“تبلیغات” کارآمدترین روش در پیشرفت و رشد املاک خرد و کلان

مصاحبه با سرکار خانم زارعی از آژانس مشاورین املاک فروهر در منطقه 3 تهران

  • سلام لطفا خودتون را برای خوانندگان ما معرفی بفرمایید و چه طور شد که به حرفه مشاورین املاک وارد شدید؟چه اتفاقی افتاد که این حرفه رو انتخاب کردید و چند وقت سابقه حضور توی این حرفه رو دارید؟

سلام زارعی هستم بصورت کاملاً اتفاقی با این حرفه آشنا شدم و خیلی مفتخرم که در این شغل فعالیت میکنم و نزدیک 2 سال می باشد که در مسکن بزرگ فروهر در منطقه 3 تهران به عنوان مدیر داخلی مشغول به فعالیت هستم

  • حضور مشاورین املاک خانم مثل شما برای متقاضیان ملکی که خانم هستند چه فوایدی میتواند داشته باشد؟

بنظر من در همه مشاغل حضوریک خانم بعنوان نیروی موثر و کارآمد الزامی می باشد مخصوصا در حرفه املاک که معمولاً در یک طرف قضیه خرید و یا رهن و اجاره یک ملک مسکونی خانم خانه و یا در بعضی مواقع تنها مخاطب و طرف مورد معامله خانم می باشد. لذا با وجود یک خانم برای طرفین معامله اطمینان خاطر و آرامش نسبی ایجاد می شود و باعث می شود کار سریعتر به نتیجه برسد. البته من تفاوتی در جنسیت مشاور املاک نمی بینم و خدای ناکرده نگاه جنسیتی به کار ندارم ولی به تجربه ثابت شده است که اغلب افراد در امور خدماتی با هم جنس خود راحتتر به نتیجه میرسند و اطمینان و آرامش قلبی بیشتری دارند .

  • نظر و دیدگاه دوستان و طرافیان شما در مورد َشغل شما به عنوان یک مشاور املاک خانم چیست؟

قطعاً در این عصر جدید با وجود باز بودن ذهن ها و تفکرات انسان ها بسیاری از مسایل برای مردم حل شده است و در نتیجه بسیاری از مشاغل که در گذشته برای قشر خاصی مذموم و ناپسند بود، در زمان حال بسیار مورد تشویق قرار گرفته است. از آن جمله میتوان به شغل مشاور املاک اشاره کرد که در زمان حال بسیار مورد توجه است و طبیعتاً اگر تشویق و حمایت اطرافیان و نزدیکان نباشد هر شغلی از همان ابتدا خسته کننده بوده و موجب دلزدگی می شود و ادامه مسیر، میسر نخواهد بود .

  • بازار املاک تهران را چطور ارزیابی می کنید و اگر بخواهید شرایط بازار را با چند سال پیش مقایسه کنید چه تفاوتی میبینید؟

بازار مسکن متاثر از شرایط روز جامعه در شرایط کنونی دچار رکود است که انشالله با تدابیر مسئولین امر به زودی بازار املاک به ثبات و ارزش واقعی می رسد با یک مطالعه ساده در آمار سال های قبل به این نتیجه می توان رسید که در گذشته سال های بهتری را در کسب و کار املاک نسبت به امسال تجربه کرده ایم و البته این نکته نباید فراموش شود که هنوز سه ماه از سال باقی مانده و باید منتظر بود تا ببینیم تا پایان سال چه خواهد شد.

  • در حال حاضر وضعیت آژانس های املاک چگونه است و برای پیشبرد اهداف خود از چه روش هایی استفاده می کنند؟ چه اقداماتی باعث می شود بازده اژانس های املاک در شرایط کنونی بازار بالاتر برود؟

در حال حاضر تبلیغات بعنوان موثرترین و کارآمدترین روش در پیشرفت و رشد املاک خرد و کلان می باشد. این تبلیغات می تواند بصورت تبلیغ در انواع سایت های معتبر، ایجاد و طراحی سایت مخصوص خود آژانس، راه اندازی صفحات تبلیغی، پنل های پیامکی، تبلیغ در مجلات و روزنامه های معتبر و غیره باشد. در کنار تبلیغات بصورت مجازی (دیجیتال مارکتینگ) از تحقیقات میدانی نباید غافل شد. آژانس ها باید تمام اطلاعات ملکی خود را به روز و جامع در اختیار داشته باشند و بطور کلی باید تمام جوانب تبلیغی را با توجه به بازدهی مناسب در نظر گرفته و در نهایت طبق اصول و متناسب با شرایط بازار عمل کنند.

  • به نظر شما یک مشاور املاک موفق چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به شرایط موجود زمانی یک فرد در حرفه اش موفق می شود که ابتدا یافته ها و دانش خود را همواره به روز کند و هر روز به آپدیت کردن اطلاعات خود بپردازد . از تمامی امکانات موجود استفاده کند و با مالکین و مشتریان خود دائما در ارتباط باشد. از تبلیغات در سایت های معتبر و همچنین در صفحات مجازی غافل نباشد و تحقیقات میدانی خود را طبق نیاز بازار و جامعه به روز کند .

  • به نظر شما استفاده مناسب از برنامه های نرم افزاری در محیط آنلاین برای مشاورین املاک چه فوایدی دارد؟

.در شرایط کرونا و این عصر دیجیتال که تمامی امور بشر به حضور در محیط آنلاین گره خورده است، تبلیغات در سایت های معتبر حرف اول را می زند و می تواند برای بسیاری از مشکلات راهگشا باشد .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *