم که از ایشان بیشتر بیاموزم.

نقش سیستم های نرم افزاری در محیط آنلاین را در موفقیت مشاورین املاک چگونه ارزیابی می کنید؟

من نقش آنها را کاملا مثبت ارزیابی می کنم. آنها به مشاور املاک کمک میکنند که در زمان – به عنوان مهمترین دارایی یک مشاور- صرفه جویی کند چرا که به مشاور کمک می کنند که توان و انرژی خود را بصورت هدفمند هزینه کند و پروسه طولانی، خسته کننده و استرس آور خرید و اجاره ملک را برای هر سه ضلع مثلث خرید (خریدار- فروشنده-مشاور) کوتاه می کنند.

از چه طریقی با اپلیکیشن اینپین آشنا شدید و این اپلیکیشن تا کنون در چه مواردی به شما کمک کرده است؟

اپلیکیشن اینپین را از طریق استاد خودم جناب آقای دکتر شایگان شناختم و در حال حاضر اینپین تنها نرم افزار تخصصی ملکی است که من استفاده می کنم. من مشخصا در دو زمینه فایل یابی و هوش مصنوعی پیگیری درخواست متقاضیان از این اپلیکیشن بهره گرفتم و صراحتا برای من که بصورت تخصصی در زمینه مشاوره املاک فعال هستم نحوه کار و نوع نگاه اینپین بسیار جالب توجه بوده است. با استفاده از امکان درج آگهی هم فرصت های زیادی برای من ایجاد شد که خود نشان از بازدید های موثر و هدفمند کاربران اینپین دارد. رشد تعداد استفاده کنندگان از پلتفرم اینپین  باعث شده است که این بهره وری با رشد ثابت روزمره روبرو باشد. زیر ساخت های اینپین به بالاتر رفتن شناخت افراد از من مشاور و اصطلاحا مبحث “برندیگ” هم کمک شایانی به من و مشاورین دیگر می کند و از دیدگاه حرفه ای، به معنای واقعی “نمره قبولی” گرفته است. در حال حاضر من از پکیج A++  یک ساله اینپین استفاده می کنم.

در پایان اگر بخواهید به مشاورین املاکی که به تازگی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده اند فقط سه توصیه داشته باشید، آن سه توصیه چه خواهند بود؟

البته مهمترین عامل موفقیت خودم را در یک کلام “سرعت عمل” می دانم. برای تضمین موفقیت یک مشاور، هیچ چیز جای ارائه خدمات جامع و کامل فروش ملک برای مالک در کمتر از 48 ساعت را نمی گیرد. ولی اگر از این بگذریم، تقویت سه مشخصه را در ساخته شدن شخصیت کاری یک مشاور حیاتی می بینم:

1- روحیه بالا  (همیشه و در همه حال نیمه پر لیوان را نگاه کنید و سعی کنید در این مورد الگوی دیگران باشید)

2- تمرکز (هیچ کاری را نیمه کاره رها نکنید و باور داشته باشید که هیچ مشتری کم اهمیت نیست)

3- عزت نفس (اول به خود و سپس به دیگران احترام بگذارید. باور شما به توانایی های خودتان دیگران را نیز مجاب می کند که به شما باور داشته باشند)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *