سئوالات متداول

اینپین چیست؟

اینپین یک "سامانه آنلاین درخواست ملک" است که به کمک ابزارها و الگوریتمهای پیشرفته و هوشمند خود، مشخصات املاک درخواستی را با آگهی های املاک عرضه شده توسط مالکان و مشاوران مطابقت داده و املاک مناسب را به درخواست کننده اعلام می کند.

ثبت درخواست ملک چگونه کار می کند؟

جستجو کنندگان ملک می توانند مشخصات دقیق ملک مورد نظرشان را در محله های دلخواه خود در اینپین ثبت کنند و بلافاصله مناسب ترین آگهی های موجود در سامانه را روی موبایل خود دریافت کنند. همچنین در صورت تمایل، همزمان اینپین "درخواست ملک" را به رایگان برای تمامی مشاورین فعال در محله های انتخابی ارسال می کند و درخواست کننده، پیشنهادات جداگانه ای از مشاورین نیز دریافت خواهد کرد.

درخواست ملک تا چه مدت در اینپین معتبر و فعال است؟

از تاریخ ثبت "درخواست ملک"، به مدت ۳۰ روز هر آگهی جدیدی که توسط مالکین و یا مشاوران املاک به اینپین اضافه شود و با "درخواست ملک" مطابقت داشته باشد، برای درخواست کننده ارسال می گردد.

برنامه اینپین را از کجا دانلود کنیم؟

راهنمای دانلود اینپین، در منوی سمت راست بالای همین صفحه قرار دارد. ضمنا با جستجوی کلمه "اینپین" در فروشگاههای اپلیکیشن نیز می توان به لینک دانلود اینپین رسید.

دسترسی به خدمات اینپین از چه طریق امکان پذیر است؟

در حال حاضر اپلیکیشن موبایل اینپین روی گوشی های مجهز به سیستم عاملهای iOS و Android قابل نصب و استفاده می باشد. بزودی این خدمات از طریق وبسایت نیز در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

آیا برای استفاده از خدمات اینپین باید پول پرداخت؟

بخش زیادی از خدمات اینپین به صورت رایگان برای همه قابل استفاده است. به طور مثال "ثبت آگهی" و یا "درخواست ملک" به تعداد نامحدود رایگان می باشد. اما برای ثبت "آگهی ویژه" و یا "درخواست ملک ویژه" هزینه هائی طبق تعرفه های مندرج در اینپین دریافت می گردد. جداول تعرفه خدمات ویژه اینپین در داخل اپلیکیشن موجود و قابل رویت است.

چه کسانی می توانند از خدمات اینپین استفاده کنند؟

جستجو کنندگان ملک برای اجاره و یا خرید

صاحبان ملک برای اجاره، فروش و یا مشارکت

مشاوران و آژانسهای املاک

اینپین در کدام شهرها فعال است؟

اینپین در همه شهرهای ایران قابل دسترسی میباشد.

آیا برای استفاده از خدمات اینپین باید در سامانه ثبت نام کرد؟

برای استفاده از خدمات عمومی اینپین از جمله جستجوی املاک روی نقشه و یا رویت مشخصات و تصاویر املاک نیازی به ثبت نام نیست. اما استفاده از خدمات تخصصی اینپین، بدون ثبت نام میسر نیست. ضمنا ثبت نام در اینپین رایگان است.

آیا مشاوران املاک می توانند "درخواست ملک" ثبت کنند؟

خیر. این قابلیت تنها برای جویندگان ملک در دسترس است. مشاوران می توانند پروفایل شخصی خود را در اینپین ساخته و آگهی های خود را در سیستم ثبت کنند.

آیا صاحبان املاک میتوانند مستقیما و بدون کمک مشاورین املاک، آگهی خود را در سیستم ثبت نمایند؟

بله. مالکان می توانند مستقیما آگهی خود را در اپلیکیشن ثبت نمایند.

چه کسی درخواست ملک و یا آگهی ملک را در سامانه اینپین وارد می کند؟

تمام آگهی ها توسط خود مالکین و یا مشاورین املاک وارد سامانه می شوند و پس از تایید کارشناسان ما، در اینپین فعال میگردند.

برای ویرایش آگهی منتشر شده باید چکار کرد؟

از طریق بخش "آگهی های من" می‌توان آگهی را مشاهده و در صورت لزوم ویرایش کرد.

آیا امکان خرید یا اجاره مستقیم ملک در اینپین وجود دارد؟

خیر. اینپین یک آژانس املاک نیست و فقط جستجو کنندگان ملک را به عرضه کنندگان ملک معرفی می نماید و هیچ امکانی برای خرید یا اجاره ملک از اینپین به صورت مستقیم وجود ندارد. پس از یافتن ملک از طریق اینپین، می بایست برای انجام معامله با مالک و یا مشاور مربوطه تماس گرفته شود.

آیا اینپین از فروش یا اجاره املاک آگهی شده در آن، نفع می برد؟

خیر. اینپین فقط جستجو کنندگان ملک را به عرضه کنندگان ملک معرفی می نماید و هیچ منافع و یا دخالتی در انجام یا عدم انجام معامله ندارد.

آیا آدرس و موقعیت مکانی تمام آگهی ها در نقشه دقیق است؟

لزوما خیر. از آنجائیکه مالکین و یا مشاورین اقدام به ثبت آگهی در سامانه می کنند و آدرس ملک را روی نقشه مشخص می نمایند، ممکن است عمدا یا سهوا آدرس را در نقشه به اشتباه ثبت نمایند. لذا اینپین مسئولیتی برای صحت و دقت آدرس آگهی ها روی نقشه ندارد.

"واقعیت افزوده" چیست؟

واقعیت افزوده تکنولوژی مبتنی بر تصویر است که پیش از این به دلیل نیاز به سخت افزار پر توان، در اپلیکیشن های موبایل به ندرت مورد استفاده قرار گرفته است. شاید فیلم "ترمیناتور" یا " پلیس آهنی" را دیده باشید. هنگامی که در فیلم، روبات ها به مکانی نگاه میکردند و دوربین از زاویه چشم آنها به تصویر نگاه میکرد، اطلاعاتی به صورت "افزوده" بر روی تصویر نمایان میشد. مثلا فاصله یک نفر تا روبات، دمای محیط و اطلاعات مشابه. همه اینها حالاتی از واقعیت افزوده هستند. بطور خلاصه در این تکنولوژی، در حالی که به یک تصویر واقعی نگاه میکنید، اطلاعاتی به تصویر اضافه میشوند. عینک گوگل، بازی PokemonGo، یا فناوری HUD در اتومبیلهای مدرن امروزی، مثالهای دیگری از کاربرد تکنولوژی واقعیت افزوده هستند.

"واقعیت افزوده" در اینپین چه کاربردی دارد؟

تکنولوژی واقعیت افزوده در اینپین این امکان را می دهد که با استفاده از دوربین گوشی به ساختمانهای اطراف نگاه کرد و اطلاعات مربوط به املاک عرضه شده برای فروش و یا اجاره را در کنار هر یک از ساختمان ها روی صفحه دید. این اطلاعات با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده به تصویر اضافه شده است. همچنین می توان نام و محل دفتر آژانسهای املاک اطراف را نیز روی صفحه مشاهده کرد و به سهولت به دفتر هر یک از این آژانس ها مراجعه کرد. اینپین به عنوان یک پلتفرم،‌ برای اولین بار در بازار املاک دنیا از این تکنولوژی استفاده می کند.

نکته مهم: همه انواع گوشیها قادر به استفاده از این قابلیت نیستند! سخت افزار گوشی می بایست حداقل توانائیهای لازم را در این خصوص داشته باشد. نام برخی از گوشی هایی که قادر به استفاده از این قابلیت هستند عبارتند از:


دستگاههای مجهز به سیستم عامل iOS 11:

گوشی های iPhone سری 6s به بعد

iPad های سری جدید اپل


دستگاههای مجهز به سیستم عامل Android:

چگونه می توان در اینپین به عنوان مشاور املاک ثبت نام کرد؟

پس از ثبت نام رایگان به عنوان کاربر عادی، دکمه "ثبت نام مشاورین املاک" در منوی پروفایل، عضویت کاربر را به عضویت مشاور املاک تغییر خواهد داد.

چه کسانی میتوانند به عنوان مشاور املاک ثبت نام کنند؟

همه می توانند به عنوان مشاور در اینپین ثبت نام کنند. اشخاصی که کارت مشاور املاک ندارند و یا از جانب هیچ آژانس املاکی به عنوان مشاور معرفی نشده اند، تحت عنوان "مشاور آزاد" در اینپین نمایش داده خواهند شد.

نکته مهم: لازم است کاربران در همکاری با مشاوران املاک به این موضوع توجه کرده و حتی المقدور با مشاورینی که در اینپین به عنوان عضو اتحادیه معرفی شده اند، همکاری نمایند.

برای ثبت به عنوان مشاور و یا آژانس املاک در اینپین هزینه ای دریافت می شود؟

خیر. ثبت نام، ایجاد پروفایل و ثبت آگهی برای مشاوران و آژانسهای املاک در اینپین کاملا رایگان است. اما برای خدمات تخصصی ویژه، هزینه هائی طبق تعرفه های مندرج در اینپین دریافت می گردد. جداول تعرفه خدمات ویژه اینپین در داخل اپلیکیشن موجود و قابل رویت است.

چگونه پروفایل مشاورین املاک در اینپین نشان داده می شود؟

مشاورین حرفه ای که مدارک خود را در اینپین آپلود کرده و به یک آژانس املاک دارای پروانه کسب معتبر متصل شده باشند، به عنوان "مشاور عضو اتحادیه" به همراه لوگوی اختصاصی در پروفایلشان معرفی خواهند شد.

چه مدارکی جهت ثبت نام مشاورین و آژانسهای املاک مورد نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان مشاور املاک: تصویر کارت ملی و تصویر کارت مشاور

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان آژانس املاک: تصویر پروانه کسب معتبر

تـذکر مهم: آژانسهای املاک بدون پروانه کسب معتبر، اجازه فعالیت در اینپین را ندارند و تا زمانی که پروانه کسب معتبر خود را در سامانه آپلود نکنند،‌ پروفایل ایشان برای کاربران به نمایش داده نخواهد شد.

آیا نرم افزار مشاورین و کاربران متفاوت است؟

خیر. همه از یک نرم افزار استفاده می کنند. اما مشاورین املاک دسترسی های متفاوتی خواهند داشت.

دسترسی مشاوران و کاربران چه تفاوتی دارند؟

مشاوران علاوه بر ثبت آگهی به تعداد نامحدود، به صورت روزانه از طریق اینپین "درخواست های ملک" کاربران را نیز دریافت می کنند. اما کاربران فقط می توانند درخواست خود را در سیستم ثبت کنند و یا به جستجوی ملک و ثبت آگهی بپردازند.

نحوه رتبه بندی مشاوران املاک به چه صورت است؟

هر کاربر می تواند در پروفایل مشاور، در بخش "افزودن نظر جدید"، نظر خود را در مورد همکاری با مشاور ثبت و با دیگران به اشتراک قرار دهد. نظرات پس از تایید کارشناسان ما، در پروفایل مشاور به نمایش گذاشته خواهند شد. مشاوران املاک با توجه به این نظرات و همچنین بر اساس میزان فعالیت در اینپین توسط یک فرایند پیچیده و کاملا اتوماتیک، رتبه بندی می شوند.

آیا نظرات منفی برای همیشه در پروفایل مشاور باقی می ماند؟

خیر. مشاوران املاک می توانند نظرات منفی ثبت شده را از پروفایل خود حذف نمایند. اما "تعداد نظرات حذف شده" به صورت اتوماتیک در پروفایل مشاور نشان داده خواهد شد. در صورتیکه یک مشاور برای مدت حداقل ۶ ماه هیچ نظر پاک شده ای نداشته باشد،‌ "تعداد نظرات حذف شده" به صورت اتوماتیک از پروفایل مشاور حذف خواهد شد.

آیا می توان برای آژانسهای املاک هم نظر ثبت کرد؟

خیر. کاربران فقط می توانند در مورد تجربه همکاری با مشاورین املاک، نظر خود را ثبت نمایند. اما نمی توانند برای آژانسهای املاک نظری ثبت کنند.

آژانسهای املاک چگونه رتبه بندی می شوند؟

امتیازات هر آژانس املاک، حاصل میانگین امتیازات مشاورین آن آژانس است. بنابراین آژانسهای املاکی که مشاورینشان فعالتر و با حسن سابقه بیشتر هستند در رتبه بالاتری نسبت به آژانسهای رقیب قرار می گیرند.

امکان "ترسیم محدوده" در نقشه به چه معناست؟

کاربران می توانند در اپلیکیشن موبایل اینپین، محدوده دلخواه خود را روی نقشه ترسیم کرده و ملک مورد نظر خود را "فقط در آن محدوده" جستجو کنند.

اطلاعات مربوط به سطح دسترسی یک ملک در نقشه به چه معناست؟

به کمک این ابزار نوآورانه، شما می توانید نحوه دسترسی به ملک مورد علاقه خود را در پروفایل آن آگهی بررسی کرده و هوشمندانه تر نسبت به انتخاب مکان ملک ایده آل خود تصمیم بگیرید.

چطور می توان با پشتیبانی اینپین تماس گرفت؟

در ساعات اداری ارتباط مستقیم با پشتیبانی با شماره 4867 8827 021 میسر است.